Skalbimo mašinos: ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

Skalbimo mašinos: ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

skalbimo mašinaNei vienas neįsivaizduojame savo gyvenimo be skalbimo mašinos. Tai vienas būtiniausių buitinės technikos prietaisų. Įsivaizduokite, jog neturite skalbimo mašinos ir viską reikia skalbti rankomis. Skamba siaubingai, tiesa? Kaip džiugu, kad skalbimas rankomis yra seniai pamirštas. Taigi, svarbu aptarti kaip išsirinkti geriausią prietaisą ir ką reikėtų žinoti prieš jį įsigyjant.

Svarbiausia išsirinkti skalbimo mašiną atitinkančią individualius jūsų poreikius. Įsivertinkite, ko jums labiausiai reikia ir pagal tai rinkitės savo svajonių skalbimo mašiną, gal tai „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašina? Pradėkite nuo skalbimo mašinos funkcionalumo.

Kokios skalbimo mašinos yra svarbiausios?

 

Atkreipkite dėmesį į keletą svarbiausių funkcijos. Atsirinkite, kurios iš jų jums svarbiausios ir aktualiausios. Reikėtų pasidomėti šiais skalbimo mašinos bruožais:

    • Skalbimo programos. Galbūt jums reikia daug įvairių skalbimo programų, nes turite didelę šeimą, o gal priešingai, jums nereikia įmantrių programų, nes skalbiate pats vienas. Pavyzdžiui, naujo modelio skalbyklėse galite rasti labai patogių skalbimo programų:  greito skalbimo funkcija, antialerginė programa ir kt. Drabužius išskalbsite vos per 15 minučių ir pašalinsite iš jų visus alergenus. Pastaroji funkcija ypatingai tiks jei jūs arba jūsų vaikas esate kam nors alergiški.
    • Drabužių pasvėrimas. Kai kurios skalbimo mašinos gali pasverti jūsų drabužius. Žinia, kuo mažiau skalbinių skalbiate vienu metu, tuo geriau jie išsiskalbs. Tokia skalbyklė pasvėrusi drabužius apskaičiuoja reikiamą vandens kiekį, tad sutaupysite vandens. Šis prietaisas puikus jei norite tausoti aplinką.

 

  • Skalbimo mašinos su džiovyklės funkcija. Jei savo būste turite mažai vietos skalbimo mašinai ir džiovyklei, rinkitės skalbimo mašiną su integruota džiovyklės funkcija. Tai itin patogu atvejais, kai  namuose drėgna, ir išskalbti drabužiai džiūna net kelias dienas, turite mažai vietos ir nenorite jos užkrauti rūbų džiovykla. Galbūt turite mažus vaikus, kurių drabužius reikia nuolatos skalbti ir dėvėti ir norite sutaupyti laiko. Skalbimo mašinos su džiovyklės funkcija yra puikus sprendimas visiems.

 

  • Skalbinių pridėjimas skalbimo metu. Tai ypatingai populiari ir naudinga funkcija. Jei pamiršote ką nors įdėti į skalbyklę ir jau prasidėjo skalbimo procesas, ne problema! Atidarykite specialias dureles ir pamir6tus drabužius įdėkite į skalbykę. Tokiu atveju nereikia laukti, kol vėl planuosite skalbti, o dar blogiau – valyti drabužio rankomis.
  • Išmani skalbyklė. „Protingais“ tapo bene visi namų apyvokos prietaisai. Ne išimtis ir skalbimo mašinos. Tokią skalbyklę galėsite valdyti programėlės pagalba nuotoliniu būdu.

 

Ką reikia žinoti apie techninius skalbyklės parametrus?

 

Aptarkime svarbiausius skalbimo mašinų techninius parametrus. Geriausią skalbimo mašiną išsirinksite suspažinę su skalbyklės techniniais duomenimis. Pasidomėkite apie:

  • Energijos klasė. Daugelis gaminamų skalbimo mašinų gali pasigirti bent jau A+ energijos klase. Ieškant kuo ekonomiškesnės skalbyklės, galima rinktis A++ ar netgi A+++ klasės prietaisus. Pastarųjų elektros sąnaudos, lyginant su A+ klasės skalbimo mašinomis, sumažėja dar 1,5 karto. Šios skalbyklės yra puikus būdas tausoti ir rūpintis aplinka bei sutaupyti pinigų. Tokios skalbimo mašinos pajungimas taip pat bus paprastas. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.
  • Gręžimo greitis. Jeigu jūsų drabužiai ilgai neišdžiūsta, jums bus aktualu patikrinti, kokį gręžimo greitį turi jūsų skalbyklė. Gręžimo greitis yra matuojamas apsukomis per minutę. Dažniausiai jis būna 600 – 1200 apsukų per minutę. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.
  • Skalbyklės talpa. Skalbyklių talpa kaip ir skalbimo mašinų pajungimas gali skirtis. Renkantis skalbimo mašiną internetu atkreipkite dėmesį į kiek kilogramų drabužių telpa skalbimo mašinoje. Skalbimo mašinos talpa matuojama kilogramais, ją galite pasirinkti atsižvelgdami į savo poreikius bei šeimos dydį. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.

 

Kokie gamintojai yra geriausi?

 

Ypatingai jei perkate skalbimo mašiną internetu, galite lengvai palyginti skalbimo mašinų gamintojų tokių, kaip „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinų techninius duomenis ir funkcijas. Pirkdami skalbimo mašiną internetu galite pamatyti visas teikiamas skalbimo mašinos akcijas. Galbūt rasite svajonių skalbyklę pigiau. Lietuvoje populiariausi skalbimo mašinų gamintojai yra  „Bosch“, „Beko“, „Lg“. Jų parametrai yra pakankamai panašūs. Gali skirtis išvaizda ir skalbyklių pasiūla. Atkreipkite dėmesį skalbyklės montavimą ir pastatymo būdą. Pavyzdžiui, „Bosch“ ir „Ig“ gamintojai turi ypač platų profilių pasirinkimą. Rinkitės „Lg“ skalbimo mašinas jei norite išskirtinio dizaino produkto.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.