Pagal
Kategorija: Aplinka

Vartai ir tvoros: pasirinkimas, reikalaujantis laiko bei žinių

Vartai ir tvoros: pasirinkimas, reikalaujantis laiko bei žinių

Turintieji nuosavus namus ar ketinantys šiuos įsigyti žino, jog jų darbų sąrašas nesibaigs tiek vidaus interjero įrengimu. Galimybė mėgautis sava teritorija aplink būtent ir yra vienas iš privalumų, nurungiančių gyvenimą daugiabučiuose. Tačiau norint išnaudoti pastaruosius pliusus, būtina atlikti keletą paruošiamųjų darbų. Vartai bei tvorų įrengimas – vienas jų. Moderno.lt bei kiti vartų ir tvorų gamybos specialistai siūlo gaminius, atitinkančius skirtingą skonį bei piniginės storį – tereikia žinoti, ką pasirinkti.

Medinės ar metalinės tvoros?

Medinės tvoros nebūtinai siejasi su gūdžiu kaimo vaizdeliu, o metalinės toli gražu nėra tinkamos vien kalėjimui aptverti: šiandien rinkoje siūlomi variantai gali išpildyti pačius įvairiausius poreikius bei derėti prie įvairaus eksterjero.

Iš medienos pagaminta tvora puikiai atliks apsauginę bei garso izoliacinę funkcijas ir suteiks eksterjerui natūralumo, klasikos ar net prabangos įspūdį. Visgi nereikia pamiršti, jog mediena yra medžiaga, kuri, veikiama išorinės aplinkos veiksnių (drėgmė, temperatūros skirtumai, tiesioginiai saulės spinduliai), yra linkusi prarasti savo estetines bei funkcines savybes. Jei mediniai vartai bei tvoros yra būtent tai, kas atitinka turimus lūkesčius, pastarųjų gamybai rinkitės tinkamai apdirbtą medieną bei nusiteikite, jog ši eksterjero detalė pareikalaus nuolatinės atitinkamos priežiūros.

Metalinės tvoros puikiai tinka kuriantiems šiuolaikinį, modernų, minimalistinį interjerą bei pasižymi ilgaamžiškumu (aišku, tvoros gamybai naudojamas metalas turi būti padengiamas specialia danga, apsaugančia nuo korozijos bei ultravioletinių saulės spindulių). Dvejojantiems, pirmenybę teikti geroms eksploatacinėms savybėms ar natūralumui, išeitis – metalinės tvoros, imituojančios medienos spalvą bei tekstūrą.

Vartai: slenkantys ar atveriami?

Vartai, izoliuojantys jūsų namus nuo gatvės, tarpusavyje skiriasi ne tik medžiagomis, iš kurių yra pagaminti, bet ir veikimo mechanizmu. Ką rinktis – slenkančius ar atveriamus vartus – dažniausiai nusprendžiama įvertinus praktinę pusę bei teritorijos ypatybes. Slenkantys vartai idealiai tinkami tokiu atveju, jei gatvėje verda judrus eismas ir pastaruosius kaskart atidarinėti į gatvės pusę nebūtų saugu. Šis variantas nepamainomas žiemą, kadangi, norint pastaruosius atverti, nėra būtina nukasti sniego. Tuo tarpu tveriami vartai (šie gali atsidaryti tiek į vidų, tiek ir į išorę) – puiki išeitis esant turint siaurą įvažiavimą.

 

 

MeistroKodas šiltnamiai Klasika: kokie mitai apie juos sklando?

MeistroKodas šiltnamiai Klasika: kokie mitai apie juos sklando?

šiltnamiaiApie kiekvieną šiek tiek žinomesnį daiktą ar reiškinį visuomenėje sklando įvairios nuomonės. Tokie su tiesa prasilenkiantys, tačiau daugelio žmonių vartojami pasakojimai  yra laikomi mitais. Mitais yra apipinti net ir tokie paprasti bei kasdieniški daiktai kaip šiltnamiai Klasika, su jais supažindinti ir pastaruosius patvirtinti arba paneigti – šio straipsnio tikslas.

 1. MeistroKodas šiltnamiai – kaimo sodybų atributika.

Tikriausiai daugelio senelių sodybose be išimties stovėdavo didesnis ar mažesnis šiltnamis, kuriame augdavo taip visų mėgstamos gėrybės. Tačiau kas pasakė, jog pradėti užsiimti šia veikla galima tik sulaukus konkretaus amžiaus: juk sutaupyti ir valgyti ekologišką maistą norime kiekvienas. Ir tas noras vis dažniau materializuojamas – žmonės „pamiršta“ kelią į turgų ar prekybos centro daržovių skyrių ir užsiima savarankišku daržovių auginimu daržuose ar mūsų minėtuose šiltnamiuose.

 1. Šiltnamių praktinė paskirtis nesuderinama su estetine išvaizda.

Taip tikriausiai kalba asmenys, kurių matyti šiltnamiai buvo suręsti iš plėvelės gabalų arba nebereikalingų suskilinėjusių langų stiklų. Šiandien šiltnamiams gaminti naudojamos ne tik minėtos, tačiau ir tokios medžiagos kaip polikarbonatas, kurio savybės puikiai tinkamos augalų augimui, o išvaizda – estetiška. Tas pats pasakytina ir apie šiltnamių formas: galima rinktis ne tik tokias visiems žinomas kaip arkiniai, šlaitiniai ar šliejami. Galimybės neribotos – meistrai gali sukonstruoti bet kokią formą, kurios pageidaujate ir kuri derės prie namo ar  kitų statinių.

 1. Šiltnamiai atima visą laisvą laiką.

Iš tikrųjų – turint šiltnamį darbai, atrodo, nesibaigia: sodinimas, ravėjimas, laistymas, vėdinimas ir panašiai. Tačiau šiais, technologijų laikais, asmenims, galintiems į tai investuoti papildomų lėšų, suteikiama pagalba. Kalbant konkrečiai apie šiltnamius, tai būtų laistymo, vėdinimo ir šildymo sistemos. Tokiu būdu galima suderinti ir vasaros poilsį, ir pilnas derliaus pintines.

 1. Šiltnamių populiarumas blėsta.

Tai yra totali nesąmonė. Visų pirma, ekologijos idėjos Lietuvoje tik pradeda įsitvirtinti. Šiltnamiai House – viena iš galimybių valgyti sveiką maistą. Kitas faktas – įsismarkaujantis šiltnamių verslas: siūloma ne tik įsigyti įvairių formų ir medžiagų šiltnamių, bet pastaruosius ir…išsinuomoti. Argi būtų investuojama į tai, kas jau nebe populiaru?

MeistroKodas Šiltnamiai ir tai, ko apie juos galbūt dar nežinote

Atrodytų, ką naujo šiltnamiai mums galėtų „papasakoti“: ne itin išvaizdūs, reikalaujantys daug darbo, bet leidžiantys džiaugtis ankstyvu daržovių derliumi. Tačiau yra keletas smulkmenų, kurios neretam tikriausiai gali būti negirdėtos.

Nežinai, ar tau tikrai reikalingas šiltnamis…išbandyk!

Dažnai nutinka taip, jog mus pagauna akimirkos užsidegimas, kuris taip pat netikėtai ir išgaruoja. Tikėtina, jog taip gali nutikti ir su šiltnamiais. Galbūt manėte, jog darbo investicijos į šią veiklą yra mažesnės nei pasirodė iš tikrųjų, galbūt pats darbas pasirodė nepriimtinas, o gal paprasčiausiai nuvylė kuklus derlius, neproporcingas įdėtų pastangų kiekiui. Dėl tokių priežasčių šiltnamiai po vieno sezono ir lieka stovėti nebenaudojami bei savo buvimu tik gadinantys aplinkos vaizdą. Tačiau jūs turite galimybę apsidrausti nuo tokių pasekmių – išbandykite šiltnamių nuomos paslaugą. Skamba neįprastai, ar ne? Bet juk pasiūla atsiranda tik tokiu atveju, jei „užuodžiama“ paklausa. Vadinasi, kažkam to reikia. Siūloma galimybė išsirinkti norimą šiltnamį reikiamam laikotarpiui – nuo to ir priklauso nuomos kaina. Beje, ši paslauga leidžia įvertinti ir naujas šiltnamių statybose naudojamas medžiagas – dažniausiai tai yra polikarbonatas. Negana to, galite išbandyti ir papildomą šiltnamių įrangą, kurią pristatysime plačiau.

Nesukite galvos dėl šiltnamių laistymo ir vėdinimo

Koks pagrindinis augalų auginimo receptas? Tinkamas drėgmės, saulės ir šilumos santykis. Į šiltnamį drėgmė natūraliu būdu patekti negali. Tuo tarpu saulės ir šilumos kiekis – dažnai galimai net ir mirtinas augalams. Vadinasi, čia reikalinga kontrolė, atliekama mūsų rankomis. Todėl turime rūpintis, jog augalams užtektų drėgmės, o šilumos kiekis būtų pakankamas, tačiau nepasiektų pirties lygio. Tas pasiekiama laistymu ir vėdinimu. Reguliariu. Jei manote, jog neturėsite tam laiko, galite pasinaudoti galimybę paversti savo šiltnamį „išmaniuoju“. Kitaip tariant, galite įsigyti priedus, vienas iš kurių reaguoja į drėgmės, o kitas – temperatūros kaitą. Galite būti tikri, jog šių išradimų dėka nebereikės jaudintis, jog augalams pritruks rūpesčio.

Taigi, dabar jau turėsite keletą svarių argumentų „atsikirsti“ skeptikams, kurie sakys kažką panašaus į  „ar tau tikrai užteks tam laiko“ ir „ar ilgam tokia veikla.“

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Garso kolonėlės: renkamės pirkinį linksmesniam gyvenimui

Visi turime savo aistrų, kai kuriems tai yra muzika. Ir geriausia, kai ji skamba kuo garsiau ir kokybiškiau. Garso kolonėlės – įrankis, padedantis tai užtikrinti. Techninis pastarųjų veikimas pagrįstas garsiakalbio mechanizmo gebėjimu konvertuoti elektroninį signalą į garsą, kuris ir pasiekia mūsų ausį. Pastarosios atsiduria ir ne tokių užkietėjusių melomanų pirkinių sąraše – kiekvienas iš mūsų kartais norime tiesiog atsipalaiduoti su mėgstama daina ar, žiūrėdami filmą, garso efektų dėka pasijusti tarsi kino teatre.

Garso kolonėlės, priklausomai nuo pastarųjų kokybės, prekinio ženklo bei kitų parametrų, neretai yra gana solidi finansinė investicija (net ir mokant keletą eurų, nesinori šiuos išleisti veltui), tad pirkinys turi būti gerai apgalvotas.

 • Žemų ar aukštų dažnių?

Vienas iš galimų garso kolonėlių klasifikavimas – žemų bei aukštų dažnių garsiakalbiai. Žemų dažnių garsiakalbiai geriausiai atkuria bosą, vyrišką bokalą, būgnus ir kitą, o aukšto – skamba švariai ir skaidriai, išryškindami varpelio, smuiko bei kitus garsus. Šio tipo kolonėlės rinkoje yra populiariausios, tačiau taip pat siūlomos ir profesionalesnės, atkuriančios visus garsus ar didesnį jų spektrą (trijų dalių, daugiau nei trijų, pilnos apimties).

 • Laidinės ar bevielės?

Šios garso kolonėlės skiriasi ne tik kaina, bet ir mobilumu. Jei savo būste atradote jaukią vietą šiam prietaisui (tai gali tapti patraukliu interjero akcentu) ir neketinate šios niekur transportuoti, galite įsigyti ir laidines, tačiau jei neatmetate galimybės, jog pastarosios lydės į sodybą, draugų namus ar prie ežero, protingesnis sprendimas būtų bevielės.

 • Kokio dydžio patalpoje gyvenate?

Patalpų, kuriose visą laiką arba dažniausiai bus laikomas šis prietaisas, dydis lemia kolonėlių pasirinkimą. Jei erdvės mažai, rinkitės kompaktiškesnes kolonėles, jei patalpos erdvios ir didelės – galingesnes bei didesnių gabaritų.

 • Nepamirškite šiuolaikinių technologijų.

Šiuolaikinės garso kolonėlės gerokai skiriasi nuo tėvų ar mūsų pačių pirmų įsigytų, kurios galėdavo būti prijungtos prie muzikinio centro ar, geriausiu atveju, kompiuterio. Šiandieniniai prietaisai Bluetooth ir WiFi pagalba gali būti prijungiami prie visų įrenginių – planšetės, išmaniojo telefono ir kita.

Žaliausias namų kampelis

Žaliausias namų kampelis

Dievinate augalus ir negalite jais atsidžiaugti tiek žiemą, tiek vasarą? Tuomet tinkamiausias sprendimas jums – atrasti vietos žiemos sodui. Tai gali būti visai nesudėtinga, svarbiausia tinkamai atlikti pagrindinius žingsnius bei pasirūpinti, jog žiemos sodo markizės bei kita įranga būtų tinkamiausia jūsų sodo vizijai. Pasiryžusiems žiemos sodo įrengimui – keletas patarimų, kaip susikurti šį jaukų kampelį savo namuose.

Pirmiausia – paskirtis ir šviesos kiekis

Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį į tai, kokia bus jūsų norimo žiemos sodo paskirtis. Vieni trokšta jaukumo kaip namie – ramios oazės, kurioje būtų šilta ir gera susirinkti visai šeimai. Kitiems užtenka kampelio, kuriame galėtų užsiimti sodininkyste ir būti arčiau gamtos net šaltuoju metų sezonu, tuomet galima apsieiti ir be baldų. Žiemos sodas kaina labai priklauso nuo to, kokio dydžio patalpą įrenginėsite. Kuo didesnis jūsų žiemos sodas, tuo mažesnė vieno kvadratinio metro įrengimo kaina, tačiau nereiktų peržengti tam tikrų ribų – tuomet teks skirti papildomų pinigų konstrukcijų sutvirtinimui. Atsižvelkite ir į tai, kurioje namo pusėje statysite sodą – nuo to priklausys šviesos kiekis sode. Geriausia įrenginėti sodą toje pusėje, kurioje bus daugiausia saulės – net jei ir pabos nuolatinė šviesa, žiemos sodo markizės puikiai padės nuo jos pasislėpti. Tačiau įrengus žiemos sodą ten, kur šviesos trūksta, rizikuojate padaryti žalos augalams.

Tvirta konstrukcija ir stiklo pasirinkimas

Žiemos sodo įrengimas – ypač atsakingas darbas. Kokybiškas pastatas pirmiausia privalo turėti tvirtus pamatus – taip jie bus apsaugoti nuo netinkamų aplinkos sąlygų – šalčio bei drėgmės. Turėtumėte pasirūpinti ir tinkama vandens nutekėjimo sistema, kad sode nebūtų per daug drėgna, ypač tuomet, kai norite patalpą paversti kone jaukia svetaine augalų apsuptyje. Nemažiau svarbu pasirinkti ir medžiagą, iš kurios bus gaminamos žiemos sodo konstrukcijos – dažniausiai pasirenkamas aliuminis, plastikas arba medis. Jei rinksitės medieną, neabejotinai išaugs ir žiemos sodas kaina – tvirta mediena bei medinių konstrukcijų įrengimai kainuoja išties daugiau. Jei negalite sau leisti rinktis medienos ar nesate tikri dėl oro sąlygų poveikio šiai medžiagai, rinkitės alternatyvas – aliuminį arba plastiką. Patariama rinktis dvigubą grūdintą ir laminuotą stiklą, atsparų bet kokiems smūgiams. Be to, pagalvokite ir apie stogo nuolydį – tinkamiausias toks, kuris neleistų kauptis vandeniui. Jei ypatingai rūpinatės augalais, kuriuos statysite žiemos sode, rinkitės kuo skaidresnį stiklą, kad per jį patektų kuo daugiau natūralios šviesos.

Augalai ir šviesa

Didžiausias nusivylimas prisiekusiems augalų mylėtojams – matyti vystantį sodą. Kad taip neatsitiktų, turite planuoti ne tik tai, kokius augalus rinksitės, bet ir atsižvelgti į patalpos drėgmę, ventiliacijos sistemą, stogo nuolydį ir, žinoma, šviesos kiekį. Pirmiausia apmąstykite, kokios grupės augalai jums gražiausi, nes skirtingoms augalų grupėms prireiks ir skirtingų sąlygų, o jas ne taip lengva užtikrinti bendroje žiemos sodo patalpoje. Dar vienas itin svarbus aspektas – šviesa jūsų žiemos sodo patalpoje. Kaip minėta anksčiau, geriausia pasirinkti tą pusę, iš kurios jūsų augalai gaus daugiau šviesos. Esant reikalui, tinkamos markizės žiemos sodui padės kontroliuoti šviesos kiekį patalpoje bei užtikrins jūsų šeimos privatumą. Dažniausiai markizės tvirtinamos stiklo išorėje vertikaliai arba horizontaliai – priklausomai nuo to, kokių pageidausite. Vasarą žiemos sodo patalpa per daug neįšyla, nes nuo to apsaugo markizės – jų audiniui prigludus prie stiklo, sukuriamas pavėsis neleidžia per daug prikaitinti patalpos. Markizės kaina bei ilgaamžiškumas neretai priklauso nuo to, iš kokių medžiagų jos pagamintos. Žiemos sodo markizės puikiai tiks visų tipų žiemos sodams, o tinkami medžiagų atspalviai puikiai derės prie jūsų sukurto interjero.

Kasimo darbai ir profesionali technika statyboms

Kasimo darbai ir profesionali technika statyboms

kasimo darbaiElektros tinklų klojimui, nuotekų ir drenažo sistemų įrengimui atlikti į pagalbą tenka pasitelkti ne vien specialistus, bet ir tinkamą įrangą. Tam neišvengiamai reikalingi kasimo darbai, kuriuos siūlo ne viena kompetentinga įmonė. Profesionalūs statybinės technikos vairuotojai puikiai išmano savo sritį, tad darbus gali atlikti greitai, patikimai ir kokybiškai.
Naujų statybų planas gali pareikalauti ne vien kokybiškų žaliavų, bet ir tinkamos įrangos, kurios pagalba viską padaryti bus įmanoma kur kas greičiau ir patikimiau. Mažieji ekskavatoriai, pakeliami bokšteliai bei įvairūs profesionalūs statybos įrankiai palengvins darbo procesą kiekviename žingsnyje. Nesvarbu, ar reikės daužyti betoną, lieti naujus pamatus, griauti senus pastatus, ar kasti tranšėjas – viskam galima rasti tinkamą įrangą. Kad darbas nesustotų pusiaukelėje, svarbu pasirūpinti, jog viskas būtų daroma pagal planą.
Profesionali statybų įranga ir jos įvairovė leidžia kur kas laisviau pažvelgti į savo statybų projektą. Jei darbo aplinkoje bus naudojama pažangi technika, visas darbo procesas judės kur kas greičiau ir efektyviau. Visgi, tenka pripažinti jog geriausiai kasimo darbai yra atliekami profesionalų, tad puikiai savo darbą išmanantis specialistas su profesionalia įranga pasitarnaus kur kas geriau ir patikimiau. Būtent todėl vien nuomotis įrangos nepakanka. Jei norite statybų aikštelėje geresnių ir patikimesnių rezultatų, aktualu kasimo darbams samdyti įmonę.
Samdyti specialistus įvairiems statybos darbams patogu ir naudinga. Jie kokybiškai ir profesionaliai gali atlikti įvairius kasimo darbus. Jei reikia iškasti baseiną, išlyginti veją ar atlikti kitus statybos darbus, puikiai savo darbą išmanantys darbuotojai gebės pasiūlyti aukščiausios klasės paslaugas. Svarbu ieškoti tokių specialistų, kurie dirbtų kruopščiai, į darbą žiūrėtų atsakingai, o darbo vietoje neterštų aplinkos ir padėtų išvežti statybinį laužą, atliekas ir kitus krovinius.
Greitai atliekami kasimo darbai pasižymi ne vien kvalifikuotų specialistų komanda, bet ir kokybiška statybine technika. Ją šiandien išsinuomoti nėra sunku ar brangu, o svarbiausia – tai padaryti gali ne vien įmonės, bet ir privatūs asmenys. Jei planuojate ieškoti pagalbos įvairiuose statybos darbų etapuose, pasirūpinkite tinkamų specialistų ir kokybiškos įrangos paieška.

Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

Kuo skiriasi plastikinės ir medinės dailylentės?

lauko dailylentėsFasado padengimo galimybių yra daug. Vienas populiariausių pasirinkimų – dailylentės. Pirkėjams siūlomos medinės ir plastikinės dailylentės. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Paprastai dėl konkretaus pirkinio apsisprendžiama, įvertinus praktiškumo kriterijus, tačiau svarbų vaidmenį atlieka ir estetikos rodiklis.

 Plastikinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Plastikinių dailylenčių gamybai naudojamas polivinilchloridas (PVC). Šis sprendimas užtikrina lengvesnę fasado priežiūrą, nereikalauja sudėtingų valymo darbų. Be to, plastikinės dailylentės reikalauja mažesnių investicijų. Vis dėlto, negalima paneigti, kad daugelio pirkėjų sąmonėje dailylentės visų pirma siejasi su medžiu, todėl dalis plastikinių gaminių imituoja medieną, t. y. šių dailylenčių išorė primena natūralaus medžio raštus. Dar vienas populiarus sprendimas – medžio ir plastiko derinys. Tokios dailylentės gaminamos iš specialių granulių, kurias lygiomis dalimis sudaro PVC ir medienos dulkės. Šis sprendimas leidžia kalbėti apie medienos grožį ir gerąsias plastiko savybes.

Svarbiausias plastikinių dailylenčių privalumas – gaminių ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos poveikiui. Priešingai nei medinės, šios dailylentės neskilinėja ir nepūva, be to, yra lengvai valomos. Šis sprendimas pasirenkamas ir dėl atsparumo drėgmei – dailylenčių nereikia padengti papildomomis apsauginėmis priemonėmis, dažyti ar impregnuoti. Dar vienas privalumas – plastikinės dailylentės yra kelis kartus atsparesnės ugnies poveikiui, lyginant degimo rodiklius su medinėmis lentomis. Negalima paneigti ir kainos faktoriaus – plastikas yra kur kas pigesnis. Didžiausias šio sprendimo trūkumas – dailylenčių nenatūralumas. Nors naujausi dizaino sprendimai leidžia sukurti vizualiai medį imituojančias dailylentes, deja, jos negali prilygti natūralaus medienos grožiui. Negalima pamiršti ir to, kad plastikinės dailylentės yra linkusios kaupti elektrostatinį krūvį ir traukti dulkes, todėl teks naudoti specialų antistatiką.

 Medinių dailylenčių trūkumai ir privalumai

Medines dailylentes renkasi pirkėjai, vertinantys natūralumą ir ekologiją. Medis žavi nepriekaištinga estetika ir namams suteikia unikalaus žavesio. Priklausomai nuo konkrečios eksterjero vizijos, galima rinktis skirtingų rūšių medieną, besiskiriančią atspalviais. Be to, medis gali būti lakuojamas, dažomas ir alyvuojamas. Nors mediena žavi savo natūralumu, ji reikalauja ir gana sudėtingos priežiūros – tai yra didžiausias minėtojo pasirinkimo trūkumas. Dailylentes būtina reguliariai impregnuoti, saugoti nuo kerpių ir samanų. Kitaip sakant, dailylenčių priežiūra reikalaus gana didelių papildomų investicijų. Galiausiai, medinės dailylentės yra brangesnės už plastikines. Tiesa, čia negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – mediena tarnauja ilgiau nei plastikas, todėl mediniu fasadu džiaugsitės ilgesnį laiką. Primename, kad dailylenčių kaina priklauso ir nuo kokybės kategorijos – jei norite sutaupyti, galite rinktis žemesnės klasės dailylentes.

Vaikai vagia braškes

Vaikai vagia braškes

Broniaus namus juosia gera segmentine tvora. Bet ir per ją kiekvieną vasarą ir pavasarį ateina vaikai, ir nusiskina vyro braškes.

Atsikraustė dėl vargo

Su šia segmentine tvora vyras susipažino prieš aštuonis metus. Tuo metu jam nutiko tai, ko jis niekada gyvenime nesitikėjo, ir niekada nenorėjo. Jis, deja, susipyko su žmona, ir jiems teko skirtis. Dabar ir pats negali pasakyti, kaip čia nutiko, kad santykiai, kurie klojosi visai gerai, staiga tapo tokie kankinantys, ir vienintelis kelias buvo tiesiog bėgti nuo jų kuo toliau. Kaip sako vyras, tai tikrai bus jo viso gyvenimo didžiausia nelaimė, tačiau ką jau padarysi, kartais taip gyvenime atsitinka, ir nieko nepakeisi. Vyras sako, kad jam teko išsikraustyti, nes žmonai ir vaikams paliko namus. „Taip gyvenime yra, kad vyras pats stato namą, pats juosia tvorą, kala vartus, o jeigu šeima vyras, tai pats per juos paskutinį kartą ir išeina“. Nors jis to nenorėjo, tačiau jam taip ir nutiko. Sugriuvus šeimos santykiams, jam teko išsikraustyti. Dėl tokio vargo jis susirado kitą mažą namelį ir išsikraustė į miesto pakraštį. Taip jis ir atsidūrė šiame mažame namelyje, kurį juosia ši nemaža tvora.

Vaikai vagia braškes

Vyras pastebėjo, kad nors segmentinės tvoros kainos ir buvo nemažos, tvora negali apsaugoti nuo „naglų“ kaimynų elgesio. Jokia segmentine tvora nesulaikys neklaužadų vaikų.

Vos tik pradėjęs čia gyventi Bronius pastebėjo, kad netoli yra internetas. Vaikai kiekvieną vasaros dieną pro šalį eina su kamuoliu. „Na, galvodavau, su kamuoliu eina, tai labai gerai. Matyt, kažką žaidžia, kažką sportuoja, tas berniukams yra gerai. Bet paskui aš pamačiau, kad jie visada stabteli prie mano tvoros. Tvora nemaža, aš pats tokios neperlipčiau, o jie tiktai liuokt ir jau mano sode kapstosi. Jiems yra nė motais, kad kažkoks senis iš tvoros išlenda ir grūmoja, ir policiją nori iškviesti. Vat jie mato tas išnokusias mano braškes, kurias pavasarį pasisodinau, ir nori jas valgyti. Todėl aš esu pasibaisėjęs, kad jokia tvora negali sulaikyti prasto auklėjimo. Na ką ir sakyti, jeigu vaikai augę be tėvų, kurie jiems laiku būtų įkrėtę košės į makaules“, – piktinasi vyras.

Ištepė smala

Kaip sako Bronius, geriausiai suveikė tada, kai segmentinės tvoros kraštą jis ištepė smala. „Pagalvojau, na dabar aš tiems vaikams parodysiu. Nenoriu, kad segmentine tvora juos pakratytų elektra arba kad ten kokie spygliai išlįstų ir segmentinės tvoros poveikis juos sužalotų. Tačiau smala nutepta segmentine tvora dar niekam labai nepakenkė, o gera auklėjimo priemone tai tikrai gali tapti. Taip padariau, ir labai gerai pasiteisino“, – sako vyras.

Bronius pasakoja, kad ne vienerius metus svarstė, kaip užkirsti kelią toms vagystėms, kurios prasideda kiekvieną kartą, vos tik ant medžių arba darže ima augti kas nors skanaus. Galiausiai pas vieną bobutę jis pamatė, kad smala yra nuteptos tvoros tam, kad paukščiai ant jų netūptų. Ir tada jis suprato, kad šis paprastas, bet genialus būdas, ko gero, išgelbės ir jo vaismedžių sodą. Taigi, jis tiesiog greitai nutepė su smala šią tvorelę, ir čia atsidūrė tai, kas gali būti pavadinta pačia geriausia smalos injekcija į užpakalius tiems neklusniems vaikams, kurie visą laiką iš jo vogdavo. Nieko blogo nesitikėdami, jie apsiterliojo nuo galvos iki kojų.

Statybinis konteineris – ne tik šiukšlėms

Statybinis konteineris – ne tik šiukšlėms

Statybiniai konteineriai dažniausiai įsivaizduojami kaip nešvarūs ir apdaužyti šiukšlių konteineriai, kuriuose pastoviai metamos įvairios gipso kartono, akmens vatos, plytų atliekos ir viskas, kas lieka nuo statybų ar remonto. Vėliau atvažiuoja specialus sunkvežimis ir tokį statybinį konteinerį išsiveža nežinoma kryptimi… Tai paviršutiniškas požiūris.Statybinis konteineris – kur kas platesnė sąvoka…

Statybinis konteineris parduoda specialios įmonės, kurios juos gamina arba krovinių kompanijos. Statybinis konteineris skelbimai – visame internete. Tiesiog įveskite į paiešką šiuos raktinius žodžius ir netrukus rasite, kas jais prekiauja. Kaina? Statybinis konteineris kaina tikrai nenustebins. Nedidelis 20 pėdų konteineris kainuoja kelis šimtus eurų. Bet viskas priklauso nuo jų rūšie, ilgio ir paskirties. Dažnai sakydami „statybinis konteineris“ turime omenyje ir jūrinį konteinerį.

Čia jau atskira tema, tačiau reikia suokti, kas tai yra. Jurinis konteineris angliškai – sea container arba dry cargo container arba tiesiog universal container. Jei išgirsite tokį teiginį žinokite, kad tai populiariausia jūrinių konteinerių rūšis. Jurinis konteineris matmenys priklauso nuo jo ilgio. Paprastai jie būna kelių rūšių:

20 pėdų – 6 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Yra ir paaukštintų iki 2,9 metro, jie žymimi 20‘HC

40 pėdų – 12 metrų ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai. Taip pat yra paaukštintų iki 289 cm.

45 pėdų – 13,7 metro ilgio, beveik 2,5 metrų pločio ir 2,5 metrų aukščio konteineriai.

Kodėl būtent tokie yra jurinis konteineris ismatavimai? Viskas yra pritaikyta europaletėms pakrauti. Pavyzdžiui, 20‘ telpa 11, 40‘ – 25, o 45 – 33 europaletės. Labai patogu jas įvežti paprasčiausiu krautuvu. Jurinis konteineri parduodamas tiek naujas, tiek padėvėtas, todėl kaina skiriasi. Jurinis konteineris kaina yra nuo 900 eurų.

Neseniai teko matyti skelbimą „jurinis konteineris parduodu“. Taip jie parduodami ir privatiems asmenims. Kam? Turbūt ne kartą matėte, kaip iš jūrinio konteinerio nagingi meistrai pasidaro puikiausią vasarnamį ar net gyvenamąjį namą (tada sukrauna juos vieną ant kito. Būtent tam ir perkami jūriniai konteineriai. Juk vasarnamio už 1000 su viršum eurų nepasistatysite nei iš medžio, nei iš plytų… Tiesa, reikės papildomai investuoti į apšiltinimą ir išorinę apdailą, tačiau tai tikrai nedidelės investicijos.

Jūriniai konteineriai nieko bendro su šiukšlių išvežimu neturi. Nebent reikia išvežti į kitą žemyną labai ypatingas šiukšles…

Kodėl aš pasirinkau nuotėkų valymo įrenginį?

Kodėl aš pasirinkau nuotėkų valymo įrenginį?

valymo įrenginiaiBuitiniai nuotėkų valymo įrenginiai Lietuvoje tikrai ne inovacija apie kurią būtų galima sunku gauti tikslingos informacijos. Tiek internete, tiek pabendravus su atsakingu asmeniu galite gauti konkrečias žinias, kurios jums gali padėti apsispręsti. UAB „Bionuotekos“ yra viena iš įmonių, kuri mūsų tėvynėje pažįstama kaip teikianti kokybiškas vandens valymo paslaugas. Kol vieni savo kanalizaciją prijungia prie bendrų miesto sistemų, tuo tarpu kiti galvoja, kad kiekvienas atsakingas asmuo pats turi įsirengti sistemą ir pasirūpinti nuotėkomis.

Nusprendus, kad nuotėkų valymo įrenginiai jums yra reikalingi – neskubėkite. Visada naudinga pasikonsultuoti su profesionalais, kurie gali patarti ir rekomenduoti, kas jums tinka labiausiai, kokią įrangą pirkti ir kaip ją montuoti, kad būtų galima pasiekti maksimaliai pačių geriausių rezultatų. UAB „Bionuotekos“ komandą vienija profesionalai, kurie turi ilgametę patirtį padedančia atsakyti į visus iškilusius klausimus. Su jais pasikonsultavus galima gauti objektyvius faktus. Būtent nuo to aš ir pradėjau. Pirmiausia kreipiausi į UAB „Bionuotekos“ specialistus, kurie mane konsultavo, atsakė į visus klausimus ir padėjo suvokti, ko aš tiksliai noriu ir kokiais būdais galima tai įgyvendinti. Tuo pačiu atskleidė pliusus, kurie paskatino dar labiau norėti šio tipo įrenginių. Išskirtinai pabrėžiami šie pliusai:

 1. Išvalytą vandenį galima dar kartą panaudoti, taigi akcentuojamas ekonomiškumo aspektas.
 2. Tuo pačiu reikėtų pabrėžti ir ekologijos faktą.
 3. Prietaisas veikia tyliai ir visai netrukdo.
 4. Jis nesugadins jūsų kiemo estetinio vaizdo, kadangi pastarojo paprasčiausiai nesimatys.

Kadangi egzistuoja labai plati įrenginių pasiūla – paprastam žmogui gali pasirodyti, kad jie visi labai panašūs, taigi kas galėtų patarti, koks yra pats geriausias? Žinoma – specialistai. Tiesa, kuomet jums bus patariamas, koks įrenginys tinka labiausiai – siūlome plačiau apie jį pasiskaityti internete. Pastarasis privalo atitikti nustatytus ES reikalavimus. Kitu atveju jokiu būdu nesinaudokite prietaisu, kadangi jis neišvalys švariai vandens, gali sukelti dar daugiau problemų.

Nuotekų valymo įrenginiai padės Jums būtų kur kas ekologiškesniems. Žinoma, reikia pasirinkti tokią kompaniją, kurios produkcija ir montavimas bus pačio aukščiausio lygmens. UAB „Bionuotekos“ – puikus ir daugelio žmonių giriamas pasirinkimas. Būtent todėl jį pasirinkau ir aš. Tiesa, jeigu norite palyginti skirtingas įmones, tai daryti siūlome pagal šiuos aspektus:

 1. Skirtingi profesionalai savo paslaugas įkainoja skirtingomis pinigų sumomis. Kainuoja tiek patys nuotėkų valymo įrenginiai, tiek jų montavimas.
 2. Pasidomėkite asmenų atliktais darbais. Žmonės labai dažnai internete palieka atsiliepimus.
 3. Žinoma, siūlome atsižvelgti į tai, kad montuojama skirtingą įranga. Siūlome plačiau apie ją pasiskaityti internete, kad būtų galima paprasčiau pasirinkti.

Nuotėkų valymo įrenginiai – modernus ir rekomenduotinas sprendimas, kuris gali padėti prisidėti prie aplinkos, kurioje gyvename, saugojimo.

Tinklelis nuo uodų nakties metu gali ne vien tik, kad apsaugoti nuo galimų kūno pažeidimų, tačiau be viso to ir garantuoti sveiką, bei sėkmingą, miegą

Tinklelis nuo uodų nakties metu gali ne vien tik, kad apsaugoti nuo galimų kūno pažeidimų, tačiau be viso to ir garantuoti sveiką, bei sėkmingą, miegą

tinklelis nuo uodųTikriausiai, kad niekam nėra paslaptis, kad vasaros metu mažesnėse patalpose, kurios galimai dienos metu nebūdavo vėdinamos, tampa neįtikėtinai karšta – kaip ir tikriausiai neįprasta, dauguma piliečių yra linkę nakties metu miegoti atidarytu langu, tokiu būdu siekdami ne vien tik, kad pravėdinti gyvenąmasias patalpas, tačiau ir paprasčiausiai norėdami užmigti, išsimiegoti. Vis dėlto, tokių siekių įgyvendinimas neretai turi papildomų pašalinių efektų, kaip pavyzdžiui uodai, kurie tikrai, kad džiaugsmo nesuteikia – daugiau problemų.

Tiesą sakant, šiandienos turinyje, kaip ir siekiame paviešinti sprendimą, kuris galėtų kuo puikiausiai pagelbėti tokiose situacijose – tinklelis nuo uodų. Iš tiesų, šiandienos straipsnyje sieksime ne vien tik anonsuoti, kaip gi dažniausiai yra įdiegiami šie sprendimai, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau be viso to ir patikslinsime, ar tiesa, kad pastaroji išeitis galėtų kuo idealiausiai sumenkinti net ir pačius didžiausius neigiamuosius situacijos bruožus – kitaip tariant, ar tiesa, kad pavyks išvengti bet kokių neigiamų padarinių, pasitelkus paslaugą tinklelis nuo uodų? Nuoširdžiai tikimės, kad būtent šiandienos turiniu sugebėsime ne vien tik, kad optimaliai paaiškinti situaciją, ne vien tik, kad išsamiai pristatyti turinį, tačiau taip pat ir motyvuoti žmones pasinaudoti atsiradusia paslauga.

Kaip ir būtų galima pradėti nuo tos minties, kad tinklelis nuo uodų tikrai, kad gali būti sėkmingas veiksnys, padėsiantis išvengti neigiamų padarinių, jeigu sistema, jeigu būtų galima taip pasakyti, bus tinkamai įkurdinta. Teigiant kitais žodžiais, pasirinkus atitinkamą technologiją, privalu ją taikyti taip, kaip yra nurodyta, mat priešingu atveju susidarys neigiami padariniai, kurie jokių teigiamų rezultatų įgyvendinti, kaip ir negali. Be viso to, būtų galima taip pat anonsuoti ir tą mintį, kad tinklelis nuo uodų yra gaminamas specifinėmis medžiagomis, specialiu tankumu, todėl tikrai, kad daugumai piliečių leis pasiekti norimus rezultatus – dėl to jaudintis tikrai nereikia. Puikiausia, kad pastarieji tinkleliai kainuoja tikrai nedaug, todėl viliamės, kad piliečiai kuo puikiausiai pasinaudos susidariusiu pasiūlymu.