Pagal
Žyma: automatinė vartų sistema

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

Vartų automatika: pasirinkimas ir skirtumai

vartu automatika

Įrenginėjant vartus ir ieškant geriausio jų pasirinkimo, klientai ne visuomet žino, ką tiksliai rinktis ir pagal kokius kriterijus reikėtų apsispręsti. Vartų automatika – iš tiesų gana specifinis pirkinys. Geriausia, jeigu renkantis automatiką, patartų profesionalas. Visgi, jeigu norite iš anksto pasidomėti, kokie pasirinkimai gali būti, verta pasidomėti, ką šiuo metu siūlo rinka.

 

Svarbu atminti, kad vartų automatika prekiauja įvairūs gamintojai ir pardavėjai. Štai elektroninėje parduotuvėje e-vartai.lt savo klientams siūlo ne tik garažų, bet ir kiemo garažo vartų automatikos pasirinkimas. Priklausomai nuo to, kur automatiką naudosite, priklauso ir pats gaminys. Vartų automatika yra atsakinga už vartų judėjimą, todėl automatikos pasirinkimas priklausomai nuo to, koks yra vartų judėjimo mechanizmas.

 

Kiemo vartų automatika

Lietuvoje dažniausiai sutinkama slankiojančių sistemų garažo vartų automatika. Pirmiausia todėl, jog tai patogiai montuojama ir gerai tarnaujanti sistema. Slankiojančios sistemos gali išlaikyti ir gana sudėtingas bei sunkias vartų konstrukcijas. Tačiau pagrindinis tokio pasirinkimo privalumas – vietos taupymas.

 

Taip pat kiemo vartams gyventojai renkasi varstomas kiemo vartų automatikas. Tai patikimas ir per daugelį metų patikrintas mechanizmas, kuris yra tinkamas, jeigu kieme turite pakankamai vietos vartams atsidaryti.

 

Kiek rečiau sutinkamas, tačiau taip pat optimalus pasirinkimas – pakeliama automatika. Tai labai brangus mechanizmas, kuris Lietuvoje vartams atidaryti naudojamas itin retai. O dažniausiai pakeliamų vartų automatika pritaikoma ne kiemo, o garažo vartams, kai šie pakyla ir uždengia patalpą.

 

Garažo vartų automatika

Labai svarbu žinoti, kad renkantis garažo vartų automatiką, reikia daug dėmesio jos savybėms. Dažniausiai garažo vartų automatika efektyviai veikia tik esant teigiamai temperatūrai, todėl ji yra montuojama garažo patalpos viduje. Svarbiausias tokių vartų automatikų skirtumas – yra vartų paskirti.

 

Jeigu ieškote automatikos namų garažo vartams, nereikėtų rinktis itin sudėtingų mechanizmų. Tai kainuoja gana brangiai, tačiau daugybės papildomų funkcijų ir didelio svorio kiekio išlaikymo Jūsų atveju tiesiog nereikia. Tuo tarpu ieškant vartų automatikos pramoninių patalpų garažo vartams reikėtų rinktis kokybiškesnius ir aukštesnių standartų automatikos prietaisus. Jie pritaikyti dažnesniam naudojimui, todėl ilgiau tarnauja. Taip pat tokia automatika gali pakelti itin sudėtingų mechanizmų ir sunkius vartus.

 

Automatiškai valdomi ir moderniai atrodantys vartai – kiekvieno privataus namo savininko svajonė

Automatiškai valdomi ir moderniai atrodantys vartai – kiekvieno privataus namo savininko svajonė

Mano namai – mano tvirtovė. Populiarus, kiekvienam ne kartą girdėtas posakis. Tačiau ar kada susimąstėte, jog norint, kad šis žodžių junginys turėtų prasmę, prieš tai būtina patiems atlikti tam tikrus veiksmus. Vartai – vienas iš svarbiausių statinių, padidinančių nuosavos valdos saugumo lygį: smalsūs praeiviai kritišku žvilgsniu nenužiūrinės  gerokai ūgtelėjusios ir žoliapjovės besiprašančios vejos, o ilgapirščiams, taip ir tykantiems nugvelbti ne vietoje padėtą daiktą, kils mažiau pagundų. Norint, jog vartai atrodytų estetiškai bei tinkamai funkcionuotų, svarbu ne tik pastarųjų modelis, bet ir patikima automatika (vartų pulteliai, pavaros, valdymo blokas). Mes ir Shtorm.lt padėsime pasirinkti tinkamai!

Varstomi ar slenkantys?

Pirmoji dilema, iškylanti besirenkant vartus – varstomi ar slenkantys? Varstomi vartai gali atsidaryti į vidų bei į išorę: apgalvokite, ar tam nebus kliūčių kiemo viduje/gatvėje? Slenkantys vartai – idealus pasirinkimas, kai esate ribojami nedidelės teritorijos, o vartai – sunkūs bei dideli: pastarieji varikliuko dėka išstumiami ir įtraukiami į specialią tvoroje sumontuotą konstrukciją.

Automatika

Jei namuose iki šio turite stumdomus vartus, tikriausiai ne kartą esate nusikeikę, kai, lietui merkiant, turėjote šiuos atidaryti ir vėl uždaryti. Gal dėl šio, iš pažiūros labai paprasto veiksmo, pavėlavote į darbą? Automatiškai valdomi vartai – štai apie ką turėtų galvoti kiekvienas, besiruošiantis pakeisti senuosius! Radijo bangomis valdomi vartų pulteliai užtikrins, jog iš namų iškeliausite bei šiuos pasieksite kur kas komfortiškiau nei iki šiol, o Shtorm.lt pasirūpins, jog jūsų namuose įrengta automatika būtų kokybiška ir patikima.

Dizainas

Iš vartų reikalaujama saugumo užtikrinimo, tačiau estetikos prioriteto privačių namų savininkai taip pat nepamiršta. Vartų dizainas derinamas prie vyraujančio eksterjero: šiuolaikiniams naujos statybos namams tinkamiausi minimalistiniai, pagaminti iš lengvų medžiagų ar originaliai iškalti, o užmiesčio sodybų dvasią pabrėžia vartų masyvumas. Svarbu vartų bei tvoros tarpusavio dermė. Šie turėtų būti to paties aukščio, užpildui panaudota tokia pati medžiaga, spalvos – identiškos arba vizualiai suderintos.

Investuokite į vartų kokybę bei estetiką. Juk nenorite, jog vartų pulteliai dažniau būtų pas meistrą nei atliktų savo funkciją ir palengvintų  jūsų kadienybę, o išoriškai atrodytų, tarsi vartelius būtumėte pasiskolinę iš kaimyno?