Kada persodinti kambarines gėles?

gėlės

Kambarinės gėlės džiugina akį ir puošia namus. Tačiau, kad ši namų puošmena nenunyktų ir „nesusirgtų“, būtina sudaryti tinkamas sąlygas suvešėti. Kambarinių augalų persodinimas – vienas iš būdų užtikrinti jų ilgaamžiškumą.

Daugelis mano, kad kambarinius augalus būtina persodinti kasmet, tačiau tai nėra tiesa. Labai svarbu domėtis savo gėlių auginimo ypatybėmis ir sekti persodinimo kalendorių.

Taip pat gerai apžiūrėkite vazoną ir patį augalą. Jeigu jis kone iššoka iš vazono, šaknys lipa į viršų ir, apskritai, matosi, kad augalui vazone gana ankšta, reiškia metas griebtis darbo – persodinimo. Jei nieko panašaus nepastebite, vazonas vis dar pakankamai erdvus, o augalas atrodo gražiai ir sveikai, persodinimą ramiai galite atidėti kitam pavasariui.

Beje, susizgribti vertėtų, jei nepamenate, kada paskutinį kartą keitėte substratą vazone. Apie persodinimo būtinybę ir vietos trūkumą gali signalizuoti gelstantys ir nykstantys augalo lapai. Tad nedelsdami paskubėkite jam į pagalbą.

Kada geriausia persodinti?

Įprastai augalus rekomenduojama persodinti pavasarį – kovo ar balandžio mėn. Tačiau rūgščiamėgius (azalijas, kamelijas) galima persodinti vasarą, svogūninius – pasibaigus ramybės periodui, o sukulentus – žiemos pradžioje.

Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet augalą būtina „perkraustyti“ nelaukiant palankiausio persodinimo laiko. Augalus būtina persodinti, jei:

  • Vazonas, kuriame auga augalas, yra per ankštas, šaknys užpildę vazoną iki pat kraštų;
  • Augalas prastai auga, lapai negražiai atrodo, džiūsta ar vysta;
  • Augalas senas, o jo kerą būtina atnaujinti ar išskirstyti;
  • Žemės paviršius pasidengęs apnašomis ar sklinda nemalonus kvapas;
  • Substratas sukietėjęs, praradęs purumą;
  • Taip pat augalus bet kada galima persodinti į didesnį vazoną, jei nėra pažeidžiamos jų šaknys.

Kai kambarinis augalas stipriai paauga ir atrodo taip, tarsi veržtųsi iš vazonėlio į laisvę, jam pakaks tik perkėlimo į kitą vazoną, nejudinant dirvožemio.

 

Parašykite komentarą