Elektriniai židiniai – pigus ir praktiškas sprendimas ne tik miestiečiams

Elektriniai židiniai – pigus ir praktiškas sprendimas ne tik miestiečiams

Jau kuris laikas rinkoje pasirodę elektriniai zidiniai, tačiau daugelis į juos vis dar žvelgia skeptiškai. Kuo tokio tipo židiniai pranašesni už įprastus? Visus pliusus ir minusus bei taškelius ant „i“ bandysime sudėlioti šiame straipsnyje.

Pasidairius statybinių medžiagų ir namų dekoro parduotuvėse matome tendenciją, kad įprastas židinys yra brangesnis už elektrinį.

Paprastam židiniui būtinas kaminas, o jį įrengti tam tikrais atvejais gali būti sudėtinga arba neįmanoma. Pavyzdžiui, įprastų senos statybos butų savininkai negali nė pasvajoti apie kitokius, ne elektrinius židinius. Elektrinis zidinys daugeliu atveju tampa kompaktiška ir pigia alternatyva malkomis kūrenamam židiniui.

Įprastam židiniui reikia rasti tinkamą vietą: dažniausiai jie statomi svetainėse, erdviuose prieškambariuose, o jei kambarėliai maži, židinys nė viename iš jų taip ir nepritampa prie bendro interjero.

Įprasto židinio statymas lydimas papildomų išlaidų, neskaitant jau minėtojo kamino įrengimo. Įrengus kaitrųjį tradicinį židinį, neretai prireikia remonto sienoms, papildomos apdailos.

Turintieji įprastus židinius juos pakurti kartais tiesiog tingi: reikia eiti į malkinę parsinešti malkų, namuose turėti dėtuvę ar krepšį joms laikyti ir taip toliau. Daugelis namų šeimininkių negali pakęsti netvarkos, kurią sukelia besimėtančios malkos, galų gale, anglys ir pelenai, kurių turint malkomis kūrenamą židinį išvengti nepavykta. O ką jau kalbėti apie malkų paruošimą: jas reikia įsigyti, susikapoti, turėti kur sandėliuoti, kad malkos nesudrėktų. Taigi elektriniai židiniai padeda išvengti visų minėtųjų nepatogumų, mėgautis jaukia šiluma ir plevenančia židinio liepsna.

Elektrinius židinius paprasta naudoti ir įrengti. Kitaip tariant, tai elektriniai šildytuvai, turintys liepsnos imitaciją ir suteikiantys namams jaukumo. Jei netenkina įprastas el. židinio variantas, galimas pasirinkimas – kampinis židinys, kuris užima dar mažiau vietos ir yra kompaktiškesnis už įprasto modelio židinius.

Elektriniai židiniai – variantas be atviros ugnies, jie yra mažiau kaitrūs nei įprasti, todėl tinka namuose, kuriuose auginami vaikai, kur yra gyvūnų. Beje, naujausių modelių elektrinis židinys gali būti įjungiamas su nuotolinio valdymo pulteliu – tai tikra tingių ir mėgstančių patogiai ilsėtis ant sofutės žmonių svajonė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.