MeistroKodas šiltnamiai Klasika: kokie mitai apie juos sklando?

MeistroKodas šiltnamiai Klasika: kokie mitai apie juos sklando?

šiltnamiaiApie kiekvieną šiek tiek žinomesnį daiktą ar reiškinį visuomenėje sklando įvairios nuomonės. Tokie su tiesa prasilenkiantys, tačiau daugelio žmonių vartojami pasakojimai  yra laikomi mitais. Mitais yra apipinti net ir tokie paprasti bei kasdieniški daiktai kaip šiltnamiai Klasika, su jais supažindinti ir pastaruosius patvirtinti arba paneigti – šio straipsnio tikslas.

  1. MeistroKodas šiltnamiai – kaimo sodybų atributika.

Tikriausiai daugelio senelių sodybose be išimties stovėdavo didesnis ar mažesnis šiltnamis, kuriame augdavo taip visų mėgstamos gėrybės. Tačiau kas pasakė, jog pradėti užsiimti šia veikla galima tik sulaukus konkretaus amžiaus: juk sutaupyti ir valgyti ekologišką maistą norime kiekvienas. Ir tas noras vis dažniau materializuojamas – žmonės „pamiršta“ kelią į turgų ar prekybos centro daržovių skyrių ir užsiima savarankišku daržovių auginimu daržuose ar mūsų minėtuose šiltnamiuose.

  1. Šiltnamių praktinė paskirtis nesuderinama su estetine išvaizda.

Taip tikriausiai kalba asmenys, kurių matyti šiltnamiai buvo suręsti iš plėvelės gabalų arba nebereikalingų suskilinėjusių langų stiklų. Šiandien šiltnamiams gaminti naudojamos ne tik minėtos, tačiau ir tokios medžiagos kaip polikarbonatas, kurio savybės puikiai tinkamos augalų augimui, o išvaizda – estetiška. Tas pats pasakytina ir apie šiltnamių formas: galima rinktis ne tik tokias visiems žinomas kaip arkiniai, šlaitiniai ar šliejami. Galimybės neribotos – meistrai gali sukonstruoti bet kokią formą, kurios pageidaujate ir kuri derės prie namo ar  kitų statinių.

  1. Šiltnamiai atima visą laisvą laiką.

Iš tikrųjų – turint šiltnamį darbai, atrodo, nesibaigia: sodinimas, ravėjimas, laistymas, vėdinimas ir panašiai. Tačiau šiais, technologijų laikais, asmenims, galintiems į tai investuoti papildomų lėšų, suteikiama pagalba. Kalbant konkrečiai apie šiltnamius, tai būtų laistymo, vėdinimo ir šildymo sistemos. Tokiu būdu galima suderinti ir vasaros poilsį, ir pilnas derliaus pintines.

  1. Šiltnamių populiarumas blėsta.

Tai yra totali nesąmonė. Visų pirma, ekologijos idėjos Lietuvoje tik pradeda įsitvirtinti. Šiltnamiai House – viena iš galimybių valgyti sveiką maistą. Kitas faktas – įsismarkaujantis šiltnamių verslas: siūloma ne tik įsigyti įvairių formų ir medžiagų šiltnamių, bet pastaruosius ir…išsinuomoti. Argi būtų investuojama į tai, kas jau nebe populiaru?

MeistroKodas Šiltnamiai ir tai, ko apie juos galbūt dar nežinote

Atrodytų, ką naujo šiltnamiai mums galėtų „papasakoti“: ne itin išvaizdūs, reikalaujantys daug darbo, bet leidžiantys džiaugtis ankstyvu daržovių derliumi. Tačiau yra keletas smulkmenų, kurios neretam tikriausiai gali būti negirdėtos.

Nežinai, ar tau tikrai reikalingas šiltnamis…išbandyk!

Dažnai nutinka taip, jog mus pagauna akimirkos užsidegimas, kuris taip pat netikėtai ir išgaruoja. Tikėtina, jog taip gali nutikti ir su šiltnamiais. Galbūt manėte, jog darbo investicijos į šią veiklą yra mažesnės nei pasirodė iš tikrųjų, galbūt pats darbas pasirodė nepriimtinas, o gal paprasčiausiai nuvylė kuklus derlius, neproporcingas įdėtų pastangų kiekiui. Dėl tokių priežasčių šiltnamiai po vieno sezono ir lieka stovėti nebenaudojami bei savo buvimu tik gadinantys aplinkos vaizdą. Tačiau jūs turite galimybę apsidrausti nuo tokių pasekmių – išbandykite šiltnamių nuomos paslaugą. Skamba neįprastai, ar ne? Bet juk pasiūla atsiranda tik tokiu atveju, jei „užuodžiama“ paklausa. Vadinasi, kažkam to reikia. Siūloma galimybė išsirinkti norimą šiltnamį reikiamam laikotarpiui – nuo to ir priklauso nuomos kaina. Beje, ši paslauga leidžia įvertinti ir naujas šiltnamių statybose naudojamas medžiagas – dažniausiai tai yra polikarbonatas. Negana to, galite išbandyti ir papildomą šiltnamių įrangą, kurią pristatysime plačiau.

Nesukite galvos dėl šiltnamių laistymo ir vėdinimo

Koks pagrindinis augalų auginimo receptas? Tinkamas drėgmės, saulės ir šilumos santykis. Į šiltnamį drėgmė natūraliu būdu patekti negali. Tuo tarpu saulės ir šilumos kiekis – dažnai galimai net ir mirtinas augalams. Vadinasi, čia reikalinga kontrolė, atliekama mūsų rankomis. Todėl turime rūpintis, jog augalams užtektų drėgmės, o šilumos kiekis būtų pakankamas, tačiau nepasiektų pirties lygio. Tas pasiekiama laistymu ir vėdinimu. Reguliariu. Jei manote, jog neturėsite tam laiko, galite pasinaudoti galimybę paversti savo šiltnamį „išmaniuoju“. Kitaip tariant, galite įsigyti priedus, vienas iš kurių reaguoja į drėgmės, o kitas – temperatūros kaitą. Galite būti tikri, jog šių išradimų dėka nebereikės jaudintis, jog augalams pritruks rūpesčio.

Taigi, dabar jau turėsite keletą svarių argumentų „atsikirsti“ skeptikams, kurie sakys kažką panašaus į  „ar tau tikrai užteks tam laiko“ ir „ar ilgam tokia veikla.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.