3 tapetų rūšys, apie kurias girdėjęs ne kiekvienas

tapetai

Žvelgiant į šiandienines interjero tendencijas, gali susidaryti įspūdis, jog tapetai nugrimzdo į užmarštį: atrodo, jog dažymas yra vienintelis namų atnaujinimo būdas. Visgi, labiau pasidomėjus, akivaizdu, jog rinkoje tapetai vis dar sulaukia nemažai paklausos. Ir ne tik įprasti, popieriniai, kuriuos dažnas keikdavo dėl trumpo tarnavimo laiko bei neatsparumo drėgmei bei saulės spinduliams. Pardavėjai gali pasiūlyti naujų tapetų rūšių, apie kurias galbūt iki šiol nieko negirdėjote. Šio straipsnio tikslas – pažintis su keliomis iš jų.

Tapetai iš stiklo pluošto

Šios rūšies tapetų gamybos technologija paremta stiklo pluošto siūlelių audimu, papildomai šiuos išmirkinant specialiame tirpale. Stiklo pluošto tapetų charakteristika iš tiesų įspūdinga: atsparumas drėgmei ir ugniai, grybeliams bei pelėsiams, lengvai nuvalomos dulkės, ilgaamžiškumas (ir ne keli metai, tačiau visi…30!). Šios rūšies tapetai yra ekologiški ir idealiai tinka žmonėms, varginamiems alergijų. Tiesa, norint pajusti paminėtus privalumus, sienas rekomenduojama papildomai nudažyti vandens ar latekso pagrindo dažais. Pagrindinis minusas – labai kuklus raštų pasirinkimas.

Tapetai iš flizelino pluošto

Flizelinas – tai medžiaga, pagaminta iš celiuliozės masės bei tekstilės pluošto. Medžiagos tankumas lemia, jog tapetai gali būti vadinami pačiais tikriausiais maskavimo meistrais. Jie puikiai paslepia sienų paviršiaus nelygumus, gali būti klijuojami ant gipso kartono, medienos, plastikinių bei kitų medžiagų. Tapetai yra ilgaamžiai, ilgai nenusidėvi, pasižymi gana dideliu atsparumu drėgmei, o sienos, apklijuotos šiais tapetais, „kvėpuoja“ (dėl to mažėja pelėsio tikimybė). Tiesa, šiuose tapetuose esantis vinilo sluoksnis gali kelti nerimą žmonėms, kritiškai žiūrintiems į pastarosios medžiagos galimą pavojų sveikatai.

Skystieji tapetai

Galima sakyti, jog tai – tapetai 4in1. Įsigiję šios apdailos miltelius (prieš atliekant sienų apdailą, juos reikia atskiesti), gaunate ne tik tapetus, bet ir dekoratyvinį tinką, dažus ir laką. Skystieji tapetai yra itin dekoratyvūs, maskuoja sienų nelygumus, neturi siūlių. Ne ką mažiau imponuojančios savybės – atsparumas ugniai bei mažesnis dulkių pritraukimas, garso bei šilumos izoliacija. Nusprendus atnaujinti namų sienas skystais tapetais, teks apsišarvuoti kantrybe (tapetai džiūsta iki 48 valandas) ir saugoti šiuos nuo drėgmės.

Jei sienų dažai nėra ta medžiaga, kuri galėtų išpildyti jūsų interjero fantazijas, pasidomėkite, ką naujo gali pasiūlyti tapetų pardavėjai. Kai jau supratote, šios apdailos gamybos technologija tikrai nestovi vietoje.

Parašykite komentarą