Pagal
Category: Gyvenamieji namai

Ką reikia žinoti įsirenginėjant automatinius vartus kieme?

Ką reikia žinoti įsirenginėjant automatinius vartus kieme?

Jei nusprendėte įsirengti kiemo vartus, patogiausias būdas turėti automatinius. Jų atidarymą galima suprogramuoti automobilio signalizacijos pultelyje arba pačiame automobilyje esančiame išorinių prietaisų valdymo pulte. Automatinius kiemo vartus įsirengti nėra sudėtinga kai tuo užsiima savo srities specialistai, tačiau kai kurie dalykai priklauso tik nuo paties šeimininko ir jo apsisprendimo. Kai kuruos darbus galima atlikti patiems, jei turite bent šiek tiek nuovokos ir patirties atliekant statybos darbus.

 

Pirma taisyklė

 

Norint kad kiemo vartai tarnautų ilgai ir nekeltų problemų, verta rinktis tik gerai žinomų gamintojų produkciją. Tai yra geležinė taisyklė kuri galioja įvairiose gyvenimo srityse, ar perkant automobilį ar perkant drabužius. Geresnė kokybė tai ne tik gražesnis apdailos plastikas ar tvirtesnis metalas. Vartų automatka veikia labai skirtingose temperatūrose, machanizmai turi būti atsparūs ir patikimi, o tokie yra tik tų gamintojų kuriais Lietuvos rinkoje prekiaujama jau daugelį metų. Sutaupę šioje vietoje galite džiaugtis tik trumpą laiką, prasidėjus gedimams, keiksitės kiekvieną kartą kviesdami meistrus ir mokėdami pinigus už remontą. Patikėkite, garantinis terminas praeina tikrai greitai.

 

Meistrai kurie žino ką daro ir atsiliepia į telefono skambučius

 

Sumontuoti automatinius kiemo vartus sutiks ne vienas meistras, pateikę užklausą galite sulaukti ne vienos pasiūlymo, tačiau šioje vietoje galite papulti į spąstus. Vartai yra gana didelis pirkinys ir įmonių norinčių juos pagaminti bus daug, bėda tame, kad vėliau ne visos jos noriai važiuoja reguliuoti ir remontuoti sugedusių vartų. Kaip žnoti kuri atvažiuos po metų ar vėliau? Venkite naujai įsikūrusių, mažų įmonių kuriose yra tik keli darbuotojai. Atkreipkite dėmesį kaip vadybninkai priiima užsakymą, ar sklandžiai vyksta komunikacija, ar turite jiems pastabų dėl kažkokių dalykų. Kaune tikrai galima rasti ne vieną gerą meistrą, tad ir sukirsti rankomis nereikia su pirmu pasitaikiusiu.

 

Vartų tipas ir išvaizda

 

Apie vartų montavimą smulkmenų jums žinoti nebūtina. Jūsų pareiga išsirinkti vartus pagal tipą ir jų dizainą. Tai skonios reikalas, vieniems patinka stumdomi, kitiems varsto kiemo vartai, tai esmės nekeičia, svarbu, kad greitai patys atsidarytų ir papuoštų  jūsų kiemo įvažiavimą.

 

 

Kodėl vis dar populiaru namie statyti židinį?

Kodėl vis dar populiaru namie statyti židinį?

Židinys namuose daugeliui iki šiol asocijuojasi su romantika, jaukumu ir atsipalaidavimu. Nors šiuo metu poreikis statyti židinį tendencingai mažėja, ypač naujos statybos namuose, jie tikrai dar neina užmarštin. Tikros ugnies gerbėjai vis dar su malonumu renkasi židinius savo namams ir mėgaujasi jų skleidžiama šiluma bei ugnies spragsėjimu.

Ne paslaptis, kad įvairios krosnelės neretai tampa vienu iš papildomų namų šildymo šaltinių, ypatingai senos statybos namuose. Taip pat jos yra neatsiejamos nuo lietuvių taip pamėgtos pirties įrengimo ar sodybose bei sodo nameliuose. Vertinant tai, kad pastariesiems atvejams statyti kitą, tarkime, kietojo kuro katilinę nėra poreikio, o dujinis šildymas yra neįmanomas. Taigi krosnelė tokiais atvejais yra puikus pasirinkimas.

Dar vienas kriterijus, lemiantis šių židinių bei krosnelių populiarumą – jų platus modelių bei tipų pasirinkimas. Asortimentas leidžia pasirinkti nuo pačių paprasčiausių iki sudėtingesnių įrenginių, kurie gali būti jungiami drauge į pagrindinę šildymo sistemą. Atitinkamai pasirinkus krosnelę, ją galima prijungti prie radiatorių ar grindinio šildymo, ruošti karštą vandenį.

Šiuo metu rinkoje galima rasti įvairių gamintojų krosneles, gaminančias įvairių tipų bei modelių krosneles įvairiems poreikiams. Vienas iš gamintojų Romotop savo asortimente siūlo ypatingai didelį spektrą įvairių židinių ir krosnelių. Iš tiesų tai labai patrauklios išvaizdos ir visiškai paruošti židiniai montavimui. Kai kurie iš jų yra su visiška apdaila, todėl nereikalauja papildomai jokių apdailos darbų, tereikia prijungti numatytoje namų vietoje. Kitais atvejais židiniai gali būti montuojami ir vėliau atliekama apdaila, taip krosnelę integruojant į namų interjerą.

Taip pat šis gamintojas siūlo ir alternatyvius židiniams gaminius – krosneles, kurios puikiausiai atlieka tą pačią funkciją, kaip ir židiniai. Jos taip pat gali būti įvairių tipų, dydžių, plieninės ar su akmens masės apdaila.

 

 

 

 

Koks šildymo būdas padeda sutaupyti?

Koks šildymo būdas padeda sutaupyti?

Kalbant apie įvairius namų šildymo būdus, neįmanoma nepaliesti taupumo ekonomiškumo temos. Neabejotinai daugelis šeimininkų mąsto apie tai kokį šildymo būdą pasirinkti, kad namie būtų komfortiška, šiltą, bet už tai nereikėtų atiduoti paskutinių marškinių. Mūsų laikais šildymo sistemų ir įrenginių pasirinkimas yra tiesiog didžiulis ir kiekvienas variantas turi savo pranašumų ir trukumų. Vieni efektyvūs esant didesniems šalčiams, kiti labiau tinka nedidelėms patalpoms. Vienų įrengimas bus paprastesnis ir pigesnis, tačiau kitų bus pigesnis eksploatavimas.

Privačių namų šeimininkai vis dar dažniausiai renkasi įvairius katilus, kurie padeda šildyti tiek orą tiek ir vandenį. Neabejotinai efektyviausias sprendimas yra dujų katilai, tačiau tik tuo atveju, jei namas yra pajungtas prie centrinio dujotiekio. Tokio šildymo būdo alternatyva – kietojo kuro katilai. Jų kūrenimui gali būti naudojami pačios įvairiausios kuro rūšys, nuo įprastų malkų, iki palečių ir granulių. Tokie sprendimai nėra labai brangūs, tačiau prie šaltesnių orų, išlaidos kurui gali būti pakankamai jaučiamos.

Dar vienas šildymo būdas – elektrą naudojantys prietaisai. Tačiau jei namuose yra elektrinis katilas ar elektrinės šildomos grindys, kaina, susijusi su įrengimu tikrai nebus mažiausia. Ne to tokiu šildymo būdu, geriausiai rūpinti dar statybų metu. Tačiau, tinkamai viską paruošus, galima užtikrinti ganėtinai malonias gyvenimo sąlygas. Elektra šildomos grindys, pakankamai greitai leidžia pasiekti norimą temperatūrą ir tokiose namuose galima drąsiai vaikščioti basomis net ir per didžiausius šalčius. Žinoma visada galima papildyti turimas sistemas šildymo siurbliais, tokiu atveju galima užtikrinti dar didesnį efektyvumą ir nebijoti, kad atėjusi žiema ištuštins kišenes. Šilumos siurbliai padeda palaikyti namuose tinkamą temperatūrą ir mažinti pagrindinių šilumos šaltinių eksploatavimo išlaidas, taip leidžiant taupyti.

Kodėl verta statyti židinį namuose?

Kodėl verta statyti židinį namuose?

Židinys namuose yra vis dar populiarus sprendimas. Tuo labiau, kad šiuolaikinės technologijos bei plati židinio įrengimui reikalingų priemonių pasiūla leidžia paprasčiau ir lengviau atlikti židinio montavimo darbus. Jei svarstote, ar verta statyti židinį namuose, perskaitykite mūsų informaciją, kuri padės jums apsispręsti.

  • Jaukumas

Niekas tikriausiai nepaneigs, kad židinys namams suteikia jaukumo ir šilumos. Malkų traškėjimas židinyje ir malonus medienos aromatas nuteikia raminančiai, mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti. Būtent todėl židinį labai dažnai galima išvysti kaimo turizmo sodybose, kurios skirtos poilsiui nuo miesto šurmulio. Nenorintys naudoti židiniui natūralios medienos, renkasi elektrinius židinius, kurių liepsnos imitacija savo poveikiu prilygsta malkomis kūrenamam židiniui.

  • Ekonomiškas šilumos šaltinis

Nedidelio ploto namams židinys gali būti ir puiki šildymo sistemos alternatyva. Jei teikiate prioritetą židinio gaminamai šilumai, geriausia rinktis dujinį arba malkomis kūrenamą židinį. Žinoma, jei pagrindinė židinio funkcija bus šildymas, verta į tai atsižvelgti tiek renkantis židinį, tiek atliekant montavimo darbus.

  • Paprastas montavimas

Dažniausiai židiniai pakankamai paprastai pajungiami ir montuojami. Sudėtingesnių darbų gali prireikti jei ketinate židinio pagalba apšildyti visus namus. Bet pavyzdžiui, elektrinį židinį tereikia tinkamai pajungti ir jau galima mėgautis jo skleidžiama šiluma.

  • Prieinamos kainos

Židinį galima įsigyti kur kas pigiau nei pavyzdžiui, kietojo kuro ar dujinį katilą. Na, o jei židinį ketinate statyti kaip interjero detalę, kuriančią namų jaukumą, galbūt ir rasite pigesnių, tačiau ne tokį stiprų efektą suteikiančių variantų.

Tai dažniausios priežastys, kurios paskatina gyventojus statyti židinį namuose. Jei jūs taip pat priimsite šį sprendimą, židinio pasirinkimą pradėkite nuo pamąstymo, kurio tipo židinys labiausiai tiks jūsų namams. O tada rikoje tikrai rasite jums pagal kainą ir kokybę tinkamą variantą.

Katilų montavimas. Ką reikia žinoti?

Katilų montavimas. Ką reikia žinoti?

katilu montavimas

Nesvarbu kokį šildymo katilą pasirinksite, ar dujinį ar kieto kuro, maksimalią naudą gausite tik su viena sąlyga – katilo montavimas turi būti profesionalus ir apskaičiuotas. Planuojant namo šildymo sistemą svarbūs visi komponentai, tokio efektyvumo kokį garantuoja gamintojas nekuomet nepasieksite jei katilą montuos meistras be patirties ir specialių žinių kaip optimizuoti katilų darbą.

 

Šildymo katilų montavimas yra vienas rimčiausių darbų viso namo statybų procese, todėl netaupykite ir rinkitės aukštesnės kokybės produktą ir nebijokite sumokėti daugiau už paslaugą. Blogai atliktas šildymos sistemos projektavima ir sujungimas reikš didesne kuro sąnaudas ne vienerius metus ateityje. Tai nuostolinga. Katilo montavimo meistrų ieškokite pardavimo salonuose, kai kurios įmonės parduodančios katilus turi savo montuotojus arba glaudžiai bendradarbiauja su laisvai samdomais meistrais. Toks meistras yra patikimesnis nei tas kurį surasi skelbimuose. Geriausia kai tas pats meistras padeda išsirinkti šildymo katilą ir jį sumontuoja.

 

Šildymo katilai gali būti parduodami su integruotais boileriais arba paprasti. Karštą vandenį namuose galite turėti per 15 mnučių bet tam reikia, kad boilerio šildymo spiralė būtų didelio diametro, kitaip sakant greitaeigis boileris. Didelio diametro vidinis vamzdis greičiau atiduoda katilo šilumą ir todėl vanduo sušyla galima sakyti akimirksniu.

 

Montuojant katilus labai svarbu palikti erdvės aplink katilą, boilerį ir vamzdynus. Tai reikia daryti tam, kad ateityje turėtumėte priėjimą pakeisti cirkuliacinį siurblį, varvančias jungtis ar kranelius. Kad ir kaip gerai sumontuota šildymo sistema net ir eksploatuojama idealiomis sąlygomis, nusidėvi per 8-10. Tai lemia skirtingos kokybės santechninės medžiagos, katilo pajungimo ypatumai, taip pat ir žmogiškasis faktorius. Katilo suungimą su kitais šildymo šaltiniais reikia apjungti kuo paprasčiau ir padaryti protingo dydžio tarpus tarp sistemos elementų, žinoma tai priklauso nuo to kiek turite vietos katilinėje. Katilo montavimo vietoje turėtų būti kanalizacijos vamzdžiai nutekinti kondensatui bei avarinis latakas nuleisti šildymos sitemos vandeniui kai vyksta remontas. Kieto kuro katilams rekomenduojama apsauginius slėgio vožtuvus nukreipti į tą pusę kurioje nėra elektrą naudojančių prietaisų ir užtikrinti gerą nuolatinę ventiliaciją.

Saulės elektrinės namams – rizika ir privalumai

Saulės elektrinės namams – rizika ir privalumai

Saulės elektrinės pasyviems namams

Nors pasyvūs, A++ energetinio naudingumo klasės namai Lietuvoje vis dar naujiena, tikėtina, kad ateityje jų bus vis daugiau. Vienas iš didžiausių tokio namo privalumų, kad būsto išlaikymo kaštai labai sumažėja. Daugiau investavę į namo statybą, šeimininkai investuoja į savo ateitį, nes pasyvaus namo apšildymo, elektros, netgi vėdinimo kaštai yra labai maži.

Saulės elektrinės namams tampa neatsiejama pasyvių pastatų dalimi. Jos gali būti integruotos vietoje stogo dangos arba įrengtos ant stogo. Neseniai Kernavėje buvo suprojektuotas ir įrengtas pasyvus namas, kuriame vietoje stogo buvo įrengta 10 kW galingumo saulės elektrinė. Ją sudaro 36 saulės moduliai, savo išvaizda ji puikiai integravosi į viso namo estetinį vaizdą.  Pagal A++ energetinio naudingumo klasės reikalavimus sandarumo rodiklis turėtų būti ne mažesnis nei 0,6. Kernavės pastate šis rodiklis siekia 0,21.

Saulės jėgainių namams rizika

Jėgainės suteikia daug naudos, gamindamos švarią ir pigią energiją, vis tik jos neapsaugotos nuo tam tikrų pavojų. Pasak specialistų, dažniausiai saulės elektrinės namams nukenčia nuo žaibo, įtampos svyravimo, krušos, name kilusio gaisro, piktybinio kenkimo. Įrengtas žaibolaidis galėtų apsaugoti jėgainę nuo žaibo. Kai kurių pavojų padėtų išvengti profesionaliai sumontuoti moduliai. Rangovams gerai atlikus darbus, moduliai neturėtų būti išsikišę už stogo, tada audra jų nenuplėš. Jeigu elektrinėje atsirado kiti gedimai, juos turėtų pataisyti garantiją suteikusi įmonė. Įprastai saulės elektrinių namams garantinis laikotarpis suteikiamas apie 25 metams. Dar viena galimybė išvengti įvairių rizikų įsirengus jėgainę – ją apdrausti.

Saulės elektrinės namams – kokie jų privalumai?

Saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ klientai dažniausiai renkasi 7 kW galingumo jėgaines, tiek galios užtenka vidutiniško dydžio šeimos poreikiams ir namo išlaikymui. Saulės elektrinės namams, įrengtos „Saulės grąža“ komandos, tarnauja apie 25 metus, o atsiperka per 5-7 metus. Turint nuosavą jėgainę, elektros kainos sumažėja 3 kartus. Didžiausias motyvas, skatinantis žmones vis dažniau įsirengti saulės elektrines namams, tai mažesnės išlaidos elektrai ir būsto išlaikymui bei gaminama švari, aplinką tausojanti energija.

 

 

 

Remtasi: https://www.alfa.lt/straipsnis/50424352/pasyviojo-namo-gyventojai-labiausiai-vertina-gauta-gyvenimo-kokybe

 

 

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

Kaip montuojami šilumos siurbliai?

šilumos siurbliai

Šilumos siubrlio montavimas priklauso nuo keletos dalykų. Visų pirma, viskas priklauso nuo to, kokį įrenginį pasirenka pirkėjas. Tai gali būti oras-oras arba oras-vanduo principu veikiantis šilumos siurblys. Šildymui galima naudoti mažesenio galingumo sistemą arba įrengti pilnavertę šildymo sistemą visam namui. Ką reikia žinoti?

Planuojant šildymo sistemą su išoriniu siurbliu, reikia apskaičiuoti namo šilumos, taip pat vėsinimo poreikį. Gaminio aprašyme yra parašyta kokio dydžio patalpoms yra skirtas šilumos siurblys. Nepamirškite į skaičiavimą įtraukti lubį aukštį, sienų šiluminę varžą, langų išdėstymą į pietų pusę ir kitų svarbių niuansų kurie sumažina šilumos poreikį.

Oras-oras montavimas

Paprasčiausias ir pigiausiai būdas – sumontuoti oras-oras sistemą. Jeigu namuose geras patekimas prie sienos iš lauko ir vidaus montavimas bus lengvas ir greitas. Visų pirma išgręžkite vieną didelę angą šiluminiams vamzdeliams ir elektros laidui pravesti iki siurblio. Per išgręžtą skylę bus nuvedamas ir kondensato vamzelis. Labai svarbu gerai užsandarinti šią angą iš lauko pusės, jei to nepadarysite, vėjuotomis dienomis oro gūsiai gali sukelti triukšmą šilumos siurblio įrenginyje kuris sumontuotas namo viduje. Išorinį šilumos siurblio įrenginį galima pastatyti ant metalinio suoliuko arba pakabinti ant sienos tvirtinant specialiais laikikliais. Šilumos siurblio korpusa galima nudažyti plastmasei skirtais dažais parenkant spalvos toną pagal namo plytų arba dekoratyvinio tinko spalvą. Šį darbą galite atlikti patys arba paprašyti pasirinktos įmonės kurios montavimo paslaugos jums bus patraukliausios. Ant žemės šilumos siurblių statyti negalima, nes žiemą gali užpustyti sniegas ir nuo pastovios drėgmės galų gale surūdys korpusas.

Oras-vanduo montavimas 

Montuojant oras-vanduo šildymos siurblius, skirtumas yra tik toks, kad prie įrenginio reikia prijungti papildomus vamzdelius į vandentiekio ir grindų šildymo sistemas. Sistema užpildoma freonu, kuris neša šilumą arba šaltį priklausomai nuo nustatymo. Sitemą galima valdyti automatiniu būdu, tereikia lauke ir namuose įrengti temperatūros daviklius, kurie reguliuos temperatūrą namuose pagal nustatytą valdymo pultelyje. Visiems šilumos siurbliams reikia padaryti kondensato nutekėjimą. Jei aplink namą yra įrengtos trinkelės, galime kondensato vamzdelį nuvesti į lauko kanalizacija. Paprasčiau, kai aplink namą auga žolę ir galima lašinti tiesiog ant žemės. Nepamirškite bent vieną kartą per metus išvalyti šilumos siurblio vidaus ir išorės bloko nuo dulkių, vabzdžių ir kitų smulkių šiukšlių.

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

Kuo skiriasi saulės kolektoriai nuo saulės modulių?

saulės elektrinė 

Saulė šviečia veltui ir visi gali džiaugtis jos šviesa, tačiau saulės teikiama šiluma vis dar yra mažai išnaudojama. Vis tik įvairios technologijos, leidžiančios gaminti energiją iš saulės, tampa vis aktualesnės ir sparčiai populiarėja Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Šiuo metu dažniausiai naudojami saulės moduliai ir kolektoriai. Aptarsime, kuo jie skiriasi?

Saulės kolektoriai gamina šilumą, moduliai – elektrą

Kolektoriai surenka saulės energiją ir ją perduoda šilumos pavidalu, tokios sistemos nauda yra mažesnė nei saulės elektrinėse montuojamų modulių. Šie surenka saulės energiją ir paverčia ją elektra. Kolektoriai dažniausiai naudojami vandens pašildymui, o moduliai gamina elektrą, kuria maitinami buitiniai prietaisai ar šildomas namas, vanduo.

Įrengimas

Saulės kolektoriai yra įrengiami ant šlaitinio ar plokščio namo stogo. Geriausiai, jei šlaitinis stogas nukreiptas į pietų pusę. Kolektorius bus efektyviausias, pasviręs 60 laipsnių kampu.

Saulės elektrinių modulius galima įrengti ant pastato šlaitinio ar plokščio stogo, ant žemės, taip pat elektrinių parkuose. Parke įsirengti elektrinę verta tada, kai neturima nuosavos žemės ar namo stogo. Jos gaminama elektra papuola į tinklus, o jėgainės savininkas atsiima ją iš tinklų ir naudoja savo ir šeimos poreikiams.

Apie kolektorius geriausiai pagalvoti statant namą, tada jų įrengimas bus pigesnis. Kolektoriams reikalingi vamzdžiai, kuriuos montuojant į pastatytą namą reikės gręžti perdangas, ardyti sienas.

Saulės moduliams įrengti nėra taip svarbu ar namas jau pastatytas, ar dar ne. Jiems tereikės išvedžioti laidus. Idealus modulių pasvirimo kampas – 36-39 laipsniai. Siūloma pasirinkti palankiausią stogo šlaitą pietų kryptimi ir modulius guldyti ant aliuminio profilių. Tokiu būdu, jie bus ilgaamžiai.

Ar užtenka saulės moduliams ir kolektoriams?

Saulės kolektoriai įkaista vos pasirodžius pirmiems spinduliams. Jais šildomo karšto vandens šeimos poreikiams turėtų pakakti nuo kovo iki spalio mėnesio. Žiemą, gruodį ir sausį vanduo įšils mažiau, tačiau kolektorių gaminamos šilumos vandeniui turėtų užtekti 9 mėnesius per metus.

Kreipkitės į www.saulesgraza.lt, pirmaujančią saulės energetikos įmonę Lietuvoje, kurios patyrę specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, dėl saulės energijos panaudojimo namo ar buto reikmėms.

 

Kokios rūsio durys yra pačios geriausios?

Kokios rūsio durys yra pačios geriausios?

durys

Tinkamiausių durų pasirinkimas gali reikalauti laiko, tačiau įvertinus tai, kad lauko durys dažniausiai perkamos dešimtmečiams – daugelis žmonių iškart skiria ne tik daugiau laiko paieškoms, tačiau taip pat ir kur kas daugiau investicijų.

Žinoma, geriausios rūsio durys pasirenkamos pagal individualius kriterijus, kadangi kiekvienas asmuo pats žino – kas jam labiausiai tinka ir ko reikia, kad poreikiai būtų patenkinami. Mes tik galima išskirti dažniausiai aptariamus kriterijus, kurie padeda rasti bent jau daugumai skirtas duris. Taip pat visada siūlome pasitarti su ekspertais, kurie prekiauja šia įranga. Tokiu atveju galite būti ramus, kad ji Jums tarnaus ilgai ir tuo pačiu džiugins funkcionalumu.

Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad jeigu egzistuoja rūsio durys – tai tik įrodo, kad reikia rinktis būtent tokias. Kadangi šiuo metu durys dažniausiai būna klasifikuojamos pagal tai, kur jos yra montuojamos – nepamirškite, kad šiam aspektui reikia skirti kuo daugiau dėmesio.

Taip pat įvertinkite tai, kad tos pačios rūsio durys gali būti labai skirtingos. Vienu atveju pasirenkamos metalinės durys, kadangi jos vadinamos pačiomis tvirčiausiomis, kai tuo tarpu kitu atveju pasirenkamos plastikinės kurios tikrai ne tokios geros, tačiau dažniausiai vilioja kur kas mažesne kaina. Mes siūlome Jums jau geriau kartą mokėti kiek daugiau, paskirti didesnę investiciją, nes tai galiausiai leidžia Jums jaustis ramiu, kad tikrai gausite geriausios kokybės duris. Juk įsigijus netinkamos medžiagos – jos tarnaus kur kas trumpiau, tad kur kas greičiau teks šias naujais įsigytas duris keisti naujomis. Jos gali ne tik greičiau nustoti funkcionuoti, tačiau taip pat ir gali sulūžti, o tai reiškia, kad Jūsų rūsys bus paprasčiausiai neapsaugotas.

Siūlome nepamiršti to, kad rūsio durys yra ne tik tvirtos, tačiau šiuo metu rinkoje egzistuoja labai platus skirtingų stilių pasirinkimas, tad kiekvienas gali džiaugtis ramus radęs geriausią kainos bei kokybės santykį. Juk gražios durys yra tokios, kurios dera prie interjero, o šiuo metu spalvinė gama tokia plati, kad tikrai rasite derančias prie Jūsų sienų. Juolab, derindami spalvas nepamirškite, kad įsigijus geros kokybės duris galite būti ramus, kad jos puikiai atrodys, tarnaus ilgai ir tuo pačiu metų eigoje beveik neveik savo išvaizdos. Taigi, suderinti stiliaus bei kokybės aspektus tikrai nėra sudėtinga, svarbiausia – skirti šiek tiek savo laiko ir tuo pačiu suderinus skirtingus komponentus pasirinkti Jums labiausiai tinkamas.

Galiausiai, visada geriausia yra pasitarti su specialistais, kurie prekiauja šia įranga. Tokiu atveju galite būti ramus, kad Jums suteikti patarimai padės rasti labiausiai tinkamą įrangą, kuri tarnaus ne vienerius metus. Juk rūsio durys dažniausiai perkamos dešimtiems metų. Tad norisi, kad kartą paskyrus investiciją – ji tarnautų kuo ilgiau. To pasiekti su gera įranga, geromis durimis – nebus sunku. Svarbiausia – ieškoti, o radus – pasinaudoti.

Taip pat siūlome pirkti internetu, kadangi tai ne tik patogus būdas peržiūrėti galimybes virtualiai, tačiau taip pat ir pamatyti akcijas, kurios leis norimą produkciją įsigyti pigiau.

Sunku atsakyti, kurios lauko durys yra pačios geriausios. Paprasčiausiai šiuo metu pasiūla labai plati ir skirtingos durys gali padėti džiaugtis skirtingu rezultatu. Taip pat kiekvienas asmuo turi ir savus poreikius. Kol vieniems gerumas yra nesumoki daug, tuo tarpu kitiems svarbiausia, kad lauko durys būtų tvirtos ir jas įsigijus gerą dešimtį metų daugiau nebetektų jų keisti naujomis.

 

Ko reikia, norint pelningai parduoti būstą?

Ko reikia, norint pelningai parduoti būstą?

pelnas

Būsto pardavimas iš pirmo žvilgsnio tarsi yra lyg ir paprastas dalykas. Kaip pasakytų nekilnojamo turto agentas, nėra nei gero, nei blogo laiko parduoti būstą. Kartais laukiant dar ir dar geresnio laiko, galima prarasti dar daugiau. Svarbu suprasti, kad pelningiau ir brangiau, nei yra būsto rinkos vertė, tikriausiai nelabai pavyks. Svarbiausia, nuspręskite, norite parduoti ar pardavinėti būstą. Čia yra pats svarbiausias dalykas, ko kai kurie dažnai nelabai atskiria.

Neretai tenka matyti net kelis mėnesius, dar blogiau metus ir daugiau „kabančius“ tuos pačius skelbimus. Potencialus klientas dažniausiai galvoja taip: 1) kaina, neatitinkanti būsto vertės; 2) arba su būstu kažkas šiaip yra ne tvarkoje. O tikrosios priežastys gali būti įvairios. Bet viena iš jų, kuri dažniausiai pasitaiko – kaina neatitinka nei būsto vertės, nei rinkos kainos. Tačiau pardavėjui nėra skubu būstą parduoti ir jis gali laukti „tinkamo“ kliento neribotą laiką. Deja, tiesa tokia, kad šie skelbimai kuo toliau tuo labiau praranda patrauklumą.

Todėl nebeskaičiuokite, kiek už jį mokėjote prieš kažkiek metų (juo labiau, jei pirkote paties „bumo“ metu). Neturėkite iliuzijų, kiek norėtumėte iš jo „uždirbti“. Pasikonsultuokite su profesionalais. Rekomenduojama realiai išanalizuoti kuo daugiau skelbimų tame pačiame mieste ir rajone, panašios kvadratūros ir būklės būstų ir taip nustatyti kuo realesnę kainą. Nepasiduokite greitoms deryboms.

Jeigu pardavinėjate patys, stenkitės skelbime pateikti kuo daugiau aktualios informacijos apie parduodamą būstą, pabrėžti privalumus. Frazė „daugiau info telefonu“ ar „plačiau į PM“ jau tampa anekdotu.

Būtinai padarykite kokybiškas nuotraukas. Jei bute dar gyvenate, pasistenkite, kad vaizdas būtų patrauklus ne tik nuotraukose, bet ir atėjus potencialiems pirkėjams. Jeigu manote, kad būstą padarytų patrauklesnį, perdažykite sienas ar pakeiskite tam tikras detales.