Ar verta imti paskolą būsto remontui?

NT pirkimasLietuviai kartais statosi ir remontuoja savo namus vadovaudamiesi keista logika. Pavyzdžiui, susiremontuoja vieną kambarį ir jame gyvena, kai kituose kambariuose vyksta aktyvūs darbai, gręžiama, kalama ir kitaip trikdoma ramybė. O tame kambarėlyje gyvenama su žmona ir mažais vaikais. Vaikai statybose? Apsaugok, viešpatie, nuo tokių pagalbininkų, kuriems iš burnos vos spėji traukti varžtelius ir iš rankų atiminėti plaktuką ar teptuką… Kitas momentas, kuris stebina visą pasaulį – laikini sprendimai. Jau tampa liūdna tiesa, kad nieko nėra pastoviau už laikiną – susiremontavo laikinai namą, ir jame gyvena 5-10 metų. Kodėl nesusiremontavo iš karto? Neturėjo tam pinigų.

Gal geriau pasiskolinti būsto remontui, bet paskui gyventi komfortabiliai? Finansų niekada nepadaugės, nes didėja šeimos poreikiai. Ar naujos sienos ar kelionė į Palangą savaitei? Aišku, bus pasirinkta kelionė, nes atostogos svarbiau… Taip pinigų niekada neliks statyboms. Geriau iš karto pasidaryti ir paskui atidavinėti paskolą, nei tikėtis, kad vieną dieną išlošite milijoną ir statybos pagaliau baigsis…

Kreditai statyboms ir remontui – gana dažnas reiškinys. Kartais pakanka vos 1000 eurų, kad būtų iki galo sutvarkyti namai – pabaigtos grindys, išdažytos sienos ir lubos, paruošta gyvenimui bent minimaliai. Miegamasis paruošiamas jau tada, kai nusiperkamas čiužinys, kurį galima padėti ant keturių europalečių – tam net lova nereikalinga. Svarbu, kad būtų sudėtos grindys ir sutvarkytos sienos, padarytas apšvietimas. Paskolos būsto remontui išduodamos ir internetu bent dešimtyje Lietuvoje esančių oficialių kredito bendrovių. Reikia tik išsirinkti, kur geriausios sąlygos šiuo metu ir palyginti, kiek reikės grąžinti.

Jei reikalinga didesnės sumos, rekomenduojama pasižiūrėti vartojamosios paskolos galimybes. Tačiau paprastai statyboms pritrūksta mažų sumų, kurias tikrai paskolins greitųjų kreditų bendrovės.

Grįžkime prie klausimo, ar verta imti greitąją paskolą būsto remontui. Iš patirties žinome, kad verta, o ypač stambesniems pirkiniams – apdailos plokštėms ir darbams, stogo apšiltinimo medžiagoms, grindų dangoms ir t.t. Dažų kibirėlis, visokie mažmožiai kainuoja nedaug ir jiems galima susitaupyti iš savų lėšų, to tarpu sienų įrengimui ir apdailai pinigai turėtų būti surenkami iš karto, kai gaunate pasiūlymą iš statybininkų.

Aišku, yra tam tikri pirkiniai, kuriems reikės didesnių paskolų. Pavyzdžiui katilinės įrengimas Lietuvoje kainuoja 8-10 tūkstančių eurų, tad prieš keisdami katilą pagalvokite ir apie papildomas išlaidas, kurios visą biudžetą išpučia gana smarkiai. Ta pati situacija su gręžiniu, buitinėmis nuotekomis, stogu. Čia reiktų gilesnių paskaičiavimų ir galbūt kitų skolinimosi variantų.

Svarbu, kad rezultatas būtų aiškus – sutvarkyti namai, kuriuose miela ir malonu gyventi.

1 Comment

  1. Iš tiesų, geriausia namų remontą pasidaryti per vieną kartą, kokybišką ir tokį, kad nereiktų po kokių 10 metų galvoti, ką čia daryti ir kaip viską suremontuoti ir jei reikia, geriau paimti kreditą ir pasiskolinti pinigų, tačiau gyventi komfortiškai ir tokiuose namuose, kuriuose jauku ir gera.

Parašykite komentarą