Kokia darbo stovint nauda?

darbas stovint 

Tikriausiai daugumai žinoma, kad ilgai trunkantis sėdimas darbas neigiamai veikia sveikatą. Sėdimas darbas gali įtakoti nugaros skausmus ar net ligas, raumenų įtampą, kaklo skausmus ir kitus negalavimus. Tad vis dažiau, esant galimybei, pirmenybė teikiama ne sėdimam, o stovimam darbui. Apžvelkime, kokia stovimo darbo nauda ir privalumai.

  • Geresnė kraujotaka

Stovimoje padėtyje kraujo apytaka aktyvesnė nei sėdint. Esant aktyviai kraujotakai vidaus organai lengviau aprūpinami krauju, o tai teigiamai veikia smegenų, širdies, plaučių veiklą. Taip pat suaktyvinama kraujotaka galūnėse, kas ypač aktualu žmonėms, kenčiantiems nuo rankų ar kojų šalimo.

  • Daugiau erdvės

Darbas stovint suteikia daugiau laisvės ir platesnes judėjimo galimybes. Pavyzdžiui, įpratę dirbti sėdėdami, net ir šnekėdami telefonu dažniausiai neatsistoja nuo biuro kėdės. Tuo tarpu dirbantys stovint kalbėdami pramankština kojas, pasivaikšto po kabinetą ar pan.

  • Raumenų lavinimas

Stovint dirba kone visi kūno raumenys. Darbas stovint padeda išlaikyti gerą raumenų tonusą, stiprina kojų raumenis ir netgi gali padėti numesti svorio. Taip pat dirbant raumenims vyksta įvairių medžiagų gamybos procesai, kurie įtakoja cukraus skaidymą organizme. Tad stovimas darbas yra puiki cukrinio diabeto prevencijos priemonė.

  • Darbo produktyvumas

Aktyvi kraujotaka teigiamai veikia smegenų veiklą. Geresnė kraujotaka smegenyse stiprina atmintį, didina darbo produktyvumą, padeda lengviau įsisavinti informaciją, susikaupti ir išlaikyti dėmesį.

Nepamirškite, kad dirbant stovint labai svarbu yra patogumas. Netinkamo aukščio stalas dirbant stovint gali sukelti ne tik nepatogumus, bet ir žalos. Sulenktos rankos ant stalo turi būti šiek tiek žemiau nei alkūnės. Norėdami, kad darbas stovint būtų ne tik patogus, bet ir naudingas, atsakingai pasirinkite tinkamą stalą. Rekomenduojame užsukti į internetinę svetainę admodum.lt, kurioje rasite platų reguliuojamo aukščio stalų pasirinkimą.

 

Parašykite komentarą