Kaip palaikyti miesto švarą?

šiukšliadėžė

Tam, kad visi galėtume palaikyti miesto švarą ir nešiukšlintume kur papuola, būtina visur įrengti kuo daugiau lengvai prieinamų lauko šiukšliadėžių. Žmonės rūpinasi, kad švara ir ekologija vyrautų ne tik namuose, bet ir viešose lauko erdvėse https://www.miestui.lt/mazoji-architektura/lauko-siuksliadezes. Lauko šiukšliadėžės visų pirmą suteikia kiekvienam praeiviui didelį patogumą, kadangi nereikia ilgai galvoti, kur mesti su savimi turimas šiukšles. Šiukšliadėžės gali būti įkurdintos vienos arba harmoningai priderintos prie kitų elementų, taip sukuriant vientisas kompozicijas, jos pasižymi puikiomis lauko sąlygomis tinkančiomis  savybėmis- atsparumu drėgmei, saulės spinduliams.

Šiukšliadėžių rūšys

Šiukšliadėžės skirstomos į grupes pagal medžiagas, iš kurių jos pagamintos. Jos gali būti: plieno, betono, medienos, plastiko, kompozitinių medžiagų ir kt. Jų paskirtis: laukui, parkams, vidaus patalpoms, su pelenine nuorūkoms, rūšiavimui, požeminės šiukšliadėžės ir kt.

Betoninės šiukšliadėžės

Lauko sąlygomis betoninės šiukšliadėžės pačios stipriausios ir kokybiškiausios. Betono gaminiai visada yra populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir išskirtinio patvarumo. Betonas- tvirta medžiaga, kuri visiškai nereaguoja  į temperatūros pokyčius, ji neturi išskirtinės spalvos ją visada galima įdomiai nudažyti su betonui skirtais fasadiniais dažais. Dažniausiai šiukšliadėžės gaminamos kvadratinės formos, tačiau siekiant prisitaikyti prie jau esamo eksterjero, gaminamos ir išskirtinių formų.

Augalų įvairovė- parkuose

Parkams svarbi augalų įvairovė. Peizažinio parko principai įpareigoja augalus komponuoti taip, kad kompozicijos atrodytų natūraliai. Tarp vietinių žalialapių medžių įterptas atvežtinis augalas, kuris trumpam nusidažo raudonai, sukuriamas netikėtas įspūdis.

Kokius augalus įpratę matyti sodybose?

Sodybose įpratę matyti senas alyvas ar jazminus. Miške mes jų nerasime, nebent prie kolektyvinių sodų. Alyvos ir jazminai taip pat atvežtiniai augalai, bet jie tapo savais, prigijo ir auga ten, kur pasodina žmogus. Rožes auginti sunkiau, tai pietų augalas, mėgstantys šilumą. Parke žmogus turėtų rasti vietą pabūti su savimi. Dauguma pievų žolių auga natūraliai. Krūmai yra labai svarbi puošmena, jų lapai būna skirtingi, be to jie žydi, po to augina uogas, prie kurių mes pripratę, kurie užpildo tarpus, sukuria užuovėjas. Net žiemą džiugina raudonos putino uogos.

 

Parašykite komentarą