Pagal
Category: Buitinė technika

Skalbimo mašinos: ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

Skalbimo mašinos: ką reikėtų žinoti prieš įsigyjant?

skalbimo mašinaNei vienas neįsivaizduojame savo gyvenimo be skalbimo mašinos. Tai vienas būtiniausių buitinės technikos prietaisų. Įsivaizduokite, jog neturite skalbimo mašinos ir viską reikia skalbti rankomis. Skamba siaubingai, tiesa? Kaip džiugu, kad skalbimas rankomis yra seniai pamirštas. Taigi, svarbu aptarti kaip išsirinkti geriausią prietaisą ir ką reikėtų žinoti prieš jį įsigyjant.

Svarbiausia išsirinkti skalbimo mašiną atitinkančią individualius jūsų poreikius. Įsivertinkite, ko jums labiausiai reikia ir pagal tai rinkitės savo svajonių skalbimo mašiną, gal tai „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašina? Pradėkite nuo skalbimo mašinos funkcionalumo.

Kokios skalbimo mašinos yra svarbiausios?

 

Atkreipkite dėmesį į keletą svarbiausių funkcijos. Atsirinkite, kurios iš jų jums svarbiausios ir aktualiausios. Reikėtų pasidomėti šiais skalbimo mašinos bruožais:

  • Skalbimo programos. Galbūt jums reikia daug įvairių skalbimo programų, nes turite didelę šeimą, o gal priešingai, jums nereikia įmantrių programų, nes skalbiate pats vienas. Pavyzdžiui, naujo modelio skalbyklėse galite rasti labai patogių skalbimo programų:  greito skalbimo funkcija, antialerginė programa ir kt. Drabužius išskalbsite vos per 15 minučių ir pašalinsite iš jų visus alergenus. Pastaroji funkcija ypatingai tiks jei jūs arba jūsų vaikas esate kam nors alergiški.
  • Drabužių pasvėrimas. Kai kurios skalbimo mašinos gali pasverti jūsų drabužius. Žinia, kuo mažiau skalbinių skalbiate vienu metu, tuo geriau jie išsiskalbs. Tokia skalbyklė pasvėrusi drabužius apskaičiuoja reikiamą vandens kiekį, tad sutaupysite vandens. Šis prietaisas puikus jei norite tausoti aplinką.

 

 • Skalbimo mašinos su džiovyklės funkcija. Jei savo būste turite mažai vietos skalbimo mašinai ir džiovyklei, rinkitės skalbimo mašiną su integruota džiovyklės funkcija. Tai itin patogu atvejais, kai  namuose drėgna, ir išskalbti drabužiai džiūna net kelias dienas, turite mažai vietos ir nenorite jos užkrauti rūbų džiovykla. Galbūt turite mažus vaikus, kurių drabužius reikia nuolatos skalbti ir dėvėti ir norite sutaupyti laiko. Skalbimo mašinos su džiovyklės funkcija yra puikus sprendimas visiems.

 

 • Skalbinių pridėjimas skalbimo metu. Tai ypatingai populiari ir naudinga funkcija. Jei pamiršote ką nors įdėti į skalbyklę ir jau prasidėjo skalbimo procesas, ne problema! Atidarykite specialias dureles ir pamir6tus drabužius įdėkite į skalbykę. Tokiu atveju nereikia laukti, kol vėl planuosite skalbti, o dar blogiau – valyti drabužio rankomis.
 • Išmani skalbyklė. „Protingais“ tapo bene visi namų apyvokos prietaisai. Ne išimtis ir skalbimo mašinos. Tokią skalbyklę galėsite valdyti programėlės pagalba nuotoliniu būdu.

 

Ką reikia žinoti apie techninius skalbyklės parametrus?

 

Aptarkime svarbiausius skalbimo mašinų techninius parametrus. Geriausią skalbimo mašiną išsirinksite suspažinę su skalbyklės techniniais duomenimis. Pasidomėkite apie:

 • Energijos klasė. Daugelis gaminamų skalbimo mašinų gali pasigirti bent jau A+ energijos klase. Ieškant kuo ekonomiškesnės skalbyklės, galima rinktis A++ ar netgi A+++ klasės prietaisus. Pastarųjų elektros sąnaudos, lyginant su A+ klasės skalbimo mašinomis, sumažėja dar 1,5 karto. Šios skalbyklės yra puikus būdas tausoti ir rūpintis aplinka bei sutaupyti pinigų. Tokios skalbimo mašinos pajungimas taip pat bus paprastas. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.
 • Gręžimo greitis. Jeigu jūsų drabužiai ilgai neišdžiūsta, jums bus aktualu patikrinti, kokį gręžimo greitį turi jūsų skalbyklė. Gręžimo greitis yra matuojamas apsukomis per minutę. Dažniausiai jis būna 600 – 1200 apsukų per minutę. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.
 • Skalbyklės talpa. Skalbyklių talpa kaip ir skalbimo mašinų pajungimas gali skirtis. Renkantis skalbimo mašiną internetu atkreipkite dėmesį į kiek kilogramų drabužių telpa skalbimo mašinoje. Skalbimo mašinos talpa matuojama kilogramais, ją galite pasirinkti atsižvelgdami į savo poreikius bei šeimos dydį. Šią funkciją turi „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinos.

 

Kokie gamintojai yra geriausi?

 

Ypatingai jei perkate skalbimo mašiną internetu, galite lengvai palyginti skalbimo mašinų gamintojų tokių, kaip „Miele“, „Bosch“, „Beko“, „Lg“ skalbimo mašinų techninius duomenis ir funkcijas. Pirkdami skalbimo mašiną internetu galite pamatyti visas teikiamas skalbimo mašinos akcijas. Galbūt rasite svajonių skalbyklę pigiau. Lietuvoje populiariausi skalbimo mašinų gamintojai yra  „Bosch“, „Beko“, „Lg“. Jų parametrai yra pakankamai panašūs. Gali skirtis išvaizda ir skalbyklių pasiūla. Atkreipkite dėmesį skalbyklės montavimą ir pastatymo būdą. Pavyzdžiui, „Bosch“ ir „Ig“ gamintojai turi ypač platų profilių pasirinkimą. Rinkitės „Lg“ skalbimo mašinas jei norite išskirtinio dizaino produkto.

 

Įmontuojami šaldytuvai ir jų privalumai

Įmontuojami šaldytuvai ir jų privalumai

šaldytuvai 

Jei virtuvėje galime išsiversti be indaplovės, mikrobangų krosnelės ar grilio keptuvės, yra vienas prietaisas, be kurio išgyventi būtų išties sunku. Tai – šaldytuvas. Kadangi gyvendami butuose ar mažesniuose namuose tikrai neturime sąlygų įsirengti atskiras patalpas, kuriose galėtume laikyti produktus, šaldytuvai padeda kaupti maistą nesibaiminant, kad jis greitai suges ar pradės skleisti nemalonius kvapus po visą virtuvės erdvę.

Daugelis mūsų esame įpratę prie standartinių šaldytuvų su įrengtomis šaldymo kameromis, pagrindinėmis talpomis ir stalčiukais šonuose. Tačiau kiekvienas prietaisas gali smarkiai skirtis tiek savo talpa, tiek charakteristika, tiek tipu. Pastaruoju metu vis labiau populiarėjantis tipas – įmontuojami šaldytuvai. Kokie jų privalumai?

Taupo vietą

Įmontuojami šaldytuvai yra be galo patogūs todėl, kad taupo vietą. Dažnai atskirai statomi šaldytuvai vizualiai užima labai daug erdvės, atrodo, jog jie smarkiai išsiskiria iš bendro virtuvės konteksto ir stovi tarsi dideli milžinai. Pasirinkus įmontuojamą šaldytuvą, jis labiau susilies su kitais baldais ir optiškai neužims tiek daug vietos. Be to, įmontuojami šaldytuvai gali būti parenkami pagal nustatytus matmenis, kurie leis juos suderinti su kita buitine technika ar virtuvės komplektu.

Prisitaiko prie dizaino

Bene pagrindinis privalumas, dėl kurio įmontuojami šaldytuvai tapo tokie populiarūs – galimybė juos visiškai pritaikyti prie virtuvės dizaino. Jei tai didelės kvadratūros erdvė, kurioje norite paeksperimentuoti – galite šaldytuvą montuoti į atskirą nišą ar jį „paslėpti“ įvairiomis užtvaromis. Esant mažesnėms patalpoms, itin dažnas šaldytuvo įrengimo variantas – įmontuoti jį su spintelės durimis. Taip jis visiškai nesiskiria nuo virtuvės baldų komplekto ir neišardo esančios dizaino kompozicijos. Bet kuriuo atveju rekomenduojama pasitarti su interjero dizaineriu ir meistrais, nes statant įmontuojamą šaldytuvą labai svarbi ir tiksli jo įrengimo vieta bei kitos aplinkos detalės, padėsiančios užtikrinti sklandų įrenginio veikimą.

Geresni modeliai

Daugelis gamintojų investuoja į įmontuojamų šaldytuvų gamybą, todėl rinkoje galite rasti labai daug aukštos kokybės ir modernaus funkcionalumo šaldytuvų, siūlančių aukštą energinę klasę, „No Frost“ režimą ar nuotolinį valdymą, kuris smarkiai palengvina naudojimąsi prietaisu.

Europos komisija nusitaikė į „galingus“ siurblius

Europos komisija nusitaikė į „galingus“ siurblius

Jau nuo šio rugsėjo mėnesio Europos Sąjungos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, bus prekiaujama nemažesnė nei 900 W. Iki šiol apribojimai buvo taikomi tik įrenginiams, kurių galia viršijo  1600 W. Visi didesnės galios diulkių siurbliai bus išimti iš parduotuvių lentynų. Kokią įtaką toks sprendimas turės vartotojams?

Efektyvumas nenukenčia

Vartotojų teisių tarnybos atstovai nekartą skelbė, kad mažesnės galios įrenginys nėra mažiau efektyvus ir energijos rijikus. Jis tiesiog naudoja mažiau elektros energijos. Konkurencija ir Europos Komisijos nustatyti apribojimai verčia gamintojus pasitempti ir tobulinti gamybos technologijas, siekiant, kad dulkių siurblys skleistų tylesnį garsą, kuo efektyviau valytų, turėtų papildomas funkcijas, eikvotų mažiau energijos. Todėl jau dabar sparčiai populiarėja plaunami dulkiu siurbliai ir ypač mažai energijos naudojantys dulkiu siurbliai su vandens filtru.

Keičiasi vartotojų poreikiai

Ir nors minėtieji reikalavimai netaikomi pramoniniam siubliam ar siurbliam – robotam, vartotojams teks gerokai pakeisti savo grindų valymo įpročius. Nors svarbiausias rodiklis, padedantis įvertinti ar dulkių siurblys yra efektyvus – išsiurbimo galia, kuri gali siekti nuo 250 iki 480W, daugeliui iki šiol galvas apsukdavo daug sveriantys, daugiafunkciniai įrenginiai. Tiesa, dažnai pamirštama, kad net ir tobulumo ieškančiam perfekcionistui 300W išsiurbimo galios dulkių siurblys puikiai patenkins švaros pojūtį namuose.

Jeigu norite su kuo mažiau pastangų pasiekti kuo didesnį rezultatą – rinkitės robotus. Specialistai įvardija, kad šie rankiniai dulkiu siurbliai yra vieni iš populiariausių. Toks visapusis minimalizmas puikiai iliustruoja besikeičiančius vartotojų poreikius.

Pasirinkimų visas pluoštas

Neretai stovėdami prie parduotuvės lentynų jaučiamės nejaukiai. Retai be pagalbos lengvai išsirenkame naują pirkinį. Juoba dabar, kuomet siūlomi produktai itin greitai keičiasi. Todėl ekspertai siūlo, rinktis pagal poreikius, o ne technologines naujoves. Tarkim, dulkiu siurbliai senukai, dulkiu siurbliai topo centras ar dulkiu siurblys skelbiu siūlo įvairių gamintojų valymo įrenginius. Šiuo atveju, kuo universalesni, kaip pavyzdžiui, dulkiu siurbliai miele, tuo namuose buitinė technika užima mažiau vietos ir tuo jaukiau jaučiamės.

Šiemet, vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų Lietuvoje plaunamas, nedidelis dulkių siurblys karcher.

Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Jūsų šaldytuvai jums padėkos: 5 naudingi patarimai

Rūpintis šaldytuvu – kiekvieno gero šeimininko pareiga. Jei norite, kad jis tarnautų ilgai ir nepadidintų elektros sąskaitų, atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų.

 1. Nedėkite šilto maisto. Šaldytuvo veikimo principas yra gana paprastas – pakyla šaldytuvo kameros temperatūra – įsijungia šaldymo mechanizmas. Kuo daugiau temperatūra pakyla, tuo ilgiau mechanizmas veikia stengdamasis temperatūrą sumažinti. Taigi, kai įdedate dar šiltą puodą su sriuba, šaldytuvas tikrai įsijungs visu pajėgumu ir dirbs tol, kol atvėsins sriubą ir tik tada atšaldys iki numatytos 5-7 laipsnių temperatūros. Pradžioje palikite sriubą ataušti vėsesnėje patalpoje (balkone, rūsyje, koridoriuje ar tiesiog laiptinėje), o tada dėkite į šaldytuvą. Taip sutaupysite nemažai elektros energijos.
 2. Suraskite šalčiausias vietas. Šiuolaikiniai šaldytuvai turi galimybę šaldyti tam tikras kameras ne vienodai. Vienur palaikoma 0 laipsnių temperatūra (idealu daržovėms), kitur + 7. Bet kai kur gali būti ir neigiama temperatūra. Nelabai smagu, kai padedate tam tikrą produktą, o ištraukiate jį suledėjusį. Tam, kad tokių situacijų nepasikartotų, tiesiog įdėkite paprastą kambarinį termometrą į kiekvieną lentynėlę ir užsirašykite, kokia jo temperatūra. Taip žinosite, kur šalčiausia, o kur šilčiausia šaldytuvo vieta.
 3. Laikykite vandens indus šaldytuve, jei dažnai darinėjate duris. Paaiškinsime kodėl. Šaltas vanduo arba vanduo su ledukais padeda greičiau atvėsinti orą, kuris įeina kai dažnai šaldytuvas būna atidaromas, arba laikomas ilgai. Tai aktualu karštomis vasaros dienomis arba virtuvėse, kuriose dažnai mėgsta pašeimininkauti vaikai.
 4. Perkrautas šaldytuvas – prasta oro cirkuliacija. Taigi, patarimas – šaldytuvo neprigrūskite dviem aukštais. Kitaip oras cirkuliuos vangiai ir vienos dalys bus vėsinamos greičiau, kitos lėčiau Taip susidarys kondensatas ir galbūt net ledas, o tai tikrai nepadeda šaldytuvui.
 5. Dulkės – rimtas priešas. Šaldytuvai nėra atsparūs dulkėms. Ant išorinių vamzdelių susidaręs storas dulkių sluoksnis kenkia šaldytuvui, jo darbas tampa neefektyvus, tai iš karto pasirodo elektros skaitiklyje papildomos kilovatvalandės pavidalu. Aišku ir papildomomis išlaidomis.

Šaldytuvai nėra amžini prietaisai, todėl jų priežiūra yra labai svarbi ir būtina. Juo labiau, kad priežiūrai nereikia daug pastangų, tik trupučio žinių. Net jei ir sutaupote keletą vatų elektros energijos per dieną, skaičiuojant per metus galima sutaupyti elektros už kelias dešimtis eurų.