Pagal
Kategorija: Verslo straipsniai

Kada gali praversti ilgalaikė paskola su turto įkeitimu?

Kada gali praversti ilgalaikė paskola su turto įkeitimu?

NT pirkimas

Kiekvienam iš mūsų gyvenime nutinka situacijų, kai stinga pinigų ar neplanuotai prireikia didesnės sumos, nei galima pasiimti iš turimos taupyklės. Tokiais atvejais visuomet galima kreiptis į kreditavimo įstaigas. Dažniausiai Lietuvoje vis dar galvojama, jog geriausia vieta pasiskolinti – komercinis bankas. Tačiau bankų rinkai vis dažniau keliant paslaugų įkainius, klientai ieško alternatyvų. Geriausia iš esamų – paskola kredito unijoje. Tai kredito įstaigos, kurių paslaugų sąraše ne tik ilgalaikė paskola su turto įkeitimu, bet ir kitos. Kada tokia paskola gali praversti?

 

  • Stambiam pirkiniui. Turbūt vienas dažniausių atvejų, kai klientai ieško ilgalaikės paskolos, yra netikėtas stambus pirkinys. Tai gali būti automobilis, o gal net būstas, apie kurį ilgai svajojote. Pavyzdžiui, jeigu perkate būstą su ilgalaike paskola, kredito unija suteikia iki 85 proc. būsto vertės paskolą. Tai itin patraukli sąlyga.
  • Verslo pradžia reikalauja nemažų išlaidų, todėl ir tokiais atvejai skartais tenka kreiptis į kredito įstaigą nedideles ar didesnės paskolos. Dažnai sakoma, jog norint daug uždirbti,           pirmiausia reikia investuoti. Tačiau ne visuomet lengva paskaičiuoti, kiek pinigų reikės naujai verslo pradžiai. Pritrūkus, kredito unija gali suteikti ilgalaikę paskolą, kuri leis ne tik sėkmingai pradėti verslą, bet ir jį vystyti dar ne vienerius metus.
  • Kelionėms. Didžiosios gyvenimo kelionės nebūtinai yra planuojamos iš anksto. Kartais pamačius viliojantį pasiūlymą, tiesiog nepavyksta jam atsispirti. Pavyzdžiui, į Maldyvus ar Naująją Zelandiją specialūs pasiūlymai skelbiami ne taip ir dažnai. Pritrūkus pinigų, nebūtina tokios kelionės atsisakyti? Ne tik įvairiems pirkiniams, bet ir atostogoms gali padėti ilgalaikė paskola su turto įkeitimu. Jos grąžinimo terminą galite             nusistatyti patys, o suteikiamos paskolos metinės palūkanos yra daug mažesnės nei komerciniuose bankuose. Tad kam atidėlioti              kelionę, apie kurią svajojote visą gyvenimą.
  • Tai yra dar viena priežastis, dėl kurios į kredito uniją kreipiamasi paskolos. Studijos Lietuvoje yra gana brangios ir ne visuomet įkandamos jaunuoliams, dar neturintiems materialinės nepriklausomybės. Tokiu atveju gali padėti ilgalaikė paskola su turto įkeitimu. Norint baigti studijas ir susikrauti žinių bagažą, nereikės taupyti metų metais. Studijuokite dabar, o už studijas galėsite sumokėti vėliau. Kredito unijos ilgalaikes paskolas su turto įkeitimu suteikia iki 30 metų. Jos gali siekti iki 20 tūkst. eurų.

 

 

Savo namuose biurą įsirengti gali pigiau nei įmonės

Savo namuose biurą įsirengti gali pigiau nei įmonės

namai

Visada svajojote pradėti verslą ir pagaliau tam ryžotės? Šiuo metu labiausiai nerimą kelia artėjančios išlaidos dėl veiklos įteisinimo ir biuro pasirinkimo? Jeigu norite viską daryti taip, kad išlaidų būtų kuo mažiau (ta turėtų būti vienas iš tikslų), tuomet teks nemažai mokytis ir domėtis alternatyvomis. Ne paslaptis, kad daugelis naujų verslų tiesiog žlunga pirmais metais. Ekspertai teigia, kad taip neretai nutinka dėl prastų skaičiavimų ir labai blogo pasiruošimo.

Kaip pavydį galima imti grožio paslaugų teikimą. Tam reikia patalpų ir veiklos įteisinimo. Lengviausias kelias į bankrotą – registruoti įmonę pačioms ir pirkti biuro patalpas. Viską reikėtų daryti kiek kitaip. Geriausia būtų gerai apmastyti ar naujas verslas visada turi būti kuriamas įmonės vardu. Tam kuo puikiausiai tinka individuali veikla, ypač jeigu ketinate dirbti be jokių darbuotojų t.y. tik jūs būsite vienintelis ar vienintelė darbuotoja.

Kas liečia biuro įsigijimą, tai vėlgi – nėra išmintingas sprendimas. Jo nebūtina pirkti. Jeigu jums reikalingos patalpos, tai jas gali nuomotis arba įsirengti patys. Tarkime, jeigu viską darysite įmonės vardu, tai natūralu, kad įmonė turės būti kažkur registruota.

Įmone galite registruoti savo namų adresu. Pažiūrėkite į būsto išplanavimą – galbūt patalpas galite įsirengti namie?

Daugelis naujų verslininkų patys įsirengia biurus bei kitas patalpas verslui, o svarbiausia – įrengimas nekainuoja tiek daug, jeigu viską darote patys. Įmonės, kurios samdo specialistus tam, kad įrengtų ar renovuotų kažkokias patalpas, neretai sumoka didžiules pinigų sumas vien dėl to, kad jos yra įmonės, o ne fiziniai asmenys.

Įrenginėjant patalpas namie, būtinai rinkitės tik legaliai dirbančius specialistus. Matote, net ir namuose įrengiamo biuro ar verslo patalpų išlaidos gali būti įtraukiamos į apskaitą. Tokiu atveju, išlaidas tiesiog kompensuosite per mokestinę sistemą.

Namuose įrengti biurą ar kitas patalpas yra pigiau nei kreipiantis įmonė vardu. Tad, būtinai gerai apgalvokite ar jums iš tiesų reikia juridinio statuso. Pavyzdžiui, individualios veiklos registravimui jums nereikės jokių registracijos adresų – veiklą vykdysite iš namų ir niekas prie jūsų negalės kabinėtis. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į veiklos pobūdį, nes kai kurios veiklos yra licencijuojamos.

 

Kokį interneto planą pasirinkti namams?

Kokį interneto planą pasirinkti namams?

internetas
Pastaraisiais metais internetas tapo neatskiriama žmonių gyvenimo dalis. Jo pagalba galime greitai ir be trukdžių nudirbti reikiamus darbus, skaityti naujausias žinias, žiūrėti filmus, susisiekti su draugais, šeimos nariais ar užsiimti bet kokia veikla, kuri yra teikiama.

Interneto planai

Kuris interneto planas namams yra pats tinkamiausias ir kurį pasirinkti atsakyti neįmanoma. Renkantis interneto planą reikia gerai apgalvoti savo poreikius ir galimybes, taip pat interneto tiekėjų siūlomas paslaugas tam tikrose vietovėse. Labai svarbu atsižvelgti į tai kokiais tikslias internetas bus naudojamas.

Jeigu norima tiesiog naršyti, užtenka plačiajuosčio interneto plano. Šis planas dažniausiai yra siūlomas atokiai nuo miesto gyvenantiems žmonėms, kurių nepasiekia kitokio tipo internetas. Vis dėlto, reikia turėti omenyje, kad plačiajuostis internetas yra pravedamas laidais, todėl jis sukelia didesnį rūpestį, kadangi reikia pagalvoti kur tuos laidus pravedžioti ir kaip juos paslėpti. Vis dėlto, šis internetas yra tikra alternatyva kai namų nepasiekia joks kitas.

Norintys greičio ir duomenų saugumo bei interneto spartos gali rinktis šviesolaidinio interneto planą. Ne paslaptis, kad šis internetas yra pats greičiausias Lietuvoje ir jį renkasi ne tik namams, bet ir darbui biure. Prie šviesolaidinio interneto vienu metu gali jungtis net keli vartotojai, o pakrovimo greitis dėl to nenukenčia. Šviesolaidinį internetą apsimoka įsigyti jeigu mėgstate žiūrėti filmus, norite siųsti didelius duomenų kiekius ir tai daryti be jokių trukdžių.

Jeigu nenorite namuose papildomų laidų, galite įsigyti bevielį internetą. Bevielis internetas, priklausomai nuo maršrutizatoriaus, gali būti labai greitas ir kokybiškas, todėl norėdami šio interneto plano turėtų pasidomėti apie tiekėjų siūlomas galimybes.  Bevielis internetas itin patogus ir kokybiškas, todėl jį renkasi tikrai nemaža dalis Lietuvos gyventojų.

 

Nežinantiems kokį rinktis, patariama kreiptis į tai išmanančius žmones: https://internetoplanai.lt

Nurodytoje svetainėje galite rasti visą reikalingą informaciją apie interneto planus, taip pat tiekėjus, kurie šias paslaugas teikia. https://internetoplanai.lt dirba savo darbą išmanantys specialistai, kurie atsižvelgę į jūsų norus, poreikius ir gyvenamąją vietą gali parinkti geriausią interneto pasiūlymą jūsų namams.

 

 

Ar verta imti paskolą būsto remontui?

Ar verta imti paskolą būsto remontui?

NT pirkimasLietuviai kartais statosi ir remontuoja savo namus vadovaudamiesi keista logika. Pavyzdžiui, susiremontuoja vieną kambarį ir jame gyvena, kai kituose kambariuose vyksta aktyvūs darbai, gręžiama, kalama ir kitaip trikdoma ramybė. O tame kambarėlyje gyvenama su žmona ir mažais vaikais. Vaikai statybose? Apsaugok, viešpatie, nuo tokių pagalbininkų, kuriems iš burnos vos spėji traukti varžtelius ir iš rankų atiminėti plaktuką ar teptuką… Kitas momentas, kuris stebina visą pasaulį – laikini sprendimai. Jau tampa liūdna tiesa, kad nieko nėra pastoviau už laikiną – susiremontavo laikinai namą, ir jame gyvena 5-10 metų. Kodėl nesusiremontavo iš karto? Neturėjo tam pinigų.

Gal geriau pasiskolinti būsto remontui, bet paskui gyventi komfortabiliai? Finansų niekada nepadaugės, nes didėja šeimos poreikiai. Ar naujos sienos ar kelionė į Palangą savaitei? Aišku, bus pasirinkta kelionė, nes atostogos svarbiau… Taip pinigų niekada neliks statyboms. Geriau iš karto pasidaryti ir paskui atidavinėti paskolą, nei tikėtis, kad vieną dieną išlošite milijoną ir statybos pagaliau baigsis…

Kreditai statyboms ir remontui – gana dažnas reiškinys. Kartais pakanka vos 1000 eurų, kad būtų iki galo sutvarkyti namai – pabaigtos grindys, išdažytos sienos ir lubos, paruošta gyvenimui bent minimaliai. Miegamasis paruošiamas jau tada, kai nusiperkamas čiužinys, kurį galima padėti ant keturių europalečių – tam net lova nereikalinga. Svarbu, kad būtų sudėtos grindys ir sutvarkytos sienos, padarytas apšvietimas. Paskolos būsto remontui išduodamos ir internetu bent dešimtyje Lietuvoje esančių oficialių kredito bendrovių. Reikia tik išsirinkti, kur geriausios sąlygos šiuo metu ir palyginti, kiek reikės grąžinti.

Jei reikalinga didesnės sumos, rekomenduojama pasižiūrėti vartojamosios paskolos galimybes. Tačiau paprastai statyboms pritrūksta mažų sumų, kurias tikrai paskolins greitųjų kreditų bendrovės.

Grįžkime prie klausimo, ar verta imti greitąją paskolą būsto remontui. Iš patirties žinome, kad verta, o ypač stambesniems pirkiniams – apdailos plokštėms ir darbams, stogo apšiltinimo medžiagoms, grindų dangoms ir t.t. Dažų kibirėlis, visokie mažmožiai kainuoja nedaug ir jiems galima susitaupyti iš savų lėšų, to tarpu sienų įrengimui ir apdailai pinigai turėtų būti surenkami iš karto, kai gaunate pasiūlymą iš statybininkų.

Aišku, yra tam tikri pirkiniai, kuriems reikės didesnių paskolų. Pavyzdžiui katilinės įrengimas Lietuvoje kainuoja 8-10 tūkstančių eurų, tad prieš keisdami katilą pagalvokite ir apie papildomas išlaidas, kurios visą biudžetą išpučia gana smarkiai. Ta pati situacija su gręžiniu, buitinėmis nuotekomis, stogu. Čia reiktų gilesnių paskaičiavimų ir galbūt kitų skolinimosi variantų.

Svarbu, kad rezultatas būtų aiškus – sutvarkyti namai, kuriuose miela ir malonu gyventi.

Apie ūkininkavimo šalies miškuose ypatumus

Apie ūkininkavimo šalies miškuose ypatumus

Dažnai pasigirsta priekaištai, kad valstybinius miškus valdančioms urėdijos suteiktos geresnės sąlygos, nei privatiems miškų savininkams. Dažnai privatūs miško savininkai parduoda mišką iki galo neišsiaiškinę savo galimybių ir teisių. Pasitaiko atvejų, kad miškas paduodamas, nes miško savininkas pamato, jog pelno iš jo artimiausiu nepavyks gauti.

miško kirtimas

Valstybinius miškus pasitikėjimo teise valdo miškų urėdijos. Privatūs miškai priklauso fiziniams ir juridiniams asmenims. Pagal miško įsigijimo būdą miškų urėdijos aiškiais pranašesnės, nes jos nereikėjo lėšų miškams įsigyti. Be to, jos prieš 15 metų pasirinko, kuriuos miškus pasilikti sau, o kuriuos plotus skirti nuosavybei atkurti. Net ir dabar valstybės miškams panaudai perduodami geriausi sklypai, o aukcionams skiriamos mažos valdos, dažnai be privažiavimo kelių. Atkreiptina, kad žemės ūkyje ūkininkams buvo  sudarytos lengvatinės sąlygos įsigyjant iš valstybės žemę, o miškų savininkams tokių sąlygų nenumatyta. Fiziniai asmenys daugiausiai miškų įsigijo už sovietinio režimo nusavintą turtą. Nuosavybei atkursti buvo pasirinkti prastesni miškai, t.y. maži miško masyvai su pamiškėmis, suformuoti sklypai, prie kurių privažiuoti sunku, pasitaiko tokių, prie kurių visiškai nėra privažiavimo kelių, o esami keliai savininkams nepriskirti. Pastebima, kad miško savininkai negali pasinaudoti ES parama.

Juridiniai asmenys miško sklypus turėjo nusipirkti. Dažniausiai jų pardavėjai buvo fiziniai asmenys, kuriems sklypai buvo sugrąžinti už nusavintą turtą. Taigi juridiniais asmenys įdėjo savo lėšų miškui įsigyti, tiesa, nemaža jų kapitalo dalis užsienietiška.

Fiziniai asmenys valdo labai smulkius miško plotus. Todėl didžiosios dalies fizinių asmenų veiklos pelningumas savaime yra mažesnis.

Dar vienas niuansas, kas sukelia privačių miško savininkų nepasitenkinimą, tai santykis su PVM. Pats didžiausias mokestis, kurį sumokame yra 21 proc. PVM. Būtent per jį vieni miško savininkai tampa pranašesni už kitus, o kiti diskriminuojami. Diskriminacija vykdoma pirmiausia fizinių asmenų atžvilgiu. Visuose ūkininkavimo srityse: įsigydami sodmenis, samdydami rangovus miškui sodinti, fiziniais asmenys susigrąžinti PVM neturi galimybės. Taigi, jei skaičiuosime, tai veikla savo valdose fiziniams asmenims kainuoja daugiau nei juridiniams.

Taigi dažni miško savininkų pasipiktinimai neteisinga miškų valdymo sistema dažnai lieka neišgirsti. Kita vertus pakeisti nusistovėjusią tvarką yra labai sudėtinga ir užtruks gana ilgai.

 

Kompresorių nuoma – įvairių sričių specialistams

Kompresorių nuoma – įvairių sričių specialistams

kompresorių nuomaPramoninis suspausto oro kompresorius yra gana keistas aparatas. Jis turi baką dyzelinui, taip pat ir ratukus, jį galima prikabinti prie automobilio kaip paprasčiausią priekabą. Nors atrodo, kad nieko čia sudėtingo nėra, tačiau šis prietaisas yra pakankamai brangus ir sudėtingas, kad laisvai būtų galima jį įsigyti. Tiesiog jo pirkti neapsimoka tiems, kam suspaustas oras reikalingas kartą per mėnesį. Efektyviausias sprendimas – kompresorių nuoma iš įrankius nuomojančių įmonių. Nuomos kaina priklauso nuo galingumo ir suspaudžiamo oro tūrio per minutę. Kuo kubinių metrų daugiau, tuo kompresorius galingesnis ir jo nuomos kaina didėja. Paprastas kompresorius su 3,7 kub. m. oro padavimu per minutę kainuoja 45 eur dienai, 180 eurų savaitei. Galingesni kainuoja kur kas brangiau, tačiau tai nėra itin didelė kaina, jei kompresorius reikalingas labai retai.

Kam jis gali būti reikalingas?

Kompresorių nuoma dažniausiai naudojamasi statybos sektoriuje. Prie kompresoriaus gali būti prijungiami tam tikri pneumatiniai įrankiai – dažniausiai plaktukai, skirti betono daužymui, taip pat grąžtai, kaltuvai. Jiems reikia pakankamai daug galios, todėl šie kompresoriai turi būti tikrai galingi ir patvarūs. Dar svarbu ir talpus bakas, nes tokie kompresoriai turi veikti be sustojimo visą darbo dieną.

Kita sritis, kur kompresoriai yra naudojami itin plačiai yra metalo apdirbimas. Jei konkrečiau, tai metalo dažymas. Kompresorius čia reikalingas dviems dalykams – metalo paruošimui dažymui. Jis jungiamas prie smėlinio purkštuvo ir nukreipiamas į metalą. Smėlis, varomas suspausto oro didžiule jėga nugramdo visas rūdis ir purvą. Taip metalas paruošiamas dažymui. Kitas etapas – pats dažymas. Norint nudažyti efektyviai ir tolygiai, naudojamas miltelinis dažymas, kai metalo paviršius tolygiai padengiamas dažų milteliais. Toks metalas yra atsparesnis korozija ir išorės poveikiui.

Dar viena sritis, kurioje kompresorius yra kasdieninis įrankis – automobilių servisai ir gamyklos. Čia suspaustu oru yra varomi atsuktuvai, sukantys varžtus. Juk matėte, kaip keičiamos padangos – naudojant būtent suspausto oro atsuktuvus, o ne paprastus elektrinius.

Gamybos srityje suspausto oro kondicionieriai naudojami pakankamai plačiai. Tačiau jie yra pramoniniai, dažnai gaminami pagal specialius užsakymus. Dėl to kompresorių nuoma yra daugiau reikalinga nedidelėms statybinėms įmonėms, kartais dirbančioms su tam tikrais įrankiais.. Tiek autoservisai, tiek gamybininkai kompresorius perka patys.

Kiek sutaupyti padeda Elektrum Lietuva elektros tarifai?

Kiek sutaupyti padeda Elektrum Lietuva elektros tarifai?

elektros tarifaiElektros energija – tai, kas reikalinga. Kadangi jos naudojimas aktualus kasdien, kyla klausimų apie tarifus. Žinios apie tai, kad jie mažėja, nuteikia optimistiškai. Internete pavyko atrasti Elektrum.lt, kur situacija verčia kelti nykštį viršun. Tad kiek Elektrum Lietuva elektros tarifai padeda sutaupyti?

Kas tai?

Kas tas Elektrum? Tai nepriklausomas elektros energijos tiekėjas, save pozicionuojantis kaip modernią ir į klientų poreikius atsižvelgiančią energetikos bendrovę. Nėra reikalo perpasakoti energetikos bendrovės svetainėje esančios informacijos. Jei norėsite, užsuksite į Elektrum.lt ir paskaitysite apie tai, kas susiję su elektros energijos rinka ir, žinoma, tarifais.

Buitis ir verslas

Galima išskirti dvi sritis, į kurias orientuojasi elektrą tiekiančios įmonės. Tai buitis ir verslas. Elektrum Lietuva elektros tarifai domina tiek verslo pasaulio atstovus, tiek nuosavų būstų savininkus. Juk ir vieni, ir kiti skaičiuoja pinigus. Ir ne veltui, mat nekreipiant dėmesio į savo finansus galima prieiti prie bankroto.

Aš, tu, jis, ji, mes…

Kalbant apie elektros energijos reikšmę nejučia pradedama asmenuoti. Kam energija reikalinga? Man, tau, jam… Jau paminėjome, kad dėmesys krypsta ir į buitį, ir į verslą. O kam aktuali kaina? Daugeliui. Šiose pastraipose mums svarbu išsiaiškinti, kokia nauda pasiekia buitinius vartotojus. Bet pirmiausia – trys pavyzdžiai, iliustruojantys, kad net skirtingas laisvalaikio leidimas susijęs su panašiais poreikiais ir elektros energija.

  1. Darbo diena biure

Darbų daug, jungiate kompiuterį, spausdinate ataskaitas. Telefono baterija senka, reikia kištukinio lizdo. Pietų metas, darbe esančioje virtuvėje jungiate elektrinį virdulį. Elektrum Lietuva elektros tarifų temą prisimenate dėdami bandeles į mikrobangų krosnelę.

  1. Atostogos namie

Atsikeliate, reikia krauti telefoną. Norite valgyti, reikalinga elektrinė viryklė ar bent jau virdulys. Prisimenate, kad dar turite nusiųsti šį tą svarbaus kolegai. Jungiate kompiuterį. Pietų metas, elektrinėje orkaitėje šildote picą.

  1. Atostogos kurorte

Rytas, norisi kavos, jungiate elektrinį virdulį. Elektrum Lietuva elektros tarifai būtų prisimenami prireikus įkrauti išmanųjį, tačiau mokestį už kambarį jau sumokėjote ir papildomais kainų niuansais nesirūpinate. Einate prie jūros. Grįžtate. Valgote, galite gerti kavą, nes vanduo elektriniame virdulyje neseniai užvirė.

Visi šie pavyzdžiai iliustruoja, kad elektros energijos tema siejasi su įvairiomis sritimis. Labai gerai parodoma ir tai, jog skirtingi žmonės, skirtingai planuojantys savo laiką, atlieka tuos pačius veiksmus. Veiksmus, kurie atliekami naudojant elektros energiją.

Svarbiausias klausimas

O dabar – kaina. Kiek sutaupyti padeda Elektrum Lietuva elektros tarifai? Kokia situacija bus piniginėje? Interneto svetainėje yra meniu punktas, pavadintas „Sužinokite, kiek sutaupysite su mumis!“ Pabandom įrašyti, kad sunaudojam 10 kWh/mėn. Per metus tokiu atveju pavyktų sutaupyti 1 Eur.

50 kWh? Sutaupytina suma išauga iki 7 Eur per metus. 60? 9 Eur. 100? 14 Eur. 150? 22 Eur. Ir t. t. Užklausa puslapyje, telefonas, elektroninis paštas – tai būdai, kuriais galite susisiekti su specialistais. Pasirenkate patogiausią ir taip žengiate žingsnį optimalesnių išlaidų link.

Optimalios išlaidos – tai, apie ką svajoja daugelis. Sakysite, kaip galima svajoti apie išlaidas? Labai paprastai. Pavyzdžiui, jei įsigijote galingą automobilį, kurio kuro sąnaudos yra 18 litrų/100 km, džiaugtumėtės jį pakeitę į tokį, kurio sąnaudos būtų 10 litrų/100 km, nors ir pastarasis skaičius neatrodo mažas.

Protingas taupymas

Taupymas nieko vertas, jei yra neprotingas. Svarbu, kad elektra būtų tiekiama sklandžiai. Elektrum Lietuva elektros tarifai – tai paslaugų, kurių sklandumu rūpinasi savo srities profesionalai, įkainiai. Visuomet pirmiausia kokybė, o tik tada kaina. Kai šie du dalykai suderinami, vartotojai gali džiaugtis. Beje, protingas pinigų valdymas atlieka reikšmingą vaidmenį įvairiose srityse, ne tik tada, kai dėmesio objektas yra elektros energijos rinka.

Ar sutaupysite?

Na, o kaipgi dėl sutaupymo konkrečiu atveju (pasirinkus Elektrum Lietuva)? Kaip išsiaiškinome pora pastraipų aukščiau, šio tiekėjo tarifai padeda sutaupyti; konkrečios sumos priklauso nuo energijos sąnaudų. Kuo sąnaudos didesnės, tuo didesnis skirtumas pajuntamas. Todėl natūralu, kad nepriklausomo tiekėjo paslaugomis domisi ne tik buitiniai vartotojai, bet ir verslo pasaulio atstovai.

Naujos ir naudotos žemės ūkio technikos skirtumai

Naujos ir naudotos žemės ūkio technikos skirtumai

traktoriusTinkamai parinkta žemės ūkio technika palengvina daugelį kasdienių darbų. Tiesa, siekiant maksimalių rezultatų, reikalingos profesionalios žinomų gamintojų mašinos. Deja, šis sprendimas siejamas su gana didelėmis investicijomis, kurios ne visais atvejais atsiperka. Kad išvengtumėte sunkumų ir būtumėte tikri technikos produktyvumu, rinkitės žinomą ir rinkoje vertinamą pardavėją.

Technikos nuoma ar įsigijimas?
Jei jums reikalinga sunkioji žemės ūkio technika, visų pirma turite nuspręsti, ar mašinas norite pirkti, ar jas nuomosite. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Nuoma rekomenduojama tuo atveju, jei galvojate apie sezoninius ar retesnius žemės ūkio darbus. Kitaip sakant, jei technika jums reikalinga vos kelioms savaitėms per metus, galbūt kur kas geresnis sprendimas – mašinų nuoma? Be to, kartais užtenka įrangą pasiskolinti iš kaimyno ar draugo. Vis dėlto, jei traktorius ar kita technika jums reikalinga dažniems ir intensyviems darbams, kur kas racionalesnis sprendimas – mašinos pirkimas. Šiuo atveju galite rinktis tiek naują, tiek naudotą techniką.

Nauja žemės ūkio technika
Nauja žemės ūkio technika – tai produktyvūs darbo rezultatai, ilgaamžiškumas ir patikima eksploatacija. Vis dėlto, tokios mašinos reikalauja didelių investicijų. Sunkumų gali kilti tuo atveju, jei jūsų darbui reikalingos kelios skirtingų tipų mašinos. Šiuo atveju rekomenduojama didžiausią dėmesį skirti būtiniausiai technikai, pvz., traktoriui, o kitą – papildomą – techniką pirkti dėvėtą arba ją nuomoti. Bet kuriuo atveju, jei nusprendėte pirkti naują sunkiąją techniką, rinkitės patikimą ir rinkoje vertinamą pardavėją, kuris suteiks visą garantinę priežiūrą ir patars dėl produktyviausių eksploatacijos sąlygų.

Naudota žemės ūkio technika
Naudoti traktoriai ar kita žemės ūkio technika reikalauja mažesnių investicijų ir dažnu atveju užtikrina itin aukštą produktyvumą. Tiesa, šiuo atveju reikia kur kas didesnio pirkėjo atidumo. Rekomenduojame į technikos apžiūrą pasikviesti šios srities profesionalą, kuris patars jums dėl racionaliausio sprendimo konkrečioje situacijoje. Nepamirškite, kad naudota žemės ūkio technika turi būti vertinama ne tik išoriškai, bet ir atsakingai apžiūrint vidines jos dalis. Pasidomėkite, kaip seniai mašina buvo taisyta, kada atlikta techninė jos apžiūra. Rinkitės tik puikiai žinomą technikos pardavėją, kuris noriai atsakys į visus jūsų klausimus ir suteiks visą išsamią informaciją apie pasirinktą įrangą.

Priežiūra ir eksploatacija
Jei norite, kad naujai įsigyta technika džiugintų patikima eksploatacija ir ilgaamžiškumu, nepamirškite, kad jai reikalingi kokybiški degalai ir licencijuoti tepalai. Niekuomet nenaudokite nežinomo vardo ir abejonių keliančių medžiagų, kurios ne tik sutrumpins žemės ūkio technikos tarnavimo laiką, bet gali tapti ir rimtesnių problemų priežastimi, pvz., pareikalauti ilgai trunkančių ir brangiai kainuojančių variklio remonto darbų.

Kur žmonės išleidžia paskolas vasarą?

Kur žmonės išleidžia paskolas vasarą?

vartojimo paskolaPastebima, kad kreditai internetu vasarą taip pat yra imami ir dažnai išleidžiami panašiais tikslais. Bandome pasamprotauti, kam žmonės vasarą skolinasi, ir kur tuos pinigus išleidžia.

Būsto remontas

Kartais tik kreditai internetu visa para leidžia pabaigti vasarą pradėtą remontą. Sakoma, kad pas lietuvį niekada nesibaigia remontai. Ir nors patarlė tokia, tačiau mes žinome, kad daugiausiai remontų vykstą vasarą, kaip ir būsto pirkimo. Žinoma, tie, kas nuo pamatų statosi namus, tai pastatyti ir įrengti pagrindus nori iki žiemos, kad galėtų per žiemą jau gyventi savo namuose. O juose gyvenant žiemą daromas vidaus remontas, atliekama apdaila. Tačiau labai dažnai žmonės perka būstą su didele paskola, o paskui jį remontuoja. Kadangi visi pinigai jau būna išleisti, tai ir tas vidaus remontas nelabai lengvai atliekamas, net jeigu tik minimalus, korekcinis dažų patepliojimas. Pavyzdžiui, jauna pora nusipirko Vilniuje dviejų kambarių butą. Jis visas buvo užgrūstas senais senelių baldais, sienos tamsios ir su baisiais tapetais. Jie išmetė baldus, nuplėšė tapetus, ištapetavo naujai, pakeitė grindis ir išklojo kiliminę dangą, nudažė sienas ir tapetus baltai. Butas staiga nušvito ir iš seno baisaus tarybinio buto – bunkerio atsivėrė šių laikų jaunimo šviesa. Baltas švarus butas. Tačiau tam remontui pasidaryti pinigų irgi reikėjo. Pradžioje užteko, ką davė tėvai, vėliau, kai pritrūko, teko pasiimti kreditą internetu. Šie pridurti paskolos pinigai leido įsigyti trūkstamas statybines medžiagas ir kelis baldus.

Vasaros kelionė

Vasarą visi nori atostogų, ir kreditai internetu nuo 18 metu dar nesuteikiami, todėl dėl vaikų kelionių sprendžia tėvai. Jeigu nori, tėvai visai šeimai gali padovanoti atostogas. Kartais joms susitaupoma, o kartais ir kreditai internetu ilgesniam laikui gali tapti gražių vasaros įspūdžių kaltininku.

Nors paprastai nerekomenduojama skolintis atostogoms, nes jos ateis ir kitais metais, o tada mokant už šių metų malonumus, šansų kažkur išvykti išvis sumažės, kai kuriems žmonėms galioja kitokia tvarka. Galbūt labai pervargote, galbūt nematote prasmės dar metus taupyti, gal pailsėti reikia dabar, o ilsintis priimti esminius gyvenimo sprendimus. Tada gali padėti ir greitos paskolos, kurios vasarą leis nuspalvinti įsimintinomis spalvomis. Taigi, kartais žmonės vasarą skolinasi atostogoms. Visgi, dažniau pasitaiko, kad skolinasi tie, kuriems dėl kažkokių priežasčių neišmoka atostoginių pinigų ir jų išmokėjimą tiesiog drastiškai nukelia kitam mėnesiui. Tuomet tenka pasiimti „avansą“ iš skolinimo bendrovių ir už jį paatostogauti. Vėliau grąžinti.

Vasaros pirkiniai

Vasarą kreditai internetu gali leisti įsigyti svajonių pirkinius. Aišku, visko už skolintus pinigus nenusipirksi, bet paskolos internetu be uzstato užteks kokiai motoriniai valčiai ar vandens lentai. Taip pat ir plėtojant vandens turizmą gali prieiti šiek tiek investuoti, o tą padaryti gali leisti ir kreditai internetu.

Patariama vasarą pirkti tokius dalykus, kurių reikės ir kitais metais. Nieko gero, jeigu nusipirksite dėžę ledų. Tačiau gerai, jeigu perkate žoliapjovę – juk veja augs iki kelių ir kitais metais, ir dar kitais. Tik nepamirškite pasiimti pirkinių čekių. Jeigu jie neveiks, jeigu suges, geriau turėti nepažeistą garantiją. Juk tikrai nesinorėtų nuolat mokėti paskolos įmokas už daiktą, kuris jau seniai neveikia. Kai daiktas neveikia, reikia jį vežti atgal, iš kur paėmėte ir reikalauti pakeisti nauju arba grąžinti pinigus. Taip veikia garantija. Taigi, vartojimo paskola ir kitas paskolos gali ir turi būti paimamos tik prasmingiems pirkiniams.

Dyzelinio kuro sistemos gedimai – kaip jų išvengti?

Dyzelinio kuro sistemos gedimai – kaip jų išvengti?

Bene dažniausiai dyzeliu varomų automobilių kuro sistema sugenda dėl purkštukų darbo ir būklės. Purkštukai savo kokybe skiriasi, priklausomai nuo gamintojo, automobilio vairaivmo įpročių ir panašiai. Tačiau kai jie sugenda, ne visuomet yra patariama juos ardyti ir remontuoti. Be to ir toks remontas atsieina nepigiai. Tad kartais paprasčiau tokiu atveju iškart pirkti naują variklį.

Kad išvengtumėte šių bėdų, turėtumėte žinoti, kodėl dyzelinio kuro sistema taip lengvai sugenda ir kaip galima nuo to apsisaugoti.

Dažniausiai kuro sistema genda dėl užsikimšusių purkštukų. Kitais atvejais – dėl sudilusių purkštukų. Kai šie elementai yra tokios būklės, automobilių kuro sistema sutrinka – nefunkcionuojantys pukštukai negali įpurkšti į  cilindrą reikalingo kiekio degalų, tuomet tampa sunku vesti variklį, išsišvaisto daugiau kuro.

Be blogai dirbančių purkštukų, egzistuoja ir tokios kuro sistemos problemos kaip užsiteršę filtrai, bakai, sugedę aukšto slėgio siurbliai.  Visi šie gedimai įvyksta dėl vairuotojų neapdairumo ir užmaršumo retai keičiant tepalus.

Norint išvengti šių gedimų, ypač susijusių su purkštukais, reikėtų naudoti tik kokybiškus degalus. Pigiame, prastame dyzeline būna daug nereikalingų priemaišų, kurios kaupiasi automobilio elementuose ir juos gadina.

Taigi, vairuotojui pačiam lieka rinktis – ar geriau sutaupyti nekokybiškiems degalams ir daug dažniau susidurti su purkštukų gedimais, o tuomet juos brangiai remontuoti arba keisti naujais. O gal vis tik geriau netaupyti automobilio būklės sąskaita ir naudoti tik švarius bei kokybiškus degalus, užtikrinančius sklandų automobilio darbą?

Susiremontuoti vieną užterštą ar sugedusį purkštuką gali kainuoti net iki 200 eurų, todėl nenuostabu, kad dažnai vairuotojams dažnai patariama vietoje kuro sistemos remonto paprasčiausiai susipirkti naujas detales.

Jeigu jau susidūrėte su šio tipo gedimais ir neišvengiamai turite įsigyti naujas detales, pvz. purkštukus, užsukite į pigiausiosdalys.lt internetu arba Vilniuje ir Šiauliuose. Čia nuolatos skelbiamos akcijos, todėl vairuotojams suteikiama proga susitaisyti kuro sistemą pigiau – perkant detales mažesne kaina. Jeigu matote, kad senos kuro sistemos remontas tiesiog per brangus, visada galite patrauklia kaina įsigyti viską, ko reikia naujai automobilio kuro įrangai.