Pagal
Kategorija: Butai

Veidrodis – mažų namų didintojas?

Veidrodis – mažų namų didintojas?

Susikurti svajonių interjerą nebus sunku, jeigu internete peržiūrėsite pavyzdžius ir pagal juos bandysite kurti ir savo namus. Žinoma, visada galima samdytis interjero dizainerį, tačiau kadangi paslaugos nėra pigios – daugelis žmonių bando patys susitvarkyti su namų kūrimo žingsneliais.

Jeigu Jūsų gyvenamieji namai yra gana nedideli, tokiu atveju reikėtų apsvarstyti, kaip galima būtų juos vizualiai bent kiek padidinti. Veidrodžiai – paprasčiausias ir lengviausias būdas. Šiuo metu veidrodžių gamyba yra taip išpuoselėta, kad kiekvienas, kuris nori namuose pasistatyti išskirtinio grožio veidrodį, gali tai ir padaryti.

Veidrodžių gamyba pagal individualius užsakymus suteikia galimybę džiaugtis tokiu veidrodžiu, koks Jums labiausiai tinka. Tai reiškia, kad jeigu namai yra labai maži ir norisi bent kiek praplėsti jų erdvę – gali būti sukuriami tokios formos veidrodžiai, kurie puikiai tinka nestandartinėse vietose. Būtent maži kampai, ypač tie, kurie yra tamsūs, labiausiai ir prisideda prie to, kad kuriamas interjeras yra labai nemalonus akiai ir patys namai dažnai atrodo gana maži. Paprasčiausias veidrodis turi galią net ir mažiausiems kampams suteikti daugiau erdvės ir tuo pačiu juos padaryti kur kas labiau matomais, šviesesniais, o namams suteikti kur kas daugiau jaukumo, erdvę padidinti.

Tiesa, veidrodžių įkomponavimas interjere yra gana sunkus ir sudėtingas darbas, tad nieko keisto, kad kartais jis paliekamas tiems profesionalams, kurie geriausiai išmano derinimo priemones bei būdus. Štai žmonės namuose kartais komponuoja veidrodžius vieną prieš kitą, kadangi būtent tai padeda praplėsti erdvę. Deja, dažniausiai tai yra blogas sprendimas, kadangi toks veidrodžių komponavimas namuose sukelia sunkumą, nemalonius jausmus. Kiek lengvesnis pasirinkimas yra vienas didelis veidrodis prieš į pakabinti keli mažesni. Tuomet pavyks išlaikyti patalpos kūrimo darbus, erdvinimą, tačiau tuo pačiu nebus jokio sunkumo.

Veidrodžių gamyba taip pat įprasmina ir pačio veidrodžio, kuris bus kabinamas konkrečioje patalpoje, pasirinkimą. Dažniausiai sakoma, kad miegamojo erdvėje veidrodžiai neturėtų būti kabinami, kadangi tuomet ilsėtis kambaryje gali būti gana sunku. Ypač seniai galioja taisyklė, kad negalima miegoti prieš veidrodį, kadangi taip žmogus sunkiai pailsi. Ar tai yra tiesa, patvirtinti gali tie, kurie jau išbandė ir papasakoti, kokius potyrius teko patirti. Bet kuriuo atveju, miegamasis yra ta erdvė, kur norisi ilsėtis, tad nuolatinis žiūrėjimas į sale gali būt gana nemalonus. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą veidrodį vonios kambariui, kadangi būtent šioje vietoje žmonės linkę įvertinti savo kūno pokyčius. Apskritai, tai vieta, kur žmonės jaučiasi intymiausiai, tad veidrodis puikiai tiks. Dažniausiai pasirenkamas didelis ir pagal individualius poreikius.

Veidrodžių gamyba atveria galimybes puošti namus taip, kaip Jums labiausiai norisi. Svarbiausia nuspręsti, koks veidrodis Jums labiausiai tinka ir koks stilingai atrodo susikurtuose namuose. Jeigu nerandate jau pagaminto pasirinkimo – siūlome kreiptis dėl individualios veidrodžio gamybos.

 

Greitieji kreditai ir remontas

Greitieji kreditai ir remontas

kreditas internetuDažnam lietuviui remontas yra nuolatinis gyvenimo palydovas, kaip ir kreditas internetu. O taip pat tai neretai yra ir vienas su kitu susiję dalykai. Kada kreditas internetu visa para imamas dėl NT gerinimo, remonto, tada belieka tik džiaugtis – juk tai rodo gyvenimo gerėjimą. Taigi, kaip nutinka, kad žmonės skolinasi remontui? Apie tai kalbamės su meistru Tomu, kuris dirba statybų įmonėje.

Ar žmonės visada atsiskaito už paslaugas?

Mes pasirašome su žmonėmis tokias sutartis, kad jie turi atsiskaityti, nes jeigu neatsiskaitys, prasidės delspinigiai ir panašūs dalykai. Todėl kreditas internetu kartais būna žmonėms ir reikalinga išeitis, jeigu remontas, statybos kainuoja brangiau nei tikėtasi, arba jeigu jie tuos pinigus kažkam kitam praleidžia. Esame įpratę, kad pirma būna atliktas darbas, o tada už jį sumokama. Tai mes darome kitaip. Imame ir avansą, ir darbų eigoje po tam tikrų etapų atliekamas apmokėjimas. Tie, kas be sutarčių kaimuose dirba pas žmones, turbūt žino, kad visada labai rizikuoja ir tiesiog nuo nuotaikos kartais kai kurių piliečių priklauso, ar jie sumokės kaip susitarta, ar pradės kabinėtis, kad neva negerai viskas padaryta ir kažko dar norės. Žodžiu, sutartis yra būtina, nes jeigu jos nebūtų, žmonės gal ir nesumokėtų iki galo. Ypač tais atvejais, kai jiems pritrūksta pinigų ir tada jiems padeda mini paskolos internetu. Juk žmonėms labiau norėtųsi likti skolingiems statybininkui, o ne paskolų bendrovei. Tačiau tai yra tikra šventvagystė, nesumokėti meistrui už atliktus darbus. Juk tu iš žmogaus duoną atimi. O kai pasiskolini iš paskolų teikėjų, tai jau tavo reikalas jiems išsimokėti laiku.

Ar dažnai žmonės darosi remontus, ką pagrinde remontuoja?

Vieni žmonės daro remontus tada, kai namuose būna kažkokios kritinės būsenos, pavyzdžiui, per langus ar sienas švilpia vėjas, per grindis ateina pelės, per stogą teka kriokliai, o po sienomis sproginėja elektros instaliacijos. Tada dažniau būna reikalingas ir kreditas internetu pigiausias. Kiti daro remontus nuolat, kad net nereikėtų sulaukti tos kritinės būsenos. Jiems nemalonu gyventi taip iki galo visko nesusitvarkius. Dėl to jie paprastai jau būna pasitaupę pinigų ir neprireikia jų daugiau, kad kažką galėtų dar pasiskolinti. Jau turi pasiruošę ir nuolat atnaujina namus. Dar kiti žmonės apskritai statosi kažkokį naują namą – tai irgi yra įmanomas dalykas. Tam jau paprasto kredito neužtenka, dažniausiai reikia rimtos ir didelės būsto paskolos.

Ar dažnai žmonėms prireikia pasiskolinti, kad susimokėtų? T.y., viršija lūkesčius kaina?

Na, paskolos internetu be uzstato kiekvieną darbų sezoną yra įprastas reiškinys. Jeigu tai yra naujos visiškai statybos, tai galima kainą ir tiksliau paskaičiuoti iš anksto. Bet jeigu ardai kažkokią statinio dalį, pamatai tik tada, kokia ten problema, tada paaiškėja ją eliminuojant, ko dar reikės. Nežinai tiksliai, kiek užtruksi, kokių medžiagų reikės, kol nepradedi daryti. Kartais žmonės galvoja, kad kokį lašantį stogą galima silikonu už 200 eurų užtaisyti ir viskas. O paskui paaiškėja, kad ten visą šlaitą reikia pakeisti už 1000 eurų, ir tai dar čia labai pigiai. Jie visada turi pasirinkimą – gali neimti tų paslaugų, pasakyti darbininkui, kad jis paliktų viską, kaip yra. Bet paprastai, kas jau pradeda, tai ryžtasi ir pabaigti. Žinoma, jeigu tik kreditas internetu nuo 18 metu būna suteiktas ir galima būna susimokėti už viską.

Balkonų stiklinimo ypatumai didmiestyje

Balkonų stiklinimo ypatumai didmiestyje

Atrodo, koks skirtumas kaimo sodyboje ar devintame daugiabučio, esančio Vilniaus judriame rajone, aukšte balkoną stiklinti. Tačiau skirtumas yra. Viską galima padaryti pigiau, greičiau ir kokybiškiau žinant kelias taisykles.

Konstrukcijų pasirinkimas

Šiuo metu rinką valdo net kelių tipų konstrukcijos. Tačiau populiariausia iš jų aliuminė. Pirmiausiai, kad  balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra labai patraukli. Antra, bet nemažiau svarbu, kad šiam tipui priklauso berėmė konstrukcija, kuri laikoma šiuolaikišku ir bene labiausiai pažengusia iš visų stiklinimo sistemų. Ji turi daug privalumų rekonstruojant pastato fasadus, padidina šilumos izoliacines savybes, užtikrina triukšmo iš kiemo izoliaciją. Taip pat balkonu stiklinimas berėme konstrukcija kaina yra viena mažiausių.

Jaunos šeimos renkasi šį stiklinimo tipą, nes berėmis balkonų stiklinimas atliekamas iš grūdinto stiklo ir tvirto aliuminio profilio, o tai suteikia saugumą, optimaliai palengvina stiklų valymą ir net sumažina šilumos ir sudegintos energijos išlaidas.

Beje, berėmė konstrukcija gali būti pritaikoma verandoms, terasoms, bei daugiabučių balkonams. Visur balkonu stiklinimas padės išsaugoti komfortą ir jaukumą.

Vieta

Išties aliuminės berėmės konstrukcijos yra sandarios, todėl gali būti naudojamos praktiškai bet kur. Vis dėlto, balkonu stiklinimas siauliai, balkonu stiklinimas panevezyje ar balkonu stiklinimas klaipedoje skiriasi. Skiriasi ir pačiame mieste, pramoniniame, centriniame ar priemiesčio rajone gyvenate? Ypač dėl vietos specifikos.

Jeigu iš gatvės būsto langus nuolat pasiekia didelis mašinų srautas ir išmetamų dujų kiekis, reiktų rinktis storesnį stiklą. Jeigu balkonu stiklinimas turi atlikti ne sandarumo, o estetinę funkciją, galima pasirinkti lengvus, erdvumo įvaizdį sukuriantį sprendimą. Būtina priminti, kad toks balkonu stiklinimas turi būti atliekamas preciziškai tiksliai.

Darbų atlikimas

Vienas specialistas man yra prisipažinęs, kad netinkamas lango įdėjimas sutrumpina lango tarnavimo laiką drastiškai, t.y. praktiškai perpus. Būtent todėl ši paslauga dažnai viršija pačio lango įsigijimo kainą. Dažnai klausiama kiek kainuoja balkono stiklinimas? Specialistai atsako, kad kaina sudaroma iš medžiagų ir darbų. Tačiau geriau samdyti specialistus balkono stiklinimui nei rizikuoti kokybės ir balkonu stiklinimas kainos santykiu pirmosios nenaudai. Taigi, balkonu stiklinimas turėtų būti tik atliekamas tik šią sritį išmanančių specialistų rankoms.

Paskolos būstui dirbantiems užsienyje – nepervertinkite savo galimybių

Paskolos būstui dirbantiems užsienyje – nepervertinkite savo galimybių

Daugelis užsienyje dirbančių lietuvių svajoja apie dieną, kai grįš į tėvynę, todėl užsienyje uždirbti pinigai taupomi naujo būsto įsigijimui. Tiesa, itin didelės nekilnojamojo turto kainos verčia ieškoti kiek lankstesnių sprendimų. Vienas populiariausių pasirinkimų – patogios paskolos būstui dirbantiems užsienyje. Tai greitas būdas svajonių namų įsigijimui. Vis dėlto, finansininkai ragina išlikti racionaliems ir įvertinti savo galimybes. Neapgalvotai priimtas sprendimas gali tapti sunkia finansine našta ne tik jums, bet ir jūsų šeimai.

Lanksti paskola dirbantiems užsienyje

Vis daugiau kredito unijų siūlo itin palankias sąlygas nekilnojamojo turto įsigijimui. Atsižvelgiant į augančius klientų poreikius, paskolos suteikiamos ne tik gimtoje šalyje gyvenantiems, bet ir užsienyje dirbantiems asmenims. Be to, praktika rodo, kad užsienyje uždirbti pinigai Lietuvoje turi didesnę vertę, todėl dirbant svetur lengviau uždirbti pradiniam įnašui. Dar vienas privalumas – kai kurios kredito unijos ne tik suteikia paskolą būstui, bet ir padeda jį išnuomoti bei administruoti.

Išlikite objektyvūs

Paskolos svarstymas pradedamas nuo savo galimybių įvertinimo. Paskaičiuokite, kiek pinigų reikia jums ir jūsų šeimai, kokia jų dalis gali būti atidėta, kad nesukeltų rimtesnių sunkumų. Praktika rodo, kad daugelis žmonių, nusprendę imti paskolą būstui, renkasi itin prabangius, didelius namus, kurių iš tiesų negali įpirkti. Kad išvengtumėte nusivylimo, būkite teisingi patys sau. Nesistenkite kredito unijai pateikti klaidingų duomenų ir nebandykite įrodyti, kad tikrai galite imti didesnę paskolą – nepamirškite, kad kas mėnesį pinigus grąžinti turėsite jūs patys. Rinkdamiesi būstą, pagalvokite apie papildomas išlaidas, kurių prireiks naujų namų įrengimui. Klaidinga galvoti, kad skelbime nurodyta kaina yra galutinė ir nepareikalaus didesnių išlaidų. Perkant būstą, reikia apgalvoti ir investicijas, skirtas namų įrengimui ir remontui.

Preliminarus galimybių apskaičiavimas

Preliminarus finansinių galimybių įvertinimas gali būti atliekamas, naudojantis moderniomis paskolos skaičiuoklėmis. Įvedę atitinkamus duomenis, pvz., bendras šeimos pajamas per mėnesį, šeimos narių skaičių, kitus finansinius įsipareigojimus ir t. t., sužinosite, kokio dydžio paskolą galite gauti ir kokios mėnesinės įmokos jūsų laukia. Tai patogus būdas persvarstyti, ar kreditas iš tiesų atitinka jūsų lūkesčius – pabadykite nurodytą sumą atsidėti bent kelis mėnesius iš eilės ir pažiūrėkite, ar pasikeis jūsų šeimos gerovė. Primename, kad internetinės skaičiuoklės pateikia tik preliminarius rezultatus, todėl dėl tikslių sumų pasikalbėkite su pasirinktos kredito unijos darbuotojais.

 

 

Sieniniai šviestuvai turi būti montuojami tik profesionalių elektrikų

Sieniniai šviestuvai turi būti montuojami tik profesionalių elektrikų

Sieniniai šviestuvaiKokybiško apšvietimo namuose ar biuruose nori visi, tačiau gaila, kad ne visi nori investuoti atitinkamas sumas. Specialistai rekomenduoja rinktis tik kokybiškus šviestuvus, o visus šviestuvų montavimo darbus patikėti tik profesionaliems elektrikams. Vis dažniau vartotojų renkasi sienose montuojamos šviestuvus ar ištisas apšvietimo sistemas, tačiau vertėtų žinoti, kad viena netinkamai sumontuota detalė gali prišaukti ir gana didelius nuostolius. Sieniniai šviestuvai nėra labai brangūs, tačiau jeigu rinksitės pačius pigiausius, tai irgi nebus itin geras pasirinkimas. Paprasti sieniniai šviestuvai gali būti montuojami tiek ant sienų, tiek ir integruojant jas viduje. Viskas priklausys nuo jūsų interjero, turimų pinigų bei specialistų kompetencijos.

Sieniniai šviestuvai negali būti perkami neatsižvelgiant į patalpų plotą.

Didžiausia klaida būtų rinktis šviestuvus tik pagal jų išvaizdą ar kainą net nežiūrint į apšvietimo plotą. Visos apšvietimo sistemos ar pavieniai šviestuvai turi būti perkami tik įsitikinus, jog jie tinkamai apšvies reikiamą patalpų plotą. Jeigu pasirinksite tokius šviestuvus, kurie neapšvies patalpų reikiamu šviesos kiekiu, tai tokiu atveju gali kilti bėdų ir su regėjimu, ypač kai kalba eina apie vaikų kambario apšvietimą. Visi sieniniai ir kiti šviestuvai turėtų būti perkami prieš tai paskaičiavus patalpų plotą, nes tokiu atveju bus lengviau išsirinkti reikiamus gaminius. Viską palengvinti galėtumėte kreipdamiesi į specialistus – jie patys paskaičiuos kokio stiprumo šviestuvų ar lempų reikės jūsų namams ar kitoms patalpoms apšviesti.

Pabrėžtina, kad jeigu jūs samdysite specialistą ir jam patikėsite ne tik montavimo, bet ir šviestuvų parinkimo darbus, tai tokiu atveju ir mokėsite didesnę sumą. Paprasčiausiai, specialistai dažniausiai atlieka montavimo darbus, o įrangos parinkimas jau priskiriamas prie papildomų darbų, už kuriuos teks mokėti atskirai.

Lauko, lubiniai bei sieniniai šviestuvai dabar gali būti įsigyjami internetinėse parduotuvėse.

Jeigu vis dėlto norėtumėte išvengti didelių išlaidų perkant šviestuvus, siūloma atidžiau pasižiūrėti ką siūlo interjero detalėmis bei kitais priedais prekiaujančios specializuotos parduotuvės. Jose matysite ir mažesnes šviestuvų kainas, ir didesnį jų pasirinkimą. Geriausia tai, kad tokiose vietose mažiau sumokėsite ir už ištisas apšvietimo sistemas, o taip pat kai kurios el. parduotuvės siūlo ir montavimo paslaugas. Tad, pasidomėkite tuo plačiau.

Balkonų stiklinimas

Balkonų stiklinimas

Balkonų  stiklinimas tai yra pats tinkamiausias sprendimas jūsų namui.  Plastikiniai langai pasižymi puikia  šilumos ir garso izoliacija.  Langai, kurie yra gaminami naudojant tokias medžiagas   sunkiausiai  užsidega, bei pasižymi savęs gesinimo  savybėmis.  Šios medžiagos  yra  atsparios įvairiems  atmosferos reiškiniams. Be to,  drąsiai galima pasakyti, kad jie yra ilgaamžiški.  Kas  gi tai  yra  balkonų  stiklinimas?  Labai dažnai balkonas gali  būti išplečiamas 10-35 cm. Tačiau  visi  atvejai  yra labai individualūs, kadangi kartais taip  nutinka, kad balkono perdangos nesutampa  su kitomis dangomis. Atstumas kuriu  bus išnešamas balkonas turi  nustatyti tik kvalifikuotas meistras, kuris  atliks  visus  balkono matavimus ir išsprendžia įstiklinimo problemą kiekvienu  konkrečiu  atveju.  Toks  stiklinimas ne tik duos daugiau erdvės, tačiau ir  padės  apsaugoti  jūsų  balkoną  nuo  dulkių, vėjo ir kritulių.  Šios paslaugos įprastai yra užsakomos  dėl  tam tikrų  pagrindinių priežasčių. Pirma, jei jūsų namuose nėra labai daug  erdvės.  Antra,  galbūt jūsų balkonas  yra mažas ir jį reikia  išplėsti. Trečia,  jei jūs  tiesiog  norite  išplėsti  savo  balkono erdvę.  Dažnai  balkono stiklinimas-sistemax reikalauja  sudėtingų  sprendimų ir ypatingo dėmesio ir kruopštumo.  Atitinkamai tai yra nestandartinis sprendimas, kuris  turi  būti  patikėtas profesionalams. Jei jūs  nusprendėte  tokiu  būdu  padidinti savo balkoną tokiu  atveju  neverta labai ilgai laukti, kadangi  geriau iš karto imtis šio reikalo.

 Dar prieš kelis  metus  balkonas  daugeliui  asocijavosi tik  su sandėliuko sąvoka, kuriame yra sudedami  buityje nereikalingi  daiktai, tačiau kurie  dėl tam tikrų priežasčių gali  būti reikalingi vėliau. Šiuolaikiškas  būsto   suvokimas ir jaukumas patvirtina, kad  balkonas tai  buto pratęsimas.  Šiuo metu daugelis šią nedidelę   erdvę naudoja kaip terasą, kurioje galima  atsigerti  arbatos  arba kavos. Taip pat dažnai  balkonas yra sujungiamas  su  kambariu.  Kai  atsirado naujos technologijos atsirado ir naujos langų profilių  sistemos, pasikeitė supratimas kaip  turi  būti  atliekamas  stiklinimas.  Šiuolaikiški plastikiniai langai  turi  iš daugybės kamerų  sudarytą  struktūrą, tiek kalbant  apie  stiklo  paketą, tiek ir lango profilį.  Tai  suteiks galimybę  pasiekti  maksimalų sandarumo rezultatą jūsų namuose ir padidins patalpoje  esantį  energijos  efektyvumą. Bet kurie darbai, kai reikia tinkamai įrengti  balkoną prasideda nuo  įstiklinimo, kuris gali  būti  atliekamas  montuojant įvairias langų konstrukcijas, kurios  gaminamos  iš PVC profilio. Kokius privalumus gali  suteikti balkono stiklinimas naudojant PVC langus? Plastikiniai langai yra naudojami  balkonų  stiklinimui turi  malonią  ir  estetiškai patrauklią  išvaizdą. Tai  suteikia galimybę pasirinkti idealų balkono  stiklinimo  variantą, kuris  ribosis  su jūsų  balkonu.

PVC tai yra ilgaamžiška medžiaga, kuri gali puikiai išlaikyti  temperatūros svyravimus, kurie   yra  būdingi mūsų šaliai. Plastikinių  langų medžiaga  sugeba pasipriešinti mechaniniam atmosferos poveikiui,  ji yra  atspari  ultravioletinių  spindulių  poveikiui.  Šilumos  izoliacija tai yra viena iš naudingų plastikinių langų savybių. Kai  yra  atliekamas  balkonų  stiklinimas su lango pagalba  galima ženkliai padidinti paties balkono  energijos  efektyvumą. Na ir žinoma galima sumažinti savo  šildymo sąskaitas. Plastikiniai langai pasižymi  puikiu šilumą izoliuojančiu lygiu, todėl ramybė  ir jaukumas jūsų namuose  bus  garantuotas. PVC tai yra  lygios  faktūros medžiaga, kuri nereikalauja  papildomo dažymo ir gali  savo išvaizdą  išsaugoti  iki 60 metų.  Medžiaga , kuri  yra naudojama  gaminant langus  yra  visiškai  ekologiškai švari ir tikrai nepadarys jokios žalos žmogaus  sveikatai. Kaip  matote  balkonų  stiklinimas  gali  suteikti labai daug privalumų.  Jei jūs  turite  daugiau kausimų  mes jums rekomenduojame  susisiekti  su mūsų  konsultantais. Jie  su malonumu jums padės išspręsti visu klausimus. Užsakykite  balkonų  stiklinimą jau dabar.

 

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Visi turime savo aistrų, kai kuriems tai yra muzika. Ir geriausia, kai ji skamba kuo garsiau ir kokybiškiau. Garso kolonėlės – įrankis, padedantis tai užtikrinti. Techninis pastarųjų veikimas pagrįstas garsiakalbio mechanizmo gebėjimu konvertuoti elektroninį signalą į garsą, kuris ir pasiekia mūsų ausį. Pastarosios atsiduria ir ne tokių užkietėjusių melomanų pirkinių sąraše – kiekvienas iš mūsų kartais norime tiesiog atsipalaiduoti su mėgstama daina ar, žiūrėdami filmą, garso efektų dėka pasijusti tarsi kino teatre.

Garso kolonėlės, priklausomai nuo pastarųjų kokybės, prekinio ženklo bei kitų parametrų, neretai yra gana solidi finansinė investicija (net ir mokant keletą eurų, nesinori šiuos išleisti veltui), tad pirkinys turi būti gerai apgalvotas.

 • Žemų ar aukštų dažnių?

Vienas iš galimų garso kolonėlių klasifikavimas – žemų bei aukštų dažnių garsiakalbiai. Žemų dažnių garsiakalbiai geriausiai atkuria bosą, vyrišką bokalą, būgnus ir kitą, o aukšto – skamba švariai ir skaidriai, išryškindami varpelio, smuiko bei kitus garsus. Šio tipo kolonėlės rinkoje yra populiariausios, tačiau taip pat siūlomos ir profesionalesnės, atkuriančios visus garsus ar didesnį jų spektrą (trijų dalių, daugiau nei trijų, pilnos apimties).

 • Laidinės ar bevielės?

Šios garso kolonėlės skiriasi ne tik kaina, bet ir mobilumu. Jei savo būste atradote jaukią vietą šiam prietaisui (tai gali tapti patraukliu interjero akcentu) ir neketinate šios niekur transportuoti, galite įsigyti ir laidines, tačiau jei neatmetate galimybės, jog pastarosios lydės į sodybą, draugų namus ar prie ežero, protingesnis sprendimas būtų bevielės.

 • Kokio dydžio patalpoje gyvenate?

Patalpų, kuriose visą laiką arba dažniausiai bus laikomas šis prietaisas, dydis lemia kolonėlių pasirinkimą. Jei erdvės mažai, rinkitės kompaktiškesnes kolonėles, jei patalpos erdvios ir didelės – galingesnes bei didesnių gabaritų.

 • Nepamirškite šiuolaikinių technologijų.

Šiuolaikinės garso kolonėlės gerokai skiriasi nuo tėvų ar mūsų pačių pirmų įsigytų, kurios galėdavo būti prijungtos prie muzikinio centro ar, geriausiu atveju, kompiuterio. Šiandieniniai prietaisai Bluetooth ir WiFi pagalba gali būti prijungiami prie visų įrenginių – planšetės, išmaniojo telefono ir kita.

Interjerą kurkite sau, o ne aplinkiniams

Interjerą kurkite sau, o ne aplinkiniams

Egoistiškas straipsnio pavadinimas? Galbūt. Tačiau tinkamesnio (ir netgi teisingesnio) nėra. Kodėl? Nes namų interjero prekės yra būsto šeimininkų skonio reikalas. Apdailos sprendimai priimami, atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Ne į kaimyno iš dešimto namo ar bendradarbio iš rinkodaros skyriaus poreikius, o savo.

Protingi patarimai yra naudingi

Pirkdami kilimą, sieninį laikrodį ar kitą interjero detalę veikiausiai neišvengsite patarimų. Patarimų, kuriuos neabejotinai turėsite atsijoti. Vienokio svarumo yra žmogaus, besispecializuojančio šioje srityje, pastebėjimai. Kitokios yra subjektyvios nuomonės, tokios frazės kaip „aš daryčiau šitaip, nes tai mane veža“ ar „gal ne, man toks dizainas nepatinka“. Iš kiekvienos minties gali kilti puikių idėjų, tačiau vadovautis vien pašaline nuomone – ne tik netikslingas, bet ir keistas sprendimas. Juk namų interjero prekės skirtos jums. Jūsų, o ne pašalinių aplinkai, jūsų jaukumui.

Žinoma, protingai patars tie, kurių pašaukimas ir profesija yra interjero dizainas. Jei galite skirti lėšų, tai visuomet bus taiklus šūvis, nes profesionalai, tikėtina, pasiūlys tokių dizaino variantų, apie kokius net nepagalvojote. Būtent tokie patarimai pravers, į juos atsižvelgti tikrai verta.

Minimalizmas ar… maksimalizmas?

Kol vieni propaguoja minimalizmą ir stengiasi kuo labiau „išgryninti“ namų erdvę, kiti patalpas tiesiog apkrauna. Dailios detalės suteikia gyvumo, personalizuoja erdvę, išryškina gyventojų identitetą. Tačiau „kas per daug, tas nesveika“. Šis posakis sugalvotas ne šiaip sau.

Namų interjero prekės skirtos grožėtis, tačiau pernelyg daug įvairiausių niekučių – tai jau chaosas. Turbūt sutiktumėte, kad kūrybinė netvarka – dar visai žavu. Tačiau labai apkrautas kambarys greičiausiai nebus ypač gražus.

O kaipgi minėtasis minimalizmas? Jei interjere per daug tuščia, jei jis stokoja patogumo, ko gero, reikėtų jį kiek „maksimizuoti“. Tad išvada paprasta – reikia išlaikyti vadinamąjį aukso viduriuką. Tuomet būstas ir dailus, ir patogus.

Minčių daug, bet kitaip ir būti negali – juk namų interjero prekės skirtos jums. O tai reiškia, kad turite nuspręsti, kaip namai atrodys. Ar kreipti dėmesį į patarimus? Priklauso nuo jūsų pačių. Protingi patarimai padeda išvengti nesklandumų. Bet tik protingi.

 

 

Nauji butai Vilniuje – puikus sprendimas pirmo kurso studentams

Nauji butai Vilniuje – puikus sprendimas pirmo kurso studentams

naujas butasNauji butai Vilniuje turėtų tapti pirkiniu dažnam pirmo kurso studentui, nusprendusiam studijuoti Vilniuje. Prieš keliaujant į didmiestį mokytis verta pagalvoti, ar nuoma tikrai yra geresnis pasirinkimas. Dažniausiai studijos trunka bent ketverius metus, o kartais kur kas daugiau (nusprendus studijuoti magistrantūrą ar paprasčiausiai mokantis medicinos fakultete). Daugeliu atveju pabaigę mokslus studentai nusprendžia pasilikti konkrečiame mieste ir tuomet iškyla poreikis turėti nuosavą būstą. Kita vertus, ar ne geresnis pasirinkimas dar prieš atvykus į miestą nusipirkti nedidelio ploto butą ir per ketverius-šešerius mokslo metus išsimokėti nemažą pinigų sumą, kurią įprastai būtumėte atidavę nuomai. Klausimas paprastas, o koks atsakymas teisingas?

Studentiškas butas – puikus pasirinkimas savarankiškai gyvenimo pradžiai

Pagrindinė priežastis, kuri skatintų įsigyti nedidelio ploto butą, o ne nuomotis butą – tai, jog praėjus keleriems metams būsite sumokėjęs nemažą pinigų sumą už savo asmeninį nekilnojamąjį turtą. Praėjus dar tam tikram laiko tarpui – butas taps jūsų nuosavybe. Vilniuje studentai būsto nuomai vidutiniškai skiria iki 200 eurų. Per metus gausime 2 400 eurų, o per ketverius 9 600 eurų. Įsigyti dviejų kambarių naujos statybos butą Vilniuje kainuotų apie 40.000-50.000 €. Taigi, per ketverius metus galėtumėte padengti ketvirtadalį-penktadalį savo buto kainos.

Taip pat galėtumėte padengti dar daugiau, jei dalį savo buto išnuomotumėte kitam studentui. Du studentai puikiai gali išsitekti dviejų kambarių bute. Prieš perkant naują butą derėtų įsivertinti, ar butas gali būti pritaikytas dviems studentams, t.y. kad kiekvienas studentas galėtų turėti savo kambarį.

Nuoma – gera galimybė. Įvertinkite ją

Kita vertus, kai kurie iš mūsų nori gyventi komfortabiliau, o ką jau kalbėti apie tai, kad neįsivaizduoja, kur juos nuneš gyvenimas po studijų. Tokiu atveju nauji butai Vilniuje dažniausiai nuomojami, o ne perkami. Žinoma, tokio tipo gyvenamoji vieta jau net ne studentiška, o prabangi, tačiau ketveri ar daugiau metų yra nemažas laiko tarpas, tad kiekvienas norėtų juos praleisti kuo komfortabiliau.

Nuoma neįpareigoja prisirišti prie gyvenamosios vietos. Jei dėl tam tikrų priežasčių būtent kitas mikrorajonas jums pasidarė geresnis – lengvai galėsite keisti gyvenamą vietą. Vilniaus mieste egzistuoja gana platus nuomojamų butų pasirinkimas (nuo itin senos statybos iki labai naujų). Žinoma, nuo to priklauso ir nuomos kaina.

Būsimam studentui nuspręsti, kuris variantas yra geresnis gali būti ne lengvas klausimas. Atsakykite sau į kelis klausimus, kurie padės susikurti konkrečią viziją ir pakreips jūsų gyvenamosios vietos paieškas tam tikra kryptimi.

 1. Kokią pinigų sumą galite sau leisti mokėti už gyvenamąją vietą?
 2. Ar planuojate po studijų likti gyventi Vilniuje?
 3. Kiek metu planuojate gyventi Vilniuje?
 4. Kokio stovio buto norite: naujos statybos ar tiks ir senas?
 5. Ar gyvenamosios vietos erdvė jums turi reikšmės?
 6. Ar finansiškai galite sau leisti pasiimti paskolą ar kitaip gauti pinigų buto pirkimui?
 7. Ar turite pakankamai lėšų sumokti pradinę įmoką už perkamą butą?
Nestandartinių baldų gamyba, jų užsakymas bei kaina

Nestandartinių baldų gamyba, jų užsakymas bei kaina

Baldai sudėlioja svarbiausius namų akcentus. Stiliaus įprasminimas, jaukumas, tikrasis namų veidas sukuriamas baldų ir interjero detalių pagalba. Pastaruoju metu itin paspartėjo nestandartinių baldų gamyba. Žmonės kaip niekada vertina originalumą, ieško nestandartinių sprendimų. Baldai užsakomi pagal pačius įvairiausius pageidavimus. Vedini išskirtinių idėjų, užsakovai gamintojams pateikia malonius iššūkius.

baldai

Nestandartiniai baldai – kokie tai baldai? Visų pirma, tai sprendimai, kuriuos užsakovai siekia pritaikyti pačioms įvairiausioms erdvėms, derinti prie išskirtinio interjero. Tokie baldai dažniausiai gaminami ofisams, loftams, itin mažoms arba itin didelėms erdvėms. Kiekvienas užsakovas nori būti savo interjero dizaineriu, todėl suradęs norimas idėjas internete ir pasikonsultavęs su puikiai medžiagas išmanančiu meistru gali įvertinti savo idėjos įgyvendinimą.

Lietuvoje nemažai meistrų, kurie užsiima nestandartinių baldų gamyba. Būtent tokius baldus jau penkerius metus gaminantis meistras Vidmantas iš Kauno teigia, kad toks darbas niekada neatsibosta – idėjos naujos, vis originalesnės, laikai jau nebe tie, kai egzistavo po penkis skirtingus svetainės, miegamojo, virtuvės ir vaikų kambario komplektų modelius, kuriuos būdavo galima rasti visuose būstuose. Be galo smagu ne tik susidurti su naujais iššūkiais, bet ir susipažinti tu klientų sumanumu. Baldai užsakomi iš pačių įvairiausių medžiagų, pavyzdžiai traukiami iš interneto, kartais tenka sėdėti ne vieną valandą, kad abi pusės suvoktų, kokį pavidalą įgauti turėtų kliento pageidavimai. Žinoma, gaminant nestandartinius baldus sunkiau įvertinti gamybos laiką. Dažnai užtrunkama daug ilgiau, nes  meistrai tokius baldus dažniausiai gamina pirmą kartą.  Asta su vyru Dominyku iš Vilniaus visai neseniai įsigijo naują butą sostinės pakraštyje. Visi baldų sprendimai, esantys bute, buvo nestandartiniai. Asta visada mėgėjiškai domėjosi interjero dizaino subtilybėmis, todėl visos idėjos kilo jai pačiai. Į sieną buvo įmontuojamos didžiulės drabužinės,  minimalistiniai, skandinaviško tipo baldai miegamajame, erdvi, moderni virtuvė su akmens stalviršiais, jaukus vaikų kambarys su vienetine dviaukšte lova, nestandartiniai sodo baldai – viską gamino trys savo darbą puikiai išmanantys baldų meistrai. Asta pripažįsta, kad beprotiškai gera gyventi namuose, kurie praktiškai gimė tavo galvoje. Jauna šeima pirmenybę visada teikė  natūralioms medžiagoms, kokybiškai medienai, todėl visos baldų, esančių namuose, medžiagos atitinka aukščiausius kokybės standartus.

Nestandartiniai baldai užsakomi įprastai, meistrui tereikia žinoti visus reikiamus išmatavimus ir aiškiai išsakyti savo pageidavimus meistrui. Apsišarvuokite kantrybe, laukite savo svajonių baldų ir kurkite namų jaukumą.