Pagal
Tag: antikvariniai baldai

Prabangūs baldai – visų antikvarinių baldų epitetas

Prabangūs baldai – visų antikvarinių baldų epitetas

Baldų gamyba turi senas ir gilias tradicijas. Baldų gamintojai – nuo seno gerbiami amatininkai, kurių darbai būdavo prieinami tik turtingajam luomui. Kiekvienas baldas, ar tai būtų rašomasis stalas, ar sofa, ar knygų spinta ir pan., visi jie gaminti rankomis. Raižiniais ir ornamentais dekoruotas indaujas meistrai gamindavo ilgai, todėl tai garantuoja gaminio kokybę, kurią šiandien iš naujo atrandame antikvariniuose balduose.

Klystama, jei laikomasi pozicijos, kad prabangiais baldai tinka vadinti tik nauji, modernūs bei šiuolaikiški baldai, kainuojantys įspūdingas sumas. Naudoti baldai, kurie gaminti prieš kelias dešimtis ar net šimtą metų, ir atrestauruoti profesionalių restauratorių, taip pat yra prabangūs ir didelę meninę bei istorinę vertę turintys baldai. Prabangūs baldai – nebūtinai brangūs, jų vertė atsiskleidžia nebūtinai pinigine išraiška, o išdailintose detalėse, menamoje istorijoje, senovės dvasioje. Antikvariniai baldai gali nukelti mus į svajingus baroko laikus, rokoko stiliaus baldai žavi savo rafinuota pompastika, dabar populiarėjančio provanso stiliaus baldai nei interjeras žavi šviesiomis tekstūromis bei antikvariato ir šiuolaikinio stiliaus detalių deriniais, o ampyro stiliaus baldai žavi grakščiomis linijomis, įmantria puošyba, taip pat masyvumu bei tvirtumu. Ąžuoliniai baldai ir raudonmedžio baldai būdavo apdirbami milimetras po milimetro, kad perteiktų ne tik laikmečio, bet ir savitą unikalų stilių. Dažnai prabangūs baldai puošti liūto kojų elementu, jis naudotas įvairiems senoviniams baldams: spintoms, indaujoms, sofoms, stalams, krėslams ir kita. Prabangūs svetainės baldai meistrų buvo pastatomi ant iš medžio drožinėtų liūto kojų, elementas atrasdavo savo vietą ir prabangiuose virtuvės baldų ansambliuose.

Prabangus interjeras yra kiekvieno namų šeimininko siekiamybė, todėl pasižymi ilgaamžiškumu. „Karališkų liūto baldų“ siūlomi antikvariniai baldai, pasižymintys tiek kokybe, tiek išliekamąja verte, tikrai yra ilgaamžiai ir, nepasant jų metų, tarnaus dar ilgai. Tik pagalvokite, kadaise šie baldai naudoti prabangių turtuolių ir didikų vilų interjerams kurti, pavyzdžiui, antikvarinė spinta, padabinta gėlių raižiniais, dabar žvelgia į jus, o anksčiau joje puikavosi pūstos ponių suknelės. Prie naudoto antikvarinio pietų stalo kažkada, prieš daugelį metų, susėsdavo didelė didikų šeima, o dabar toks stalas gali puošti ir Jūsų namus, suburti Jūsų šeimą. Ant antikvarinių fotelių bei krėslų kažkada sėdėdavo grakščios damos bei išsipustę ponai, o šie baldai gali puošti Jūsų namus. Iš prieš antikvarinius, prabanga bei elegancija spinduliuojančius, krėslus tikrai nublanks šiuolaikiniai modernūs foteliai. Vien jau antikvarinių baldų puošyba (raižiniai, prabangūs gobelenai, liūto ar vanago kojelės, kiti gyvūnų motyvai) suteikia nepaprastą akcentą ir išskirtinumo įspūdį.

Taigi, siekiantys elegancijos ir prabangos savo namuose turėtų nebūtinai žvalgytis modernių, dažnai nieko neišsiskiriančių baldų, o pasinaudoti puikia galimybe savo namus papuošti naudotais antikvariniais baldais.

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Populiarėjantys antikvariniai baldai ir daiktai

Ką padovanoti unikaliai asmenybei, menininkui, išskirtinį stilių mėgstančiam draugui, kurio namuose kaupiami antikvariniai daiktai, dominuoja tik antikvariniai ir senoviniai baldai? Matyt, tokiu atveju teks klaidžioti po internetą ir skirti keletą valandų unikalaus daikto – dovanos radimui arba tiesiogiai vykti į antikvariatą ir ten rasti dar vieną eksponatą jo kolekcijai ar namų puošmeną. Visi žavimės unikaliomis interjero detalėmis, močiutės, prosenelio ar dar senesnius laikus menančiomis smulkmenomis, turinčiomis savas istorijas. Dovanojami antikvariniai daiktai gali nesunkiai pradžiugti jūsų draugą ar pažįstamą, ypač jei jis kolekcionuoja senovinius suvenyrus.

Vintažas arba kitaip iš praeities sugrįžusi mada, tiek drabužiai, aksesuarai ar interjero detalės, sukurtos XX-ajame amžiuje ir atgijusiomis šių laikų gyvenime kasdien vis labiau populiarėja. Vintažo drabužių bei aksesuarų galima rasti sendaikčių turguose, dėvėtų rūbų parduotuvėse, specializuotose, vis dažniau lankytojams duris atveriančiose naujose vintažo krautuvėlėse bei boutique arba tiesiog mamos ar močiutės spintose. Spaudoje bei televizijoje plačiai minima vintažo sąvoka mena ne tik tai, kas sena, bet tai turi būti kartu ir kokybiška, ir originalu, ir stilinga. Antikvarinių ir senovinių baldų galima rasti senelių namuose ar darant vasaros ekskursiją po Lietuvos kaimelius ir renkant apie tai informaciją. Tai – puiki idėja, kaip nebrangiai, tačiau kartu ir pramogaujant susirasti unikalių baldų savo būstui.

Antikvariniai ir senoviniai baldai bei interjero detalės išsiskiria savo puošnumu, subtilumu bei dekoratyvumu ir vertinami tarsi meno kūriniai. Antikvariniai daiktai ar baldai, anksčiau giliai užkišti giliausiuose sandėliukų ar palėpių kampuose, jau šiandien sugrįžta į namų interjerą, padeda formuoti savitą stilių namuose. Antikvariniai ir senoviniai baldai savo žavesiu visų pirma pavergia aktyvius naujovių ieškotojus, kūrybingus, romantiškus žmones, kurie vertina ne tik šilumą, jaukumą, unikalumą bei kartu siekia daiktuose aukščiausios kokybės, išskirtinumo, savitos daiktų vertės.

Šiandieninis pasaulis gręžiasi į praeitį, nes jau yra persisotinęs šiuolaikinių naujovių. Nieko nebestebina, kad daugėja antikvariatų, vintažo parduotuvių, kurių siūlomas asortimentas šiuo metu – “ant bangos”. Tai gali būti apibūdinama kaip senų prisiminimų bei nostalgijos laikotarpiu.