Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

lauko dailylentėsFasado padengimo galimybių yra daug. Vienas populiariausių pasirinkimų – dailylentės. Pirkėjams siūlomos medinės ir plastikinės dailylentės. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Paprastai dėl konkretaus pirkinio apsisprendžiama, įvertinus praktiškumo kriterijus, tačiau svarbų vaidmenį atlieka ir estetikos rodiklis.

 Plastikinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Plastikinių dailylenčių gamybai naudojamas polivinilchloridas (PVC). Šis sprendimas užtikrina lengvesnę fasado priežiūrą, nereikalauja sudėtingų valymo darbų. Be to, plastikinės dailylentės reikalauja mažesnių investicijų. Vis dėlto, negalima paneigti, kad daugelio pirkėjų sąmonėje dailylentės visų pirma siejasi su medžiu, todėl dalis plastikinių gaminių imituoja medieną, t. y. šių dailylenčių išorė primena natūralaus medžio raštus. Dar vienas populiarus sprendimas – medžio ir plastiko derinys. Tokios dailylentės gaminamos iš specialių granulių, kurias lygiomis dalimis sudaro PVC ir medienos dulkės. Šis sprendimas leidžia kalbėti apie medienos grožį ir gerąsias plastiko savybes.

Svarbiausias plastikinių dailylenčių privalumas – gaminių ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos poveikiui. Priešingai nei medinės, šios dailylentės neskilinėja ir nepūva, be to, yra lengvai valomos. Šis sprendimas pasirenkamas ir dėl atsparumo drėgmei – dailylenčių nereikia padengti papildomomis apsauginėmis priemonėmis, dažyti ar impregnuoti. Dar vienas privalumas – plastikinės dailylentės yra kelis kartus atsparesnės ugnies poveikiui, lyginant degimo rodiklius su medinėmis lentomis. Negalima paneigti ir kainos faktoriaus – plastikas yra kur kas pigesnis. Didžiausias šio sprendimo trūkumas – dailylenčių nenatūralumas. Nors naujausi dizaino sprendimai leidžia sukurti vizualiai medį imituojančias dailylentes, deja, jos negali prilygti natūralaus medienos grožiui. Negalima pamiršti ir to, kad plastikinės dailylentės yra linkusios kaupti elektrostatinį krūvį ir traukti dulkes, todėl teks naudoti specialų antistatiką.

 Medinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Medines dailylentes renkasi pirkėjai, vertinantys natūralumą ir ekologiją. Medis žavi nepriekaištinga estetika ir namams suteikia unikalaus žavesio. Priklausomai nuo konkrečios eksterjero vizijos, galima rinktis skirtingų rūšių medieną, besiskiriančią atspalviais. Be to, medis gali būti lakuojamas, dažomas ir alyvuojamas. Nors mediena žavi savo natūralumu, ji reikalauja ir gana sudėtingos priežiūros – tai yra didžiausias minėtojo pasirinkimo trūkumas. Dailylentes būtina reguliariai impregnuoti, saugoti nuo kerpių ir samanų. Kitaip sakant, dailylenčių priežiūra reikalaus gana didelių papildomų investicijų. Galiausiai, medinės dailylentės yra brangesnės už plastikines. Tiesa, čia negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – mediena tarnauja ilgiau nei plastikas, todėl mediniu fasadu džiaugsitės ilgesnį laiką. Primename, kad dailylenčių kaina priklauso ir nuo kokybės kategorijos – jei norite sutaupyti, galite rinktis žemesnės klasės dailylentes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.