Akmens gaminiai šiuolaikiškam interjerui

Akmens gaminiai šiuolaikiškam interjerui

akmens gaminiaiAkmuo – natūrali medžiaga, mineralas, lydintis žmoniją nuo pat jos atsiradimo pradžios. Pirmiausia žmonės išmoko apdirbti medį, tada ir akmenį. Vargu, ar jie tada turėjo išvystytą kalbą, tačiau akmuo visada buvo šalia namuose ir kasdieniniuose darbuose. Prieš pora šimtų metų visą mūsų gyvenimą aukštyn kojomis apvertė… metalas. Jį lydyti buvo paprasčiau ir buvo galima perdirbti kelis kartus. Prieš šimtmetį atsirado plastikas, kuris valdo iki šiol. Bet akmens gaminiai pamažu grįžta į mūsų buitį. Visų pirma į mūsų namus jie ateina, kaip unikalios interjero detalės, apie kurias norėtųsi pakalbėti plačiau.

Akmens gaminiai dabar daugiausiai sutinkami virtuvėje, vonioje ir… laiptinėje. Virtuvėje viskas aišku – masyvus akmeninis stalviršis iš tolo traukia akį ir pabrėžia namų prabangą. Akmens plytelės ant grindų ir sienų tinka tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje. Bet ką akmuo veikia laiptinėje?

Akmens detalės yra plačiai naudojamos tam tikrų objektų apdailai. Dažniausiai jos naudojamos židinio ar krosnelės apdailai, nes akmuo turi unikalias šilumos laidumo savybes (spinduliuoja šilumą tolygiai ir nesausina oro). Pastaraisiais metais stebima nauja tendencija – akmeniniai laiptai. Iš tiesų jie dažniausiai būna betoniniai, tačiau siekiant paversti juos kuo įspūdingesne namų detale, į pagalbą pasitelkiamos akmens masės plytelės. Tokiu būdu kiekviena pakopa yra „papuošiama“ tvirtu akmeniu, taip pat akmenimi „inkrustuojami ir laiptų šonai bei laikantys elementai – stulpai, kolonos. Priderinus unikalius metalo kūrinius – turėklus – galima sukurti tikrą prabanga ir solidumu alsuojančią namų vietą. Aišku, investicijos į tokius laiptus yra didesnės, nei į paprastus betoninius su kilimine danga.

Akmens masės gaminiai naudojami vonios kambaryje vis dažniau ir dažniau dėl minėto šilumos perdavimo poveikio. Jokio stebuklo čia nėra. Įkaitintas akmuo lėtai atidavinėja šilumą į aplinką. Be to jis šilumą spinduliuoja panašaus ilgio bangomis, kokias skleidžia ir mūsų kūnai, šildydami aplinką tais kukliais 36 laipsniais. Kadangi šilumos bangos panašios, nuo akmens sklindanti šiluma priimama panašiai, kaip kito žmogaus kūno šiluma. Tai itin maloni ir sveika šiluma, kurią rekomenduotina turėti visuose namuose.

Akmens gaminiai dažniausiai gaminami iš granito, marmuro, onikso. Visi jie – atvežtiniai (dažniausiai iš Italijos, Kinijos, Suomijos). Vietinis dolomitas, smiltainis ar kalkakmenis vidaus apdailai itin retai naudojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.